Oblíbená vozidla

Vyhrazeno pro diskusi na téma nové verze hry: Trainz Simulator 2009

Moderátor: Lugger

Oblíbená vozidla

Příspěvekod Mic » stř 12. kvě 2021 18:03:05

Dobrý den,
mám takový problém v Trainz 2009. U 2004 jsem byl zvyklý na to, že v editoru v záložce vozidel byl "puntík" pro třídění vozidel "všechna/oblíbená",
ale i když si v 2009 v depu označím svá oblíbená vozidla, v editoru nikde nemůžu najít, jak je vytřídit a pořád je tam mám všechna, což mě dost zdržuje při výběru.
Mimochodem - i v záložce objekty a koleje chybí jakákoli kategorizace, jak tomu bylo u 2004...
Máte nějakou radu, tip, jak lze třídit jak vozidla, tak objekty a koleje?
Dík
Mic
Začátečník
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 12. kvě 2021 17:53:58

Re: Oblíbená vozidla

Příspěvekod misoft » pon 17. kvě 2021 17:49:24

V TRS2004 - ak si si v "depe" označil "oblíbené" - v editore sa i tak zobrazovali všetky. Tam sa nerozlišovalo. Tam sa rozlišovalo podľa prednastavených TAGov z jadra hry, dali sa však pridávať ďalšie TAGy pre podrobnejšie triedenie, rozlišovanie.
Triedenie: v config.txt u modelov si si mohol zmeniť, pridať TAGy - napr.
company "CSD"
alebo
region "CZ"
alebo
type "Kolej"
(podľa ľubovôle) a tieto TAGy sa potom zobrazili v editore a podľa toho si mal ich roztriedené.
Ako to je v TS 2009 - pozri sa do config súborov daných modelov a súčastí a skús pridať tie TAGy. Niečo by sa dalo aj editovať v Contetnt Manageri. Všetky zmeny v ňom ale musíš potvrdiť, aby sa tao zaznačilo do samotného configu.
Preštuduj https://en.wikibooks.org/wiki/Trainz/re ... g.txt_file - je tam celý popis, aj zmienky o TAGoch v tomto súbore.
Prišiel som,videl som,nechápem,odchádzam
Uživatelský avatar
misoft
Plnou parou vpřed
Plnou parou vpřed
 
Příspěvky: 1072
Registrován: čtv 03. dub 2008 20:50:02
Bydliště: Michalovce-Slovakia-EÚ-Earth-Milky Way
Trainz UID: 332403
Jezdím v: TRS2004 + SP4
Hardware: W10, i5-9300HF, RAM 16GB, GPU nVidia GTx 1650 4GB, 256GB SSD+ 1TB HDD

Re: Oblíbená vozidla

Příspěvekod Mic » pon 17. kvě 2021 18:24:51

Mě to v 2004 šlo tak, že jsem si je jednoduše naklikal přímo ve hře v depu a pak v editoru jsem si je vyvolal tím tlačítkem u vozidel. Šlo to.
Nemusel jsem nic dělat s žádnými soubory... Ale jestli to dobře chápu, tak v 2009 už to bez úprav souborů (což vůbec neumím) nejde...
Je to tak?
Mic
Začátečník
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 12. kvě 2021 17:53:58

Re: Oblíbená vozidla

Příspěvekod misoft » úte 18. kvě 2021 16:16:26

Teoreticky. Zápisy v configoch TS2009 a v TRS 2004 sú skoro zhodné, lenže sa tam nepoužívajú TAGy. V TRS2004 boli samotnou hrou (v jadre) nastavené defaultné TAGy, takže si tam v Editore mal prednastavené kratyny, typy. Pridaním TAGov (svojich) si len rozšíril možnosti zobrazovania a triedenia. Takže (predpokladám) aj v TS2009 to môže byť rovnaké (TS2009 nemám, ale princíp by mal byť rovnaký).
Na skúšku - nájdi si model nejakej loko v zozname KUIDov - podľa čísla KUID - otvor si priečinok toho KUIDu a nájdi si config.txt. Ak je tam - stačí v poznámkovom bloku ho otvoriť a dopíš nejaký TAG napr. region "CZ", potvrď a ulož na pôvodné miesto. Možno bude pýtať cez Content Manager pýtať opravu, potvrdenie zmeny. Pokiaľ to prejde - v Editore by si mal potom u modelov vlakov mať v zozname ďalší región CZ a pod nim v zozname práve tú loko.
Ak toto bude fungovať - čaká ťa úprava configov.

P.S. Už síce nehrám TRS2004 (ale stále sú nainštalované), ale všetky modely a súčasti u mňa majú moju úpravu config.txt (nedávam nikde inde) a v Editore potom môže rozlišovať, vyhľadávať podľa krajiny, typu, company - teda takto sa mi tam nezobrazujú v tomto triedenom zozname defaultné modely (napr. vstavané loko, vagóny, budova, koľaje), ale môžem si ich znova vyvolať prejdením na defaltný TAG, alebo zobrazením VŠETKÝCH TAGov.
Prišiel som,videl som,nechápem,odchádzam
Uživatelský avatar
misoft
Plnou parou vpřed
Plnou parou vpřed
 
Příspěvky: 1072
Registrován: čtv 03. dub 2008 20:50:02
Bydliště: Michalovce-Slovakia-EÚ-Earth-Milky Way
Trainz UID: 332403
Jezdím v: TRS2004 + SP4
Hardware: W10, i5-9300HF, RAM 16GB, GPU nVidia GTx 1650 4GB, 256GB SSD+ 1TB HDD

Re: Oblíbená vozidla

Příspěvekod bumbrdlik » stř 19. kvě 2021 8:15:53

Mic píše:... Ale jestli to dobře chápu, tak v 2009 už to bez úprav souborů (což vůbec neumím) nejde...
Je to tak?

Není tomu tak. V editoru hry je nahoře ikonka s obrázkem trychtýře. Když jí zvolíš, tak nahoře v okénku je filtr obsahu a myslím že tam po instalování hry jako první byla položka Oblíbené součásti. Tlačítkem "+" si pak ze seznamu můžeš vytvořit vlastní filtry třeba podle regionu nebo autora nebu klíčových slov.
Těžký je život dobrodruha v Trainz
Uživatelský avatar
bumbrdlik
JTT: Electrification
JTT: Electrification
 
Příspěvky: 2407
Registrován: stř 12. bře 2008 19:30:27
Bydliště: Litvínov
Trainz UID: 147484
Jezdím v: TS09
Hardware: ASRock B450M Pro4, AMD Ryzen 7 2700, AMD Radeon RX 5500 8 GB, DDR4 16 GB, HDD SSD, Win 10 64 Home

Re: Oblíbená vozidla

Příspěvekod Mic » pon 24. kvě 2021 17:41:13

bumbrdlik píše:
Mic píše:... Ale jestli to dobře chápu, tak v 2009 už to bez úprav souborů (což vůbec neumím) nejde...
Je to tak?

Není tomu tak. V editoru hry je nahoře ikonka s obrázkem trychtýře. Když jí zvolíš, tak nahoře v okénku je filtr obsahu a myslím že tam po instalování hry jako první byla položka Oblíbené součásti. Tlačítkem "+" si pak ze seznamu můžeš vytvořit vlastní filtry třeba podle regionu nebo autora nebu klíčových slov.


Moc děkuju, tohle jsem hledal ^:)^
Mic
Začátečník
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 12. kvě 2021 17:53:58


Zpět na Trainz Simulator 2009

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron