příkaz strojvůdci

Vyhrazeno pro diskusi na téma nové verze hry: Trainz Simulator 2009

Moderátor: Lugger

příkaz strojvůdci

Příspěvekod geopas » pon 13. čer 2011 13:58:22

Potřebuju na překladišti šíbovat a některé vagony od sebe odpojit a připojit k nim jinou loko. Nehodí se mi proto příkaz přepojit loko.
Jízdní řád si dělám v editoru / upravit pravidla / vytvoření strojvůdce / kde zadávám příkazy konkrétnímu strojvůdci. A tam možnost zadat příkaz "rozpojit" chybí. (spojit tam, ale je)
Přitom v editoru "příkazy strojvůdcům " mám tento příkaz zapnutý. Zkusil jsem v příkazech strojvůdcům přidat jakýkoli jiný příkaz, který se následně v úpravě pravidel, vytvořit strojvůdce zobrazí, ale příkaz rozpojit ne.

V módu "strojvůdce" tento příkaz je, ale to je ve hře. Jakmile na mapě udělám jakoukoli změnu, příkaz mi opět chybí. Musím spustit strojvůdce a pak změnit doplnit příkaz strojvůdům kterých se to týká, novou hru uložit a starou smazat.
Protože na mapě neustále kutám, je dost opruz tak složitě udržovat jízdí řád strojvůdců aktuální k dané mapě.
Poradí někdo kde je problém?
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: příkaz strojvůdci

Příspěvekod ajabaja » pon 13. čer 2011 19:21:26

A nemáš to náhodou v defaultním stavu (v editoru) rozpojeno?Potom se Ti asi daný příkaz přidat nepodaří.Pokud to tak je,tak si myslím,že v plánování trasy by někde předtím měl předcházet příkaz "spojit",aby bylo co rozpojovat.Není to ten problém? ;)
ajabaja
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 433
Registrován: sob 10. kvě 2008 0:32:36
Trainz UID: 173649
Jezdím v: TS12

Re: příkaz strojvůdci

Příspěvekod geopas » pon 13. čer 2011 21:07:08

To bylo první co jsem vyzkoušel. Je to prokazatelně spojeno. když myší vezmu za kterýkoli vagon soupravy, hýbu celou soupravou. Navíc, abych eliminoval jiné vlivy, vytvořil jsem zkušební mapu, jen kus trati, loko a jeden vagon. Opět jsou prokazatelně spojeny a přesto není příkaz rozpojit k dispozici.
Podotýkám že to je módu editor, (vytvořit strojvůdce).
V módu strojvůdce příkaz k dispozici je. Ale když v editoru změním mapu, složitě ve strojvůdci jízdní řád předělávám.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: příkaz strojvůdci

Příspěvekod bumbrdlik » úte 14. čer 2011 9:33:10

Nevím jak je to v TS2009, ale v TS2010 je zabudován příkaz Rozpojení, který odpojuje pouze lokomotuvu od soupravy a pak je tam zabudován příkaz Rozpojení od, kde je výběr čísel podle toho který vagon od lokomotiv v soupravě se chce rozpojit. Ve starších verzích byly tyto příkazy ke stažení z Auranu jako UnCouplez a UnCouplezFrom a já je hojně používal.
Pokud je nemáš v příkazech strojvůdvům v základním nastavení, tak si je tam musíš doplnit a samozřejmě zaškrtnout.

Příkaz Rozpojit i když je zaškrtnutý v editoru nefunguje už od nejstarších verzí včetně i TS2010.
Těžký je život dobrodruha v Trainz
Uživatelský avatar
bumbrdlik
JTT: Electrification
JTT: Electrification
 
Příspěvky: 2406
Registrován: stř 12. bře 2008 19:30:27
Bydliště: Litvínov
Trainz UID: 147484
Jezdím v: TS09
Hardware: ASRock B450M Pro4, AMD Ryzen 7 2700, AMD Radeon RX 5500 8 GB, DDR4 16 GB, HDD SSD, Win 10 64 Home

Re: příkaz strojvůdci

Příspěvekod ajabaja » úte 14. čer 2011 12:58:28

Jj,vlastně tak to je,používal jsem také tyto pravidla.
ajabaja
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 433
Registrován: sob 10. kvě 2008 0:32:36
Trainz UID: 173649
Jezdím v: TS12

Re: příkaz strojvůdci

Příspěvekod geopas » úte 14. čer 2011 14:39:00

Fungujééééé. Tak to mohu udělat podle původního záměru. Já a angličtina si ani trochu nerozumíme a tak jdu přes češtinu. A už jsem si nepamatoval jak to bylo v 06. Jen vím že tam jsem to běžně provozoval. Jen pak nechápu proč je ten příkaz v češtině nepoužitelný. Ale hlavně že to jde.
Moc díky za radu.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06


Zpět na Trainz Simulator 2009

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron