Silniční provoz

Vyhrazeno pro diskusi na téma nové verze hry: Trainz Simulator 2009

Moderátor: Lugger

Silniční provoz

Příspěvekod stanix » úte 03. dub 2012 19:33:06

Zdravím všechny a prosím o radu. Vyměnil jsem TS2006 za TS2009 CZ. Po prvních problémech s padajícím cont. managerem vypadalo vše tak, jak by mělo. (pomohl PATH 39413_40040). Ze starých map vše celkem fungovalo, na cestách jsem měl české auta (Dikobraz, KH...).
Pak jsem nainstaloval PATH 40040_41844 a PATH 41844_44653 a je po českých autech. Na cestu prostě nejdou dostat. Skoušel jsem veškeré možné rady, nastavení configu mapy, nastavení regionu....Region USA, Německo..... z auranu funguje, je hezké, že auta v noci i svítí, ale český provoz nejede. Jde to nějak obejít, nebo budu muset vše znovu nainstalovat bez PATHu 41844_44653 (popř. i bez 40040_41844)??
Taky jsem zkoušel do originál regionu přidat česká auta, ale samozřejmě se neobjeví. Děkuji za pomoc.
stanix
Začátečník
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř 02. dub 2008 20:39:04
Bydliště: Hlučín
Trainz UID: 408376
Jezdím v: TS09
Hardware: Intel DualCore E5200, 4GB RAM, Radeon X1550 256MB

Re: Silniční provoz

Příspěvekod ajabaja » úte 03. dub 2012 21:49:52

Já jsem to vyřešil tak, že jsem si vyrobil svůj vlastní CZ region podle toho německého. Můžeš to udělat i tak, že ten původní německý v ssp naklonuješ a jen změníš tag pro region a název, popř. další nepodstatné tagy s iniciálami autora atd. Pak se Ti objeví i v nabídce v editoru při vytváření nové mapy a do configu regionu v ssp si můžeš přidat i vlastní auta.
Nevím už proč, ale regiony od Dikobraze mi zprvu v TS09 nefungovaly a i po úpravě podle německého to nějak nepobralo. Později jsem nějak upravil i ty jeho a fungují, nicméně už jsem stejně zůstal u toho svého.

Někdo tady kdysi psal o nějakém počtu omezení druhů aut v TS09 snad na deset? Mám v configu dopsáno už cca 60 různých aut a na mapách se mi "zjevují" všechny.
Naposledy upravil ajabaja dne úte 03. dub 2012 21:54:40, celkově upraveno 1
ajabaja
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 433
Registrován: sob 10. kvě 2008 0:32:36
Trainz UID: 173649
Jezdím v: TS12

Re: Silniční provoz

Příspěvekod jagg » úte 03. dub 2012 21:50:59

To poslední je SP4 CZ, který se nedoporučuje instalovat, dělá to prej psí kusy.
jagg
Připravuji se k odjezdu
Připravuji se k odjezdu
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát 14. bře 2008 21:53:22

Re: Silniční provoz

Příspěvekod ajabaja » úte 03. dub 2012 21:56:24

To je zase nějaké "prý", bez urážky. SP4 už mám od jeho vydání a žádné "psí kusy " mi nedělá, naopak, hra je rychlejší a stabilnější a od té doby nevím, co je pád TS09 a přestavování databáze. Jediné minus je, že je tam zase opravena výška silnic-zřejmě podle TS10 a tak musím postupně znova upravovat všechny své starší komunikace. ^:)^
ajabaja
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 433
Registrován: sob 10. kvě 2008 0:32:36
Trainz UID: 173649
Jezdím v: TS12

Re: Silniční provoz

Příspěvekod jagg » úte 03. dub 2012 22:19:41

To, že to nedělá psí kusy jednomu, ale vůbec automaticky neznamená, že to nedělá bordel spoustě ostatních. A já pokud píšu prej, tak jsem si to nevytáhl na pasblint odněkad, ale vyjadřuji tím poznatky nabyté nepřímo, tedy zkušeností ostatních uživatelů všech různých fór, které jsem považoval za zkušené a důvěryhodné. Můj osobní závěr z toho zní, SP4 si nebudu instalovat a to samé jsem doporučil tomu, kdo s tím má evidentně taktéž problém. Docela by mě zajímalo, jestli s SP3 jezdí česká nebo nečeská auta. Aspoň bych se jak věřím, jen utvrdil...
jagg
Připravuji se k odjezdu
Připravuji se k odjezdu
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát 14. bře 2008 21:53:22

Re: Silniční provoz

Příspěvekod ajabaja » stř 04. dub 2012 0:27:26

No právě proto. On ten "bordel", jak píšeš, je vesměs způsoben úplně něčím jiným, než samotným SP4. Ale člověk, neznalý věci, raději bude dělat závěry, zatracovat a nadávat dopředu, aniž by zkusil, ověřil a něco nového se naučil. A zejména u Čechů je to velmi výrazná vlastnost, se vší úctou. Většina problémů, které jsem také na různých fórech četl, se vůbec netýká samotného SP4, ale spíše předešlých, vadných objektů, nicméně, je jednodušší ihned zatratit důsledek a nehledat příčinu. Už jsem tady v minulosti na toto téma napsal dost řádků i s vysvětlením, co je k SP4 potřeba-zejména opravené objekty a tak už to víc rozebírat nebudu. A ohledně toho výpadu ve stylu, když to jede Tobě, nemusí to jet na jinde, tak věz, že nemám jen jedno pc a instalace TS09 s SP4 mám na 3 kouscích, takže tohle mohu porovnávat. Všude se to chová stejně.

K Tvé poslední větě-nevím, jestli nejde o překlep SP3 versus SP4, ale s SP4 jezdí bez problémů všechna auta, včetně českých, což si můžeš ověřit i u většiny mých screenů u objektů pro generovaná vozidla-buď tady nebo na mém webu. Znova zdůrazňuji, že problém regionu není problém samotného SP4, ale nekompatibility objektů regionu Česká republika a Československo, které jsou dělány primárně pro starší verze. ^:)^

Samozřejmě-nikoho SP4 instalovat nenutím, ale také neodrazuji, ať si každý dělá vše podle své chuti. Píšu jen o svých zkušenostech a reálně ověřených, konkrétních věcech.
ajabaja
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 433
Registrován: sob 10. kvě 2008 0:32:36
Trainz UID: 173649
Jezdím v: TS12

Re: Silniční provoz

Příspěvekod bumbrdlik » stř 04. dub 2012 8:39:26

stanix, sestavením 44653 se v některých věcech hra dostala na úroveň hry TS 10. Zde pak jsou auta zapsaná v regionech a čerpají se ze speciálních knihoven. Ty co jsou napsané v configu mapy nebo v regionech pro starší veze, nefungují. Pokud ti to bude vyhovovat, tak si z downloadu trainz.cz stáhni ode mne v sekci Vozidla/Silniční Knihovnu aut ČSR a ČR (funguje i v TS2009) a ze sekce Scénáře pak moje Regiony ČSR a ČR. Případně si tam můžeš nastavit region od HP Trainz, který je myslím ve hře zabudovaný.
Nebo si hru přeinstaluj a poslední Patch tam nedávej.
Naposledy upravil bumbrdlik dne stř 04. dub 2012 8:53:24, celkově upraveno 2
Těžký je život dobrodruha v Trainz
Uživatelský avatar
bumbrdlik
JTT: Electrification
JTT: Electrification
 
Příspěvky: 2406
Registrován: stř 12. bře 2008 19:30:27
Bydliště: Litvínov
Trainz UID: 147484
Jezdím v: TS09
Hardware: ASRock B450M Pro4, AMD Ryzen 7 2700, AMD Radeon RX 5500 8 GB, DDR4 16 GB, HDD SSD, Win 10 64 Home

Re: Silniční provoz

Příspěvekod jagg » stř 04. dub 2012 8:44:52

:arrow: Ajabaja: Aha, takže když mi po instalaci SP4 přestanou jezdit české auta, není to chybou SP4, ale nekompatibilitou těch aut s SP4 8-}
Se vší úctou a bez urážky se pokusím na rozdíl od jiných oprostit se od invektiv směřovaných určitým národnostním, profesním nebo jiným skupinám (Češi, achótniki, marťani...) a půjdu rovnou k věci. Jedni nabízí zakladateli tohoto vlákna martirium složitého upravování součástí, já jsem ho odhadl jako jedince, co má spíše základní TS znalosti a co má především zájem si hrát bez nějakých komplikací a učení složitosti úprav součástí a nabídl jsem řešení, kdy nepoužije SP4 a může být hned tam, kde chce být. Já osobně jsem měl (a budu mít) TS2009 SP3 (mj.) nainstalovaný na 1 (slovy jednom) PC a stačí to.
Když vyšlo TS2009, tak si všichni museli upravovat součásti podle nového standardu (a ty pak fungovaly i po instalaci SP2 a SP3). A pak vyšel SP4, který pokud vím zjednodušeně řečeno povyšuje TS2009 na úroveň TS2010 bez speedtree a všechno bylo jinak a opět se musela upravovat spousta součástí. A tomu já říkám bordel, nehodlám to podstupovat a nedoporučuju to ani jiným. Tečka.
jagg
Připravuji se k odjezdu
Připravuji se k odjezdu
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát 14. bře 2008 21:53:22

Re: Silniční provoz

Příspěvekod ajabaja » stř 04. dub 2012 13:07:59

Bez invektiv, zejména Vašich, pane Jaggu, já jsem taky čech a čechem se cítím, to je všeobecné konstatování české mentality, kterou jsem za svých, téměř 50 let, měl tu čest poznat, ne rasový útok proti národnostním skupinám. Pokud to Ty cítíš a bereš jinak, to už je Tvůj problém. A ano, přesně tak to vnímáš správně, SP4 povyšuje a staví TS09 na roveň TS10. Pokud Ty sám nechceš a nemíníš tolerovat určitý pokrok a inovace, potom to je Tvůj problém, ale nevnucuj a neurážej neustále druhé a nesnaž se zpochybnit, o čem ses sám jen doslechl. A vo,vo tom to právě je. Ať si každý instaluje, co je mu po chuti. Já se možná dal náročnější cestou, ale přesně vím, proč jsem to udělal a proč mi to stálo za to. A to se snažím celou dobu vysvětlit, zatímco Ty stále útočíš a máš potřebu se hádat. Pokud se vrátíš o pár příspěvků zpět, tak se v příspěvku tazatele dočteš dotaz, jak úspěšně zprovoznit auta s SP4(uvádí build), aby nemusel zase přeinstalovávat. Na což jsem odpovídal. Takže celá tahle debata dále jde poněkud mimo téma. A není to otázka samotných aut i pro starší verze, ale otázka 2 kuidů českých regionů staršího vydání, ale to už jsem taky vysvětlil. Ty bylo třeba doinstalovat i do starších verzí, aby CZ region fungoval, přestože to už byly verze české.
Apropó, už je většina autorů, zejména zahraničních, kteří přešli ke tvorbě jen pro vyšší verze a dokonce i pomocí jiných programů, než je 3DSmax nebo Gmax, které jsou už dnes pro tvorbu v Trainzu poněkud zastaralé. To píši jen proto, že jsi to určitě zaznamenal, pokud píšeš, že chodíš i na jiná fóra. A pokud se jedná o mou osobu, sám dělám stále v Gmaxu i když jsem vyzkoušel i jiné 3D programy a snažím se dělat objekty tak, aby byly funkční ve všech verzích. Pokud to nejde, tak vydávám dubly i pro nižší verze. Jako autor chápu, že problémy pro ty, co hře a tvorbě do TRS,TS moc nerozumějí, ulehčím především já jako autor a nebudu se stále vymlouvat na nějaké jiné vydání hry. Hezký den bez emocí.
:pivo:
ajabaja
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 433
Registrován: sob 10. kvě 2008 0:32:36
Trainz UID: 173649
Jezdím v: TS12

Re: Silniční provoz

Příspěvekod janlady » stř 04. dub 2012 16:03:43

Voni Středověký podle let! To už tu bylo několikrát a stále zapomínají na skladbu PC nebo noudbuků,potom chod usměrňuje OS,a další programy
které jsou instalovány k používány k provozu počítače.Takže co uživatel to jiné zkušenosti s Trainzem,tak pohov volno zpívat,jasan!
Čau,hezký den.


|D: :)) :D grrr :bomb: :boohoo: :))))
Uživatelský avatar
janlady
Plnou parou vpřed
Plnou parou vpřed
 
Příspěvky: 1085
Registrován: čtv 13. bře 2008 20:17:01
Bydliště: Neratovice
Trainz UID: 194719
Jezdím v: TS09
Hardware: AMD2-jadro +3-jadro

Re: Silniční provoz

Příspěvekod stanix » stř 04. dub 2012 19:41:42

Děkuji všem za pomoc, netušil jsem, že kvůli tomu vznikne tak bouřlivá diskuze :-j .... Stáhl jsem si knihovnu aut (dík pro Bumbrlíka), takže už to zase jezdí "česky". Bohužel jde o věci, (skripty, objekty...), které se člověk nemá kde naučit a pochopit. Celkem zvládám PHP, takže upravi nějaký skript by neměl být problém. Ale kde vzít o tom nějaké info?? Že by zítra v hospodě??? :pivo:
stanix
Začátečník
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř 02. dub 2008 20:39:04
Bydliště: Hlučín
Trainz UID: 408376
Jezdím v: TS09
Hardware: Intel DualCore E5200, 4GB RAM, Radeon X1550 256MB

Re: Silniční provoz

Příspěvekod jagg » stř 04. dub 2012 19:54:27

jagg
Připravuji se k odjezdu
Připravuji se k odjezdu
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát 14. bře 2008 21:53:22


Zpět na Trainz Simulator 2009

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron