nesmazatelná kolej

Vyhrazeno pro diskusi na téma nové verze hry: Trainz Simulator 2009

Moderátor: Lugger

nesmazatelná kolej

Příspěvekod geopas » čtv 04. zář 2014 17:23:44

Při stavbě v TS 09 jsem narazil na problém, se kterým jsem se zatím nesetkal.

Do jedné ze svých map jsem jako základ pro stanici položil kolej „beton neprůhledný“ ve čtyřech souběžných řadách a začal budovat zhlaví.
Při tvarování jedné z výhybek mi Trainz vytuhl a zahlásil oblíbenou hlášku „program neodpovídá.“ Nic z toho co jsem zatím v mapě udělal, nebylo uložené.
Čekal jsem, zda se Trainz nevzpamatují. Pak jsem zvolil nabídku „najít řešení a zavřít program“ což se asi po půl minutě stalo.
Restartoval jsem počítač, a když jsem se do hry vrátil, zůstala mi ve stanici 1 kolej, ta, kterou jsem položil jako první. Chtěl jsem ji smazat a zjistil jsem, že to nejde. Nejde s ní dělat nic. Nejde posunout, nejde zkrátit, prodloužit, co jde tak k ní připojit další kolej. S tou pak jde manipulovat, mazat ji, ale s původní nejde dělat nic.
Když k této koleji „beton neprůhledný“ připojím jiný typ koleje, změní se položený „beton neprůhledný“ na nový typ koleje. Ale manipulovat s ní nejde.
Pokud vezmu „beton neprůhledný“ a novou položím vedle „vadné“ nebo ji s ní spojím, jde s novým dílem manipulovat, mazat ji. Ale s původní nejde dělat nic.
Neví někdo, jak původní kolej smazat?

Operační systém je Win.7 profi 64bit
Díky.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: nesmazatelná kolej

Příspěvekod ogarm » čtv 04. zář 2014 17:38:30

Podobná věc se mi také stala. Zničehonic se mi kolej změnila na scenery. Zkus to smazat ve scenery modu.
Uživatelský avatar
ogarm
Zatápím pod kotlem
Zatápím pod kotlem
 
Příspěvky: 686
Registrován: sob 15. bře 2008 8:20:41
Bydliště: Šumperk
Trainz UID: 202075
Jezdím v: TRS06 + SP1

Re: nesmazatelná kolej

Příspěvekod geopas » čtv 04. zář 2014 21:02:52

To byla jedna z věcí, kterou jsem ihned po zjištění stavu vyzkoušel a nepodařilo se. Teď jsem to tedy zkusil znovu..., a ejhle je smazáno. Díky za radu.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06


Zpět na Trainz Simulator 2009

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron