animované výhybky

Vyhrazeno pro diskusi na téma nové verze hry: Trainz Simulator 2009

Moderátor: Lugger

animované výhybky

Příspěvekod geopas » pon 23. dub 2012 20:47:56

Začal jsem budovat novou trať, a zaujaly mne animované výhybky JK point 06 CL. Bez problému se mi je podařilo zprovoznit do funkčního stavu. Problém nastal u "angličana". JKpoint 10SD Double Slip.
Ať jsem ho propojoval jak chtěl, rozchodit se mi ho nepodařilo. Pak jsem našel "angličana" který byl funkční našel v 012 ve hře "French Rivera S2" Postupně jsem ho rozebral abych viděl jak je zapojený. A podle schematu jsem se ho pokusil zprovoznit ve své mapě. Nepodařilo se mi to.
Tak jsem funční výhybku ve hře "Frech rivera" opět komletně roztahal tak, abych viděl zapojení a hned vedle jsem přesně podle funkční vyhýbky zapojoval druhého "angličana". zatímco původní fungoval, ten můj vedle ne. Přitom jsem ve stejném Trainz, stejné mapě použil přesně tytéž komponenty, které byly přesně stejně zapojeny a zatímco "original" angličan funguje, ten můj stále nemohu rozchodit. Neví někdo kde dělám chybu?
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: animované výhybky

Příspěvekod DjLibi23 » pon 23. dub 2012 21:16:58

ahoj..nejspis ji delas v zavislosti pojmenovani vyhybkovych prestavniku a spatnem zapisu techto prestavniku nahore ve vlastnostech objektu anglicana...musi byt napsane ve spravne syntaxi a poradi jinak ti jazyky anglicana chodit nebudou..vice tady v manualu: http://ajsmith.ueuo.com/trs/junction02.shtml
JustAdj:-D PAYWARE?zatimEEdekujiPekne.
Uživatelský avatar
DjLibi23
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. bře 2008 21:16:59
Bydliště: Ivančice
Trainz UID: 145923
Jezdím v: TRS2004 + SP4
Hardware: Core2Duo-E8600@3.3GHz 4GB RAM GF560Ti-1GB 0,5BGB HDD Win7Ultimate.

Re: animované výhybky

Příspěvekod geopas » stř 25. dub 2012 1:23:45

Zdravím a děkuji za radu a odkaz.
Vyzkoušel všechno možné. Vytvořil jsem si zkušební mapu, abych neryl v rozdělané.
Zapojení angličana mám správné, je to přesně podle obrázku v anglickém návodu z odkazu co jsi mi poslal. Použil jsem identické komponenty a páky jsem pojmenoval podle funkční výhybky. Přestavníky se ani nehnou. Tak jsem je zkusil přemenovat podle sebe. Co jsem zachovával, bylo pořadí pák, podle funkčního vzoru. Nic.
Protože se angličtinou ani trochu nekamarádím, zkusil jsem návod přeložit v google. Nic moc srozumitelného mi z toho nevylezlo, ale pochopil jsem, že zapojení mám správné a přesně podle postupu, který tam píšou. O pojmenování pák jsem se nedočetl nic, ale je možné, že smysl zmizel někde v překladu.
Hledal jsem, jestli se to nemusí oživit ještě někde v nastavení, ale nic jsem nenašel a skriptu nerozumím. Vyzkoušel jsem všechno co se dalo a strávil nad tím spoustu hodin, a došel k názoru že si angličana budu muset vytvořit sám, podle osvědčeného způsobu, potože nevím, co bych ještě mohl vyzkoušet.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: animované výhybky

Příspěvekod geopas » čtv 26. dub 2012 21:12:15

Tak jsem nakonec „angličana“ zprovoznil. Zapojený byl dobře, popsaný byl taky dobře, jak na páce, tak na „listu“ výhybky.
Jenže ta potvora je choulostivá i na to, na kterou stranu „drátování“ páku program umístí. Zjistil jsem, že stačí páku vymazat, vložit ji znovu, program ji většinou umístí na druhou stranu, než byla původně a většinou to pomůže. Někdy se zadaří až na několikáté vymazaní / vložení. Přesunout páku pouhým otočením nestačí.
Díky za radu a odkaz.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06


Zpět na Trainz Simulator 2009

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron