POŽADOVANÁ ZNAČKA

Vyhrazeno pro diskusi na téma nové verze hry: Trainz Simulator 2012

Moderátor: Lugger

POŽADOVANÁ ZNAČKA

Příspěvekod StepanM » úte 12. bře 2019 14:22:00

Zdravím. V opravovaných souborech se mi objevuje toto hlášení: Required tag 'normal-texture' was missing and has been set to default (Požadovaná značka „normální textura“ chybí a byla nastavena na výchozí hodnotu). V CCP ani v configu nic takového není. Jak to nastavit, aby zmizel žlutý vykřičník. V Editoru to nevadí, ale chtěl bych to mít bez těch vykřičníků.
Štěpán Machač
StepanM
Rozhlížím se
Rozhlížím se
 
Příspěvky: 95
Registrován: úte 02. říj 2012 10:28:01

Re: POŽADOVANÁ ZNAČKA

Příspěvekod StepanM » stř 13. bře 2019 14:11:55

StepanM píše:Zdravím. V opravovaných souborech se mi objevuje toto hlášení: Required tag 'normal-texture' was missing and has been set to default (Požadovaná značka „normální textura“ chybí a byla nastavena na výchozí hodnotu). V CCP ani v configu nic takového není. Jak to nastavit, aby zmizel žlutý vykřičník. V Editoru to nevadí, ale chtěl bych to mít bez těch vykřičníků.


Zdravím. Tak se mi podařilo najít opravu. Jedná se o textury povrchu od Dikobraze. V configu je potřeba doplnit řádek normal-texture. Já to udělal takto.
texture "D64_ballast1.texture"
normal-texture " "
Pak je třeba soubor uložit i v Content Manažeru. Objeví se červený vykřičník. Soubor otevřít v Content Creator plus a u kontejneru normal-texture pomocí tlačítka s třemi tečkami vybrat patřičnou texturu.
Podobně to je i s chybou Required tag 'function' was missing and has been set to default u Dikobrazových AZD zařízení. Moje oprava.
trainz-build 2.9
function "mosignal"
Naposledy upravil StepanM dne stř 13. bře 2019 15:11:49, celkově upraveno 2
Štěpán Machač
StepanM
Rozhlížím se
Rozhlížím se
 
Příspěvky: 95
Registrován: úte 02. říj 2012 10:28:01

Re: POŽADOVANÁ ZNAČKA

Příspěvekod jagg » stř 13. bře 2019 14:30:26

Není nikde zmínka, o které TRS jde, ale normal texture je bump textura, která vytváří dojem plastičnosti a musí se vytvořit zvlášť, pokud se k normal-texture přiřadí originální textura, nemá to efekt,nebo to má efekt vizuálně nepříznivý.
jagg
Připravuji se k odjezdu
Připravuji se k odjezdu
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát 14. bře 2008 21:53:22

Re: POŽADOVANÁ ZNAČKA

Příspěvekod StepanM » stř 13. bře 2019 15:13:33

jagg píše:Není nikde zmínka, o které TRS jde, ale normal texture je bump textura, která vytváří dojem plastičnosti a musí se vytvořit zvlášť, pokud se k normal-texture přiřadí originální textura, nemá to efekt,nebo to má efekt vizuálně nepříznivý.

Zdravím. TS 2012. Konkrétně jsem to dělal na D64_ballast1,<kuid:176028:21001>. Ale proč se potom objevuje to hlášení?
Štěpán Machač
StepanM
Rozhlížím se
Rozhlížím se
 
Příspěvky: 95
Registrován: úte 02. říj 2012 10:28:01

Re: POŽADOVANÁ ZNAČKA

Příspěvekod jungova » čtv 14. bře 2019 7:14:25

Kdysi jsem mela podobny problem.Resila jsem to tim, ze jsem pitvala zarucene funkcni a spravny objekt, ktery obsahuje nornal-texture a je to v configu definovany. Pokud jsem upravovala z nejakyho duvodu objekt, tak jsem ten obrazek vyhodila a v confgu smazla tu prislusnou definici foho normal-texture. Pak jsem to prezuzlala pres CCP a Ulozila. Pak Potvrdit zmeny. Zluty vykricnik zmizela objekt normalne fungoval. Tohle se tyka TS2012.
TRS2006 normal-texture nezna. Tam to likviduju hned, pokud to je objekt urceny pro vyssi verze.

Pokud jsem neco napsala spatne, tak me nekdo opravi. Uz pres pul roku, co jezdim casto realne do Stary Lysy, tak mi ve vsech TRS zrezavely vsechny koleje. A ten muj, tam jeste do notasu TRS2004 nenaistalil. Trochu jiny zajmy.
jungova, kuid348682
Uživatelský avatar
jungova
Připravuji se k odjezdu
Připravuji se k odjezdu
 
Příspěvky: 964
Registrován: ned 06. dub 2008 22:41:21
Bydliště: Lodecka1206/2,11000Praha1
Trainz UID: 348682
Jezdím v: TS12
Hardware: ASrock4extreme, i7 6700K 3.4GHz, radXFX480 2x8gb, DDR4 32gb, system SSD m2, w10 64bit, 2xHDD 1a1tb


Zpět na Trainz Simulator 2012

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron