Oplatí sa kúpiť Trainz: A New Era???

Vyhrazeno pro diskusi na téma nové verze hry: Trainz Simulator 2012

Moderátor: Lugger

Oplatí sa kúpiť Trainz: A New Era???

Příspěvekod tyrkys » stř 16. bře 2016 21:34:37

Zdravím vás,
Kedysi som tu mal nick ArtistNR2, ale to bolo už pomerne dávno a s Trainzom som nerobil buď vôbec, alebo len minimálne. Skôr som sa venoval hre ArmA 2. V poslednom čase ma, ale znova začalo lákať stavanie virtuálnej železnice. Znova nahadzovať zastaralý TRS2004 s otrasným nasvetlovaním by asi nemalo zmysel, tak sa obzerám po novšej verzii, no vidím, že o najnovšej - Trainz: A New Era - tu ani neexistuje vlákno. Skúsil ju niekto? Ako je to s funkicou našich a iných starších objektov v tejto hre? Pôjde vačšina, alebo mám radčej siahnuť po nejakej staršej verzii napr. TS12?
ArtistNR2 staré jméno mé.
Uživatelský avatar
tyrkys
Začátečník
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte 16. říj 2012 9:44:20
Bydliště: Nitra
Trainz UID: 438271
Jezdím v: TS12
Hardware: Intel i3 3700MHz, GeForce 730 GT 2GB, 16GB DDR4 RAM, Windows 10 64 bit

Re: Oplatí sa kúpiť Trainz: A New Era???

Příspěvekod janlady » stř 16. bře 2016 23:17:42

Voni Tyrkys velmi mnoho Tranz maniaků se raději drží starší 2004 neboť není tolik náročná a spolkne i dosti hrubé chyby v kuidech.Takže za ty léta mám já zkušenost že 04 a je základka,
06 a TC jsou střední škola,TS09 a 10 a 12 jsou už vysoká v náročnosti na opravy funkce kuidu .A NEW ERA je náročná a v angličtině.Ostatní se dají přepnout do češtiny.Asi tak.

P.S. pár trainzáků new má ale pění chvály se nějak nekoná,proti TS12 moc lepší není.


grrr :bomb: :boohoo: :))))
Uživatelský avatar
janlady
Plnou parou vpřed
Plnou parou vpřed
 
Příspěvky: 1085
Registrován: čtv 13. bře 2008 20:17:01
Bydliště: Neratovice
Trainz UID: 194719
Jezdím v: TS09
Hardware: AMD2-jadro +3-jadro

Re: Oplatí sa kúpiť Trainz: A New Era???

Příspěvekod tyrkys » čtv 17. bře 2016 8:31:32

Voni Janlady jsem moc rád, že jou pořád aktivní. grrr :bomb: :boohoo: :)))) %%-

Inak, mne na starších verziách Trainz dosť vadí to nerealistické nasvetlovanie z ktorého ma pri dlhšom vytváraní mapy boleli oči. Takže to zatiaľ vidím na ten TS12. O New Era som už niekde čítal, že je strašne náročný na hardware, čiže by ho zrejme moj pc ani neutiahol. Síce si chcem postupne Pc vylepšiť, ale nechcem z neho spraviť Uber Gaming Machine.
ArtistNR2 staré jméno mé.
Uživatelský avatar
tyrkys
Začátečník
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte 16. říj 2012 9:44:20
Bydliště: Nitra
Trainz UID: 438271
Jezdím v: TS12
Hardware: Intel i3 3700MHz, GeForce 730 GT 2GB, 16GB DDR4 RAM, Windows 10 64 bit

Re: Oplatí sa kúpiť Trainz: A New Era???

Příspěvekod jagg » čtv 17. bře 2016 10:00:54

S HW nároky TANE to není až zas tak horké, ale na druhou stranu je to moderní verze a vyžaduje moderní HW. Jinak všechny Trainzy do TS12 včetně jsou 32bit pro single core, TANE je 64-bit a umí už využít plně multicore CPU a dynamicky nasvětluje. To je dle mého dost zásadní.
jagg
Připravuji se k odjezdu
Připravuji se k odjezdu
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát 14. bře 2008 21:53:22

Re: Oplatí sa kúpiť Trainz: A New Era???

Příspěvekod tyrkys » čtv 17. bře 2016 12:42:08

Hmmm hej, to je dosť silný argument, prečo si zaobstarať práve najnovšiu verziu. Myslíš, že by to utiahol aj môj pc?
Mimochodom, riadne neskoro prišli s podporou viacerých jadier, ale na to som si už pri Trainz aj zvykol.
ArtistNR2 staré jméno mé.
Uživatelský avatar
tyrkys
Začátečník
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte 16. říj 2012 9:44:20
Bydliště: Nitra
Trainz UID: 438271
Jezdím v: TS12
Hardware: Intel i3 3700MHz, GeForce 730 GT 2GB, 16GB DDR4 RAM, Windows 10 64 bit

Re: Oplatí sa kúpiť Trainz: A New Era???

Příspěvekod Churchill » čtv 17. bře 2016 14:55:02

Ono ale nejde jenom o to, zda to utáhne PC.
TS12 a TANE má ještě jiná úskalí, které mu v míře vrchovaté dodávají někteří modeláři vozidel i objektů. Já jim říkám fušeři. Uživatele zásobují mnoha žlutými a červenými vykřičníky, které se objeví po rozbalení souboru. Neházím tím všechny do jednoho pytle - jsou mezi nimi i tací, co svojí práci dělají precizně a kvalitně. Dalším úskalím je samotná funkce těch nových výdobytků, zvaných TS12 a TANE. Občas (někdy často) rády zašpásují a svými bugy se ti postarají o nějakou tu hodinku času navíc. Taky TS12 např. po stažení 4 až 5 objektech ti rád sdělí, že s tebou nekomunikuje, neodpovídá. Po resetu (jinak to ani nejde) začne sám opravovat a zkoumat všechny objekty, co má a ty čekáš a čekáš a čekáš. Co se týče TS12, tak to je ohledně technického provedení software vůbec nejhorší hra od dob DOS. Spolehlivě konkuruje prvnímu dílu trilogie Stalker. Něco tak odfušovanýho jen tak neuvidíš.
No a s tím souvisí to další: Musíš se rozhodnout, čemu se budeš věnovat.
Buď budeš modelovat modely, objekty, mapy, .... pak nebudeš mít čas na nekonečné a nekonečné opravy odfušovaných objektů, kterými se to hemží mnoha žlutými a červenými vykřičníky. Snad jedině bys měl čas v tom případě,že tvůj den trvá 48 hodin, že nechodíš do práce, seš nezaměstnanej, organismus nevyžaduje spánek, nemáš rodinu, nemáš jiné zájmy, nemáš jiné starosti, než se věnovat jenom a pouze trainzu.
A nebo se rozhodneš zbytek svého života (a nikdo tu nejsme věčně, život je velmi krátký a je třeba ho smysluplně využít) opravovat a opravovat a stále opravovat práce fušerů a lajdáků a přispět k jejich dalšímu krásnému životu na tvůj úkor.
Jak říkám - není to jenom o tom, co zvládne tvůj stroj zvaný PC.
Já mám TRS2004, TS12 a TANE. Nainstalovaný mám momentálně TS12, co se týče TANE, měl jsem 2x nainstalovaný a momentálně smáznutý.
Mě baví stavět mapy. Historii. To si žádá svůj čas. Trvá to opravdu dlouho. Z počátku jsem si myslel, že opravy od fušerů a stavbu map nějak skloubím. Omyl!
Den má u mě 24 hodin, chodím do práce, mám i jiné záliby, mám také své starosti a můj organismus vyžaduje spánek. Navíc sem přesvědčený, že podporovat fušery a lajdáky je to nejhorší, co nás může potkávat. Že je to špatné. Takže objekty a modely s vykřičníky, kde je nutná delší oprava (a po opravě další oprava dalších navazujících věcí na již opravený objekt) do PC neberu. Obejdu se bez toho. Je dobře, že je spousta autorů objektů a modelů, kteří to neflákají, poctivě se tomu věnují a ven mezi lidi pošlou kvalitní výrobek.
Je pravda, že celosvětově od uvedení TRS2004 odešlo pár set tisíc vynikajících modelářů. Vůbec se jim nedivím. Politika AURANu je prostě otřesná. I tady u nás jich hodně odešlo, a že mezi nimi byli fakt machři.
TRS2004 byla hra koncipována pro lidi. Pro lidi, kteří přišli z práce, nebo ze školy a chtěli se zabavit, odreagovat se, zahrát si. Dneska pokud si chce někdo bezproblémově zahrát, bez nijakých bugů, pádů, nekonečných oprav, tak rozhodně nesahne po Trainzu. Ale sahne po střílečkách, které jsou po technické stránce co se týče software mnohem a mnohem složitější a náročnější než Trainz (obzvláště, pokud to není koridorovka), a .... oni fungují !! I já občas sahnu po střílečce. Holt, to je život.
Uživatelský avatar
Churchill
Moderator
Moderator
 
Příspěvky: 2054
Registrován: pát 29. úno 2008 6:44:13
Trainz UID: 276055
Jezdím v: TS12
Hardware: Win_7 (64-bit verze)

Re: Oplatí sa kúpiť Trainz: A New Era???

Příspěvekod jagg » čtv 17. bře 2016 21:46:34

tyrkys píše:Hmmm hej, to je dosť silný argument, prečo si zaobstarať práve najnovšiu verziu. Myslíš, že by to utiahol aj môj pc?
Mimochodom, riadne neskoro prišli s podporou viacerých jadier, ale na to som si už pri Trainz aj zvykol.


Nevím jakou přesně máš sestavu, ale výkonné CPU, min. 8GB RAM a SSD je základ. Ještě jednu věc je třeba zmínit, TANE už je plně DRM, verze bez DRM není, ale lze individuálně požádat N3V, aby DRM u jednotlivé kopie deaktivovali. Bohužel, pokud se nepletu, musí se žádat opakovaně po vydání každého SP nebo hotfixu, což není příliš praktické.
jagg
Připravuji se k odjezdu
Připravuji se k odjezdu
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát 14. bře 2008 21:53:22

Re: Oplatí sa kúpiť Trainz: A New Era???

Příspěvekod tyrkys » pát 18. bře 2016 9:42:38

Churchill :arrow: Mňa vždy, ako osobu, ktorú priťahujú železnice a príropda, najviac na TRS bavilo stavať si mapu. Pokiaľ je to, ale tak, že objektov, ktoré novšie verzie nezožerú je veľa a treba im upravovať konfig, tak na to teda fakt nemám čas ani nervy. Iné hry si to už vedia opraviť automaticky. V kútiku duše som dúfal, že to tak bude aj pri najnovšom Trainze, ale bohužiaľ, ako vidím, nestalo sa a asi sa ani nikdy nestane.
Áno, aj ja si ešte pamätám zlaté časy, keď mal Traizn veľkú komunitu a často sa vydávali kvalitné objekty. Potom to však šlo s hrou poriadne dolu vodou a veľa ľudí, vrátane mňa ju opustilo.

jagg :arrow: Keď si všimneš, tak pod avatarom mám napísanú konfiguráciu svojho zastaralého Pc. Podľa toho, čo píšeš mi to asi tažko pojde.

Hold to zatiaľ vidím tak, že pokiaľ neuzrie svetlo sveta nejaký kvalitný Žel. Simulátor s editorom (čo je menej ako nepravdepodobné) budem musieť svoju kreativitu naďalej uspokojovať tvorením misií v Arme.
ArtistNR2 staré jméno mé.
Uživatelský avatar
tyrkys
Začátečník
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte 16. říj 2012 9:44:20
Bydliště: Nitra
Trainz UID: 438271
Jezdím v: TS12
Hardware: Intel i3 3700MHz, GeForce 730 GT 2GB, 16GB DDR4 RAM, Windows 10 64 bit

Re: Oplatí sa kúpiť Trainz: A New Era???

Příspěvekod jagg » pát 18. bře 2016 20:53:37

Pokud se člověk oprostí od vlastní pohodlnosti a není netrpělivý, pořád mu Trainz přináší dost příležitostí, jak se zabavit. Mě třeba modding a lifting součástí docela baví.
jagg
Připravuji se k odjezdu
Připravuji se k odjezdu
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát 14. bře 2008 21:53:22


Zpět na Trainz Simulator 2012

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron