Zablokované vkladanie modelov do TRS2004

Obecně o hře Trainz Railroad Simulator 2004. Problémy se stahováním objektů. Instalace objektů. První spuštění. O opravných balících hry.

Moderátor: Lugger

Zablokované vkladanie modelov do TRS2004

Příspěvekod puzdo+ » pát 22. črc 2016 7:42:51

Zdravým všetkých . Mam problém ,že nemôžem vkladať objekty do hry TRS 2004 pritom asi pred rokom to šlo. Hlási mi že ,mám zablokovaný prístup . Dá sa to vložiť len ako administrátor ,ale po rozbalení to sa neobjaví v hre. Čítam aj rôzne fóra ale neprišiel som nato kde je problém , že vraj je to už spoplatnene. Kúpil som si aj kvôli tomu TRS2012, len nie som z nej nadšený hlavne s editoru na výstavbu. Mam už v TRS2004 dosť veľké koľajisko a veľa hodín prace ,tak mi je ľúto to opustiť . Som veľmi vďačný , za každý krásny objekt či lokomotívu ČR , SK ,len si to nemôžem stiahnuť. Prosím o radu a pomoc ,ako na to a čo sa dá s tým robiť. Dopredu ďakujem.
puzdo+
Začátečník
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 22. črc 2016 6:56:50

Re: Zablokované vkladanie modelov do TRS2004

Příspěvekod misoft » pát 22. črc 2016 8:37:11

Pokiaľ "vkladáš" objekty do hry cez ContentDispatcher (čo je súčasť hry!) - tak tam sa to naozaj vkladá len so súhlasom správcu. Dá sa to obísť: Ak máš *.CDP súbor - klikni naň PTM a v ponuke by malo byť Otvoriť.... a mal by tam byť ContentDispatcher. Označ ho a zaznač, aby sa súbory tohto typu stále otvárali týmto programom.
Za ďalšie - rozbalené súbory (teda súčasti KUID) sa ukladajú do podadreára hry *:/*** (podľa toho, kde máš hru nainštalovanú)/TRS2004/World/Dispatcher/Downloads..... Tam sa ukladajú modely ako zložky KUID xxxxx yyy
Je tam v tom World ešte jeden podadresár Custom - v ňom si vytvor podadresár profiles a toto z Downloads presuň do profiles tie zložky KUID xxxx yyy - malo by sa ti to už potom objavovať.

Druhá možnosť je, že modely sú určené pre vyššiu verziu hry (napr. TRS2006) a súčasť ma vo svojom config.txt tag tranz-build vyšší ako 2.4 (napr. 2.5; 2.9) - stačí buď opraviť na 2.4, alebo celý trainz-build x.x zmazať.

Pokiaľ by sa jednalo o modely vozidiel a nezjavujú sa - potom sú taktiež určené pre vyššie verzie hry a je potrebná úprava config.txt (tu sa už písalo, ako na to), alebo chýba modelu nejaká súčasť, bez ktorej nebude fungovať (napr. KUID s enginespec, KUID s podvozkom a pod.)
Prišiel som,videl som,nechápem,odchádzam
Uživatelský avatar
misoft
Plnou parou vpřed
Plnou parou vpřed
 
Příspěvky: 1072
Registrován: čtv 03. dub 2008 20:50:02
Bydliště: Michalovce-Slovakia-EÚ-Earth-Milky Way
Trainz UID: 332403
Jezdím v: TRS2004 + SP4
Hardware: W10, i5-9300HF, RAM 16GB, GPU nVidia GTx 1650 4GB, 256GB SSD+ 1TB HDD

Re: Zablokované vkladanie modelov do TRS2004

Příspěvekod puzdo+ » pát 22. črc 2016 19:12:29

vďaka pozriem na to a dám vedieť
puzdo+
Začátečník
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 22. črc 2016 6:56:50

Re: Zablokované vkladanie modelov do TRS2004

Příspěvekod freddy » stř 14. úno 2018 13:26:55

Zdravím vás, já mám problém, že se mi ve hře nezobrazují moje mapy. Ani stažené. Při tom ve složce mapy v programu files... ty soubory mých map jsou, ale ty stažené ne, ačkoliv cesta rozbalení tomu cíli odpovídá.
freddy
Začátečník
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 11. srp 2008 15:58:35


Zpět na Trainz Railroad Simulator 2004

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 7 návštevníků

cron