dotaz na stahování

Obecně o hře Trainz Railroad Simulator 2004. Problémy se stahováním objektů. Instalace objektů. První spuštění. O opravných balících hry.

Moderátor: Lugger

dotaz na stahování

Příspěvekod johnny6329 » pát 22. bře 2019 9:45:38

mám problém. včera sem nastahoval asi 500 věcí, ale ve hře nejsou, i když ve složce s hrou jsou normálně vidět - world>dispatcher>downloads a když zapnu hru tak ty nové věci nevidim, jako kdyby tam nebyly, nevíte co s tím?? stahnul jsem par věci dva dny pred ti ma ty ve hře normálně mám. A ano mám spravnou verzi všeho a ne nechybi kudiy žádny. Soubor ve složce cache > world_cache_dispatcher ani nemám takže ho nemužu smazat. A těch 500 modelů staženo včera z trainz.cz, dřív mi to šlo, když sem to hrál ale včera stáhnu hodim to do hry pres ten contentdispatcher a ve hře vůbec nic jak kdybych to tám nedal..
johnny6329
Začátečník
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 22. bře 2019 9:42:52

Re: dotaz na stahování

Příspěvekod ogarm » pát 22. bře 2019 16:53:13

A potvrdil si je v SSP? Jakou verzi TRS máš a jaké věci si stahoval?
Uživatelský avatar
ogarm
Zatápím pod kotlem
Zatápím pod kotlem
 
Příspěvky: 686
Registrován: sob 15. bře 2008 8:20:41
Bydliště: Šumperk
Trainz UID: 202075
Jezdím v: TRS06 + SP1

Re: dotaz na stahování

Příspěvekod misoft » pát 22. bře 2019 16:58:20

Pokiaľ by si si prelistoval celé fórum, možno by si našiel riešenie.
Ja to robím inak: v zložke ....TRS04 (alebo ako to máš)\World\Dispatcher\Downloads - tam sa ukladajú zložky KUID po rozbalení súboru .cdp. Teoreticky - malo by to fungovať.
Ovšem niekedy sa v hre nezobrazia. Ja osobne mám však ešte inú zložku TRS04\World\Custom\profiles a tam KUID zložky jednoducho presuniem. Hra po spustení začne indexovať (vyhľadáva umiestnenie jednotlivých KUIDov na disku a vytvára si indexy ich uloženia). A funguje to dokonale.
Druhá vec, prečo sa to nezobrazuje je, že máš veci, ktoré sú určené pre vyššiu verziu hry (napr. pre TRS2006; TRS2009......), kde pri TRS2006 je trochu pozmenený zápis config.txt pre súčasti (trainz-build 2.5 miesto 2.4), alebo je tam bogeys {.... bogey........}, pričom TRS2004 bogeys nepozná a musí sa to upravovať na bogey. Ďalšou príčinou môže byť, že i keď je všetko OK (zápisy v config.txt), práve súčasti modelu nie sú pre správnu verziu, alebo chýbajú - napr. máš komplet model CD363, ale buď pantograf, podvozok, kabína ti chýba, alebo nie je pre danú verziu - vtedy sa nezobrazí ani v hre. Zistíš to v "Depe", kde vidíš komplet prehľad všetkých modelov, ale keď klikneš na niektorý (aby sa zobrazil), tak sa nezobrazí, lebo niečo nie je správne. Potom musíš si nájsť ten daný model a cez config.txt skontrolovať všetky súčasti, či sú správne.
Prišiel som,videl som,nechápem,odchádzam
Uživatelský avatar
misoft
Plnou parou vpřed
Plnou parou vpřed
 
Příspěvky: 1072
Registrován: čtv 03. dub 2008 20:50:02
Bydliště: Michalovce-Slovakia-EÚ-Earth-Milky Way
Trainz UID: 332403
Jezdím v: TRS2004 + SP4
Hardware: W10, i5-9300HF, RAM 16GB, GPU nVidia GTx 1650 4GB, 256GB SSD+ 1TB HDD


Zpět na Trainz Railroad Simulator 2004

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron