kontrola aktivátoru

Vyhrazeno pro diskusi na téma nové verze hry: Trainz Simulator 2009

Moderátor: Lugger

kontrola aktivátoru

Příspěvekod geopas » pon 20. dub 2015 17:53:42

Prosím o radu ve věci „kontrola aktivátoru“
V mapě používám pravidlo „kontrola aktivátoru“. V návodu na používání pravidel jsem četl, že se nemá používat „pravidlo aktivátoru“ z důvodu, že se jedná o pravidlo zastaralé.
Můj problém je, že když nainstaluji nové objekty cdp, poškodí mi pravidlo „kontrola aktivátoru“ tak, že je toto pravidlo nepoužitelné. Na mapě nejde otevřít, nejde vybrat v nabídce. („pravidlo aktivátoru“ poškozeno nebylo)
Zkoušel jsem ho opravit ve správci součástí. Nepodařilo se mi to.
Po opakovaných zkušenostech s poškozováním tohoto pravidla jsem tentokrát před instalací stažených objektů cdp zazálohoval celou hru na jiný HD.
Tuto zálohu jsem spustil a nepoškozené pravidlo dal uložit do cdp. Pak jsem poškozené pravidlo na původní hře dal smazat (nezmizelo, jen zešedlo) a nainstaloval jsem mé v cdp uložené pravidlo. Dal jsem přepsat.
Instalace proběhla, žádná chyba nebyla ohlášena, ale pravidlo se ve hře neobnovilo a zůstalo poškozené.
Zjistil jsem, že mi tentokrát pravidlo poškodil tunel, který jsem stáhnul s několika dalšími objekty z Auranu.
Mám dotaz, zda se poškození pravidla dá nějak zabránit, případně jak toto pravidlo opravit, abych nemusel hru neustále zálohovat. Mám už obavu si něco stáhnout a instalovat.
Za případnou radu děkuji.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: kontrola aktivátoru

Příspěvekod geopas » ned 26. dub 2015 22:35:26

Zdravím všechny. Můj problém pokračuje. Včera jsem řádně uložil a ukončil hru. Dnes jsem spustil Trainz a bylo mi sděleno, že se musí opravit databáze. A protože bez tý opravy to nejde spustit, nechal jsem to opravit.
Po naběhnutí hry jsem zjistil, že je poškozené pravidlo "kontrola aktivátoru" přitom jsem nic do Trainz neinstaloval, ani nic neměnil v nastavení.
Podíval jsem se do "správce součástí" a zjistil jsem, že po "opravě databáze" se mi objevilo nové pravidlo "kontrola aktivátoru" A ačkoli předtím ve správci bylo jedno pravidlo, dnes jsou tam pravidla dvě.
Mám na záložním HD zazálohovanou celou instalaci (naštěstí ze včerejška) a ta normálně funguje. Šel jsem do správce součástí a zjistil že tam je v instalaci jedno pravidlo "Auran kuid 18:1206". S ním hra funguje.

V mé "opravené" hře je pravidlo Kontrola aktivátoru 2x
Je zde původní "Auran kuid 18:1206"
Nově je tam "Auran kuid 25:903" který jsem já nenainstaloval a který tam ještě včera nebyl. A hra nefunguje. Mám už nepříčetnej vztek.

Pokusil jsem nové pravidlo vymazat ve správci součástí a nejde to. Kliknu na pravidlo, dám smazat a nic se nestane. Z......ý pravidlo je tam dál.
Pokusil jsem se toto nové pravidlo najít v instalaci hry, že jej smažu tam. Ze správce součástí jsem zkopíroval a na disku kde je hra instalována v instalaci TS2009 dal hledat <kuid:-25:903>
Bylo nazeno asi 70 odkazů. Ale v těch, které jsem uměl otevřít tento kuid nebyl a v těch které jsem otevřít neuměl jsem ho hledat nemohl.
Neví někdo co se s tím dá dělat? Už mám pořádnej vztek, s problémem si nevím rady, udělal jsem vše co jsem uměl a jsem tak otrávenej, že se nejspíše na celý Trainz vykašlu.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: kontrola aktivátoru

Příspěvekod jagg » pon 27. dub 2015 12:37:30

-25:903 má pravděpodobně v configu v obsolete table uvedenu jako předchozí verzi -18:1206, proto se do mapy vecpalo místo toho původního, na DLS jsou obě, ale ve verzi pro TRS2004. Nevím, zda je některé z nich vestavěné, ale pokud ne, tak obě smazat, nahrát původní a upravit pro TRS2006. Pokud je některé z nich vestavěné (to, že nejde smazat by tomu nasvědčovalo), potom na ně kliknout pravým myšítkem v CMP a dát volbu Uvést do původního stavu nebo jak se to jmenuje. To by mělo jít. Pro nalezení pravidla v CMP bych zkusil nehledat podle kuid, ale podle jména tvůrce nebo jeho UID. Jinak u TS2009 už jsou součásti třetích stran ukládány v adresářích s hashovaným jménem, takže se musí zvolit prohledávání uvnitř souboru, aby se dal najít podle obsahu configu.
jagg
Připravuji se k odjezdu
Připravuji se k odjezdu
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát 14. bře 2008 21:53:22

Re: kontrola aktivátoru

Příspěvekod Pifrnec » úte 28. dub 2015 21:54:01

Zkus WaitforTrigger od Marinuse z DLS KUID2: < KUID2:57344:80001:2 >
Uživatelský avatar
Pifrnec
Object Creator
Object Creator
 
Příspěvky: 1710
Registrován: úte 18. bře 2008 18:48:19
Trainz UID: 257731
Hardware: Didaktik Gama+pár novějších strojů

Re: kontrola aktivátoru

Příspěvekod geopas » stř 29. dub 2015 14:48:50

Zdravím, ani jeden kuid "kontrola aktivátoru" nejde smazat. Při kliknutí PTM ve správci souřástí na ně je volba "smazat" zašedlá.
Z Auranu jsem stáhnul verzi 18:1206, ale byla pouze v sekci 2004. Stáhnul jsem ho a při instalaci jsem dal přepsat vše. Instalace byla potvrzena, nebyla hlášena žádná chyba.
Dal jsem ctrl/M a objevila se hláška že byla změněna vestavěná součást a zda chci uložit. Uložil jsem.

Když spustím hru, v nabídce "přidat" chci pravidlo vybrat, není tam.

Když otevřu Správce, není u kuidu 18:1206 hlášena žádná chyba, editovat je ho možné. Ale nevím, jak ho upravit na verzi 2006.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: kontrola aktivátoru

Příspěvekod geopas » stř 29. dub 2015 15:08:26

Stáhnul jsem z DLS KUID2: < KUID2:57344:80001:2 > ale ještě jsem ho neinastaloval. Mám jen dotaz před instalací, nastavení a funkce jsou obdobné jako 18:1206?

Nainstaloval jsem WaitforTrigger, instalace proběhla bez problému. Ale nenašel jsem ho ve hře / upravit pravidla / přidat.
Proběhl jsem nabídku pravidel a pod jménem WaitforTrigger tam nic není. Nevím jestli tam není pod jiným názvem.
Ve správci součástí je.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06


Zpět na Trainz Simulator 2009

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron