hláška správce součástí

Vyhrazeno pro diskusi na téma nové verze hry: Trainz Simulator 2009

Moderátor: Lugger

hláška správce součástí

Příspěvekod geopas » pát 02. pro 2011 17:33:34

Mám dotaz, zda někdo neví co znamanají tato hlášky:
preChyba: Nepodařilo se zaznamenat změny součásti <kuid:128184:28626> kvůli chybě při přístupu k databázi.
preChyba: Nepodařilo se zaznamenat změny součásti <kuid:128184:28632> kvůli chybě při přístupu k databázi.
preChyba: Nepodařilo se zaznamenat změny součásti <kuid:128184:39001> kvůli chybě při přístupu k databázi.
preChyba: Nepodařilo se zaznamenat změny součásti <kuid:128184:28622> kvůli chybě při přístupu k databázi.
preChyba: Nepodařilo se zaznamenat změny součásti <kuid:128184:28624> kvůli chybě při přístupu k databázi.
Ve správci součástí jsem otevřel záložku "chybějící závislosti" a nechal správce, ať stáhne co najde. Podařilo se mi postupně (při naplnění limitu 100Mb) stáhnout většinu součástí. Bylo jich asi 150.
Ale při uložení ctrl + m mi to postupně hodilo 25 chybových hlášek.
Na auranu jsem našel všech 25 kuidů z chybové hlášky, stáhnul je ručně jako cdp.
Pak jsem ve správci našel všechny kuidy z chybové hlášky a vymazal je. Dal jsem v záložce "vše" uložit. A správce jsem vypnul a spustil.
Pak jsem nainstaloval stažené kuidy z auranu. Při uložení mi to znovu hodilo stejnou hlášku, opět s 25 chybami znovu.
Chybu hlásí i jiné kuidy než řada 128184.
Díky za info.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: hláška správce součástí

Příspěvekod haberer21 » pát 02. pro 2011 19:37:10

Ahoj,

nevím jest-li to má na to nějaký vliv, ale mně tento problém dělal antivirový program od Microsoftu. Po přeinstalaci na jíný antivirus bylo vše oka. Ještě může být problém u warez verze, ale to nemám odskoušeno.
haberer21
Začátečník
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 13. říj 2011 12:24:02
Trainz UID: 0
Jezdím v: TS09
Hardware: AMD Turion 64 Mobile 2.0 GHz, ATI Mobility Radeon X1300 512 MB, 2 GB RAM, Windows XP Home Edition SP 3

Re: hláška správce součástí

Příspěvekod ajabaja » pát 02. pro 2011 19:40:07

Ono to vypadá, že z nějakého důvodu máš zamčené složky proti zápisu, do kterých se instalovaná .cdp ukládají. Zkus vyhledat na disku instalaci TS a u složky "local a edit" klikni pravým myšítkem, zvol vlastnosti a zkontroluj, jestli nemáš zafajfknuto "jen pro čtení" nebo "skrytý". Také zkontroluj, jestli máš práva čtení a zápisu u složek. Pokud jsi někdy v minulosti stáhl nějaký zavirovaný kuid (i to se často stává, zejména u ruských webů), mohl Ti po nalezení havěti antivir soubor nebo složku z bezpečnostních důvodů tzv. "zacyklit" a tedˇk ní nemusíš mít přístup pro zápis.
ajabaja
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 433
Registrován: sob 10. kvě 2008 0:32:36
Trainz UID: 173649
Jezdím v: TS12

Re: hláška správce součástí

Příspěvekod geopas » sob 03. pro 2011 2:36:14

Dík za radu. Zítra na to kouknu, ale je mi divné, že to dělá jen těchto 5 co je nahoře ve zprávě. Jen tak cvičně jsem těch pět problémových kuidů našel v seznamu a ručně je vymazal. Pak jsem instaloval dneska stahované kuidy z Trainz a správce při uložení nic nehlásil. Vše bylo OK. Nově stažené věci jsem ve hře bez problémů našel a použil.
Vzal jsem tedy z Auranu stažené "problémové" kuidy a instaloval jeden z nich. Instalace proběhla bez problémů, ale při ukládání to hodilo jednu hlášku. Instaloval jsem druhý problémový kuid. Instalace proběhla bez problémů, při uložení to hodilo dvě hlášky.
Opět jsem "problémové kuidy vymazal a z Trainz stáhnul jeden kuid a nainstaloval jsem ho. Instalace i uložení proběhlo bez problémů a žádná hláška se neobjevila.
Takže na ty "vadné" kašlu a nebudu je tam instalovat. Stejně nevím na co jsou, ty si původně nainstaloval správce součástí, když jsem mu dal hledat ve složce "chybějící závislosti."
Když na něco přijdu dám vědět.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: hláška správce součástí

Příspěvekod geopas » úte 06. pro 2011 17:23:37

Tak jsem zkontroloval zamčení adresářů hry. Problém jsem nenašel. Ručně jsem vymazal problémové kuid a hláška zmizela. Ukládání probíhá bez problémů. Vypadá to, že problém byl jen v oněch pětadvaceti kuidech. Nezaregistroval jsem že by ni v mé mapě někde něco chybělo, asi to jsou chybějící součásti některé předinstalované mapy, které jsem se přes správce pokusil stáhnout a nainstalovat. Nevím jestli je to možné ale říkám si, jetli třeba není zamčená ona příslušná mapa. Každopádně děkuji za radu.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06


Zpět na Trainz Simulator 2009

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron