Kontrolní bod soupravy - jak to správně funguje?

Vyhrazeno pro diskusi na téma nové verze hry: Trainz Simulator 2010

Moderátor: Lugger

Pravidla fóra
Vkládejte pouze příspěvky, které se jednoznačně týkají verze hry TS10.

Kontrolní bod soupravy - jak to správně funguje?

Příspěvekod vinceblack » stř 23. led 2013 16:31:21

Zdravím,

mám dotaz, na co vše lze použít pravidlo kontroly soupravy. Obvykle jsem ho používal tak, že jsem nechal po připojení lokomotivy k vlaku pomocí podřízeného pravidla vypsat např. informační okno. Včera jsem začal s tímto pravidlem podrobně experimentovat, např. jaký je rozdíl definuji-li lokomotivu a připojovaný vůz do seznamu vlaků nabo do seznamu typů vozů. Rozdíl v tom (podotýkám v testovací malé mapě) nebyl. Dokonce pravidlo fungovalo i když jsem měl dve lokomotivy a pouze nadefinoval v seznamu vlaku druhou lokomotivu a první připojovaný vůz. Např.:

Chci spojit 363+163 s Es+Eas - v pravidle (seznam vlaků) 163+Es = funguje.

Co ale nefunguje: Spojit dvě lokomotivy a Es s Eas - v pravidle (opět seznam vlaků) Es+Eas = nefunguje, pravidlo se neaktivuje. Funguje tedy toto pravidlo jen na spojení lokomotivy s vagóny? Pokud ano, tak je to docela k ničemu - dost často přece chci najet s několika vozy na odstavnou kolej a tam připojit další. Bez pohledu zvenčí nebo do mapy nemám jinou možnost zkontrolovat, že se vozy připojily.

Nebo je na to ještě nějaký jiný fígl?

Seznam typů vozů se aktivuje asi jen v případě, že mi je např. jedno, ke kterému vozu Es se lokomotiva připojí, zatímco u seznamu vlaků se vybírá přesně z konkrétních umístěných vozů v mapě, že?
Uživatelský avatar
vinceblack
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 213
Registrován: pát 22. srp 2008 14:57:06
Trainz UID: 108979
Jezdím v: TS12
Hardware: AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor (4 CPUs), ~2.8GHz, 4096MB RAM, ATI Radeon HD 5600 Series, 2167 MB

Zpět na Trainz Simulator 2010

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron