Náhle zmizení některých map a consistů - pomůže obnova?

Vyhrazeno pro diskusi na téma nové verze hry: Trainz Simulator 2010

Moderátor: Lugger

Pravidla fóra
Vkládejte pouze příspěvky, které se jednoznačně týkají verze hry TS10.

Náhle zmizení některých map a consistů - pomůže obnova?

Příspěvekod vinceblack » stř 14. lis 2012 9:08:04

Zdravím,

včera jsem si náhodou všiml, že nemohu použít některé uložené soupravy, které jsem dříve používal (svítily červeně, nešly umístit do kolejiště). Vzhledem k tomu, že jsem s jednou takovou soupravou jel ještě nedávno v jiné mapě, chtěl jsem se do té mapy podívat. Jaké však bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že tato mapa už není v seznamu tratí (a spolu s ní i některé další). Samozřejmě jsem měl zobrazeny všechny tratě, tedy i ty "neoblíbené". Pak jsem zjistil, že nemohu použít téměř polovinu consistů a spoustu vozů, se kterými do té doby nebyl problém.

Co se mohlo stát? Mohlo dojít k nějakému zásahu, který zapříčinil chyby ve vozech? Jenže když jsem si jeden takový vůz otevřel ve SSP, vykazoval asi 20 různých chyb - to tam nikdy předtím nebylo.

Nicméně 25. 10. tohoto roku jsem si zarchivoval složky CACHE, LOCALS a SETTINGS, společně se soubory assets.tdx a trainzoptions.txt (cca 64 GB). Tehdy bylo ještě vše v pořádku.

Moje otázka na zkušené uživatele tedy zní: když tyto složky vymažu ve složce TS2010 a natáhnu je z archivu, pomůže to? Nebo nastane jiný problém, protože to třeba nebude korespondovat s nějakým zápisem (configem, settings atd.), který je ještě někde jinde? Je to asi jediná možnost, protože než po letech uživání opravovat polovinu věcí, to se raději vzdám TS2010.

Do kompletní reinstalace TS2010 se mi nechce, nejsem si jistý, že výše zmíněné složky představují vše potřebné.

Ještě jsem zapomněl podotknout, že jsem spustil kompletní opravu databáze, ta sice ukázala nějakých 14 tisíc chyb, jenže jediným hmatatelným výsledkem bylo asi jen to, že alespoň zase vidím všechny mapy.
Uživatelský avatar
vinceblack
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 213
Registrován: pát 22. srp 2008 14:57:06
Trainz UID: 108979
Jezdím v: TS12
Hardware: AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor (4 CPUs), ~2.8GHz, 4096MB RAM, ATI Radeon HD 5600 Series, 2167 MB

Re: Náhle zmizení některých map a consistů - pomůže obnova?

Příspěvekod bumbrdlik » stř 14. lis 2012 9:47:46

Já bych možná zkusil v SSP kompletní opravu databáze. Sice to u tvé kapacitě 64 GB bude trvat dlouho. ale možná to pomůže.

Z mých zkušeností je nutné aby se PC nevypínal hned po skončení hry nebo práce v SSP, protože asi cca 2 minuty pracuje proces s databází (TADDaemon.exe) a programátoři zapoměli dát obvyklou zprávu do ukončování Windows že program ještě pracuje a nechat na uživateli jestli ho ukončí i za cenu ztráty dat a nebo počká až se ukončí sám. Podívej se do Správe úloh do procesů za jak dlouho po ukončení ten program v závorce zmizí u tebe a podle toho se řiď. Já když to opomenu, tak u mne chce při spuštění hry vždy pak automaticky opravovat databázi, ale jednou jsem měl stejný problém jako ty.

Jinak je lepší po částech si ten zálohovaný locals nainstalovat přes SSP. Nejdou ale takhle nainstalovat věci které jsou pro TRS 09 a výše. Ty jediny z CDPček.
Těžký je život dobrodruha v Trainz
Uživatelský avatar
bumbrdlik
JTT: Electrification
JTT: Electrification
 
Příspěvky: 2407
Registrován: stř 12. bře 2008 19:30:27
Bydliště: Litvínov
Trainz UID: 147484
Jezdím v: TS09
Hardware: ASRock B450M Pro4, AMD Ryzen 7 2700, AMD Radeon RX 5500 8 GB, DDR4 16 GB, HDD SSD, Win 10 64 Home

Re: Náhle zmizení některých map a consistů - pomůže obnova?

Příspěvekod vinceblack » stř 14. lis 2012 9:53:30

Kompletní opravu databáze jsem dělal (viz poslední odstavec), ale díky tomu se akorát znovu objevily ty mapy. Nepomohlo to vyřešit problém s vozy. Ale trvalo to celý večer, to je fakt :)

To s tím TADDaemon.exe je dobrý nápad, to si budu hlídat. Je dost možné, že jsem někdy vypnul PC hned po ukončení Trainz (tedy většinou ho spíš dávám do režimu spánku, tlačítkem z klávesnice, ale to je asi to samé). Také se dost často stane, že hra kvůli něčemu spadne.

Možná by bylo zajímavé vědět, zdali se nějak nedají zálohovat pouze části, např. které jsem změnil v daný den. Abych řekl pravdu, nijak jsem nezkoumal zálohování v SSP, vždy kopíruji ty zmíněné složky na externí HDD.
Uživatelský avatar
vinceblack
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 213
Registrován: pát 22. srp 2008 14:57:06
Trainz UID: 108979
Jezdím v: TS12
Hardware: AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor (4 CPUs), ~2.8GHz, 4096MB RAM, ATI Radeon HD 5600 Series, 2167 MB

Re: Náhle zmizení některých map a consistů - pomůže obnova?

Příspěvekod bumbrdlik » stř 14. lis 2012 10:37:39

V SSP je záložka Dnes jenže nefunguje a je to tam třeba vpravo v záložce Vyhledat udělat to co tam je znova. Teda Vyčistit zadat znova s pomocí "+" to co tam bylo, pak Uložit do Dnes a přepsat a ještě pak vybrat v Menu Soubor/Nastavení a Uložit.
V TRS 2006 to fungovalo bez problémů, ale je vidět, že na co teď poslední dobou šáhnou, tak to zprzní a nebo to unich na opačné straně zeměkoule funguje všecko obráceně, jako například u křivek svítí slunce ze severu (to ale bylo i u předešlých her).
Těžký je život dobrodruha v Trainz
Uživatelský avatar
bumbrdlik
JTT: Electrification
JTT: Electrification
 
Příspěvky: 2407
Registrován: stř 12. bře 2008 19:30:27
Bydliště: Litvínov
Trainz UID: 147484
Jezdím v: TS09
Hardware: ASRock B450M Pro4, AMD Ryzen 7 2700, AMD Radeon RX 5500 8 GB, DDR4 16 GB, HDD SSD, Win 10 64 Home

Re: Náhle zmizení některých map a consistů - pomůže obnova?

Příspěvekod Pifrnec » stř 14. lis 2012 19:08:43

Bumbrdlík :arrow: Koukám,že ty TRSka máš prolezlý skrz naskrz B-) -vždy dobrá rada :applause: :YES:
Uživatelský avatar
Pifrnec
Object Creator
Object Creator
 
Příspěvky: 1710
Registrován: úte 18. bře 2008 18:48:19
Trainz UID: 257731
Hardware: Didaktik Gama+pár novějších strojů

Re: Náhle zmizení některých map a consistů - pomůže obnova?

Příspěvekod bumbrdlik » stř 14. lis 2012 22:00:27

Pifrnec, nejen skrz naskz, ale i křížem krážem. :D Někdy je to ale dílem náhody. Tady u toho Nefungujícího Dnes jsem zkoušel jednu nebo druhou možnost v tom vyhledání a místo tlačítka Uložit mě myš trochu ujela vlevo a ono se to vyčistilo. Tak jsem tam dal ty podmínky znovu a ejhle ono to začlo fungovat. :) no a někdy jsem si řekl, "to by byl v tom čert, abych na to nepřišel", nebo "musí se to zkoušet, ono to pude nebo nepude" (poučka i pro jinou oblast života :)) )
Těžký je život dobrodruha v Trainz
Uživatelský avatar
bumbrdlik
JTT: Electrification
JTT: Electrification
 
Příspěvky: 2407
Registrován: stř 12. bře 2008 19:30:27
Bydliště: Litvínov
Trainz UID: 147484
Jezdím v: TS09
Hardware: ASRock B450M Pro4, AMD Ryzen 7 2700, AMD Radeon RX 5500 8 GB, DDR4 16 GB, HDD SSD, Win 10 64 Home

Re: Náhle zmizení některých map a consistů - pomůže obnova?

Příspěvekod vinceblack » čtv 15. lis 2012 8:42:45

Tak obnova dat naštěstí pomohla. Vidím nejen všechny tratě, ale vozy a soupravy fungují jako dřív. Teď už jen aby se to neopakovalo. Nejpravděpodobnější příčina asi bude to předčasné vypnutí PC po ukončení Trainzu. Doufám, že to nebyla instalace nějakého vozu, která by vše rozhodila...

Znalosti některých členů fóra opravdu obdivuji. ^:)^ Já bohužel jen jezdím a nijak se v ničem nepitvám a pak to tak dopadá. Při každém problému se musím ptát... :)
Uživatelský avatar
vinceblack
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 213
Registrován: pát 22. srp 2008 14:57:06
Trainz UID: 108979
Jezdím v: TS12
Hardware: AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor (4 CPUs), ~2.8GHz, 4096MB RAM, ATI Radeon HD 5600 Series, 2167 MB

Re: Náhle zmizení některých map a consistů - pomůže obnova?

Příspěvekod jagg » čtv 15. lis 2012 13:33:09

bumbrdlik píše:Pifrnec, ....."musí se to zkoušet, ono to pude nebo nepude" (poučka i pro jinou oblast života :)) )

Tesat do kamene, největší problém ale je se někdy dokopat..... :D
jagg
Připravuji se k odjezdu
Připravuji se k odjezdu
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát 14. bře 2008 21:53:22


Zpět na Trainz Simulator 2010

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron