SP pro TS2009

Vyhrazeno pro diskusi na téma nové verze hry: Trainz Simulator 2009

Moderátor: Lugger

Re: SP pro TS2009

Příspěvekod ajabaja » čtv 20. říj 2011 22:47:50

Tohle mi na staré instalaci s Sp4 také občas dělalo.Ale po ukončení přes správce úloh ve Widlích,a novém spuštění TS mi to asi tak 2x přestavělo databázi a pak už jsem měl od toho pokoj a fungovalo to korektně.Uvidíme,co to udělá teď,na novějším a výkonnějším železe.Ale bude to ještě pár dnů trvat,musím si najít čas mezi prací a musím naimportovat zpět spoustu objektů.Pak napíšu,jak to jede.
ajabaja
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 433
Registrován: sob 10. kvě 2008 0:32:36
Trainz UID: 173649
Jezdím v: TS12

Re: SP pro TS2009

Příspěvekod petrracky » stř 16. lis 2011 1:36:56

Jojo TS09 je o trpelivosti hlavne vedet kam sahnout a vcem je problem, nejhorsi pak je videt tech cervenych a zlutych vykricniku plno a kdyz kliknes na jeden a podivas se na to mnozstvi chyb rikas si ma to vubec cenu
petrracky
Rozhlížím se
Rozhlížím se
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř 03. pro 2008 22:04:43

Re: SP pro TS2009

Příspěvekod ajabaja » stř 16. lis 2011 13:26:37

Což ovšem není otázka chyby simulátoru jako takového, ale naopak jeho přednost- z mého pohledu. Toto jen ukazuje množství chyb, které autoři u svých objektů udělali a pokud si je opravíš, tak se vesměs vyhneš nevysvětlitelným pádům hry a záhadným errorovým hláškám. ;)
ajabaja
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 433
Registrován: sob 10. kvě 2008 0:32:36
Trainz UID: 173649
Jezdím v: TS12

Re: SP pro TS2009

Příspěvekod geopas » stř 16. lis 2011 14:04:01

Ono se řekne opravit chyby. Pokud někdo dané chyby opravil a já si je mohu stáhnout, tak jo. Ale abych já opravoval chyby v objektech když tomu ani trochu nerozumím......
Měl jsem tu 25 chyb a nepodařilo se mi k nim najít opravy, nebo třeba jen chybějící kuid. Nakonec to dopadlo tak, že jsem tyto objekty smazal.
Ve své mapě používám vše, co někdo vytvořil, protože si svoje vytvořit neumím. Hledal jsem teď jeden objekt a byl jsem překvapen tím, kolik se stále ještě vytváří nových objektů do 2004, zatímco do 09 toho tolik není.
Neví někdo kolik jedna mapa snese strojvůdců? Já mám udělanou poměrně rozsáhlou mapu a na ní mi provoz zajišťuje deset souprav. Procesor přitom jede na nějakých 23 - 27% ; paměť je na 60 - 63% a když přidám dalšího strojvůdce, některý z předchozích mi přestane postupně jezdit podle jízdního řádu a bloudí po kolejišti.
Postupně znamená, že mi daný úkol (třeba odvést dřevo z lesního závodu do pily) vykoná třeba 2x po sobě a potřetí na pilu nedojede a najdu ho v elektrárně, která je na opačném konci kolejiště kam se vůbec nemá dostat. A aby se tam souprava vůbec dostala musí celou cestu "couvat".
Když přidanou soupravu ( v mém případě osobní vlak) smažu, tak vše běží standardně jak má.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: SP pro TS2009

Příspěvekod ajabaja » stř 16. lis 2011 16:08:27

No,ale právě v objektech pro TRS04 bývá těch chyb nejvíce a je to logické. protože diagnostických nástrojů pro 04 bylo vždycky málo. A také autoři to měli mnohem horší, napsat takový config bez informací(ještě za TRS04 bylo dost velké informační embargo pro běžného začínajícího tvůrce) to bývalo nad lidské síly. Takže se hodně "opisovalo" a bohužel, i s chybami. Dnes to mají tvůrci, díky novým verzím lepší a je zde, díky SSP i zpětná kontrola. Není problém součást vytvořit pro vyšší verzi včetně configu v ssp a posléze jen upravit náležitosti pro 04 a máš bezchybný produkt. Ti autoři, kteří už pochopili-a je jich více, mají i vyšší verze a jejich objekty jsou většinou funkční a bez chyb i přes více verzí TRS/TS.

K strojvůdci.
Toto se děje, pokud naplánuješ jinou trasu přes už stávající trasu jiné loko a soupravy by se potkaly ve stejném čase na stejném místě. V tom případě potom jedna ze souprav hledá náhradní trasu, kudy by mohla jet a často Alastair všechno poplete. Řešit se to dá přesným naplánováním tras pomocí dodatečných traťových značek a pravidla "cekej", kde si nastavíš patřičné čekací doby, po kterých se souprava může znova rozjet po dané volné trase.
ajabaja
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 433
Registrován: sob 10. kvě 2008 0:32:36
Trainz UID: 173649
Jezdím v: TS12

Re: SP pro TS2009

Příspěvekod geopas » stř 16. lis 2011 17:17:00

Nojo, problém je v tom, že každá souprava má svůj "start" a svůj "cíl" který se dosud nekryje s druhou soupravou. Hlavní dvoukolejná trať je je směrovými značkami rozdělená na jízdu vpravo a vlevo. A je také v pravidelných rozestupech osazena traťovými značkami. Tady dbám na to, aby každá souprava používala "svou" traťovou značku, tedy aby se stejná nevyskytovala v jízdním řádu jiné soupravy.
Ta jedenáctá souprava měla opět "svůj" start a svůj "cíl" který se nekryl s jinou soupravou. A měla své "traťové značky"
Problém byl, že poslední jedenáctá souprava vždy dojela OK. Zatímco vlak z pily při opakování nedojel do lesa, ale po opuštění posledního vagónu zhlaví u pily zastavil, a nepochopitelně začal couvat. V té době jedenáctý osobní vlak stál na nádraží na opačném konci mapy.
A v prostoru pily (výjezd na hlavní trať) se v tu chvíli žádný vlak nepohyboval, semaform signalitoval zelenou.
Myslel jsem že se stala chyba, a tak jsem ze strojvůdce vyskočil. Hru restartoval a stalo se to znovu. Po zrušení jedenácté soupravy se chyba neopakovala.
Ale raději se tu nebudu víc rozepisovat, abych nedostal vynadáno, že tenhle problém patří jinam. :)
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: SP pro TS2009

Příspěvekod VVoltr » čtv 02. kvě 2013 18:57:58

Stáhnul jsem si SP2, ten se v půlce zasekl a pak už Trainz nešel pustit vůbec a když šel, nenačetla se mapa. SP3 to odmítalo nainstalovat. Mám http://software.itek.cz/hry-extra-klasi ... ra-klasika . Musel jsem to nainstalovat znova a pak jsem zkusil znova SP2 z Comgadu a nic, takže zase reinstal.
VVoltr
Začátečník
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 02. úno 2013 12:01:28

Předchozí

Zpět na Trainz Simulator 2009

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron