Koupit Trainz, rady ohledně kompatibility

Moderátor: Lugger

Koupit Trainz, rady ohledně kompatibility

Příspěvekod RDan » stř 02. led 2019 11:37:18

Zdravím, píšu sem protože tu není vhodnější kategorie.
Plánuju si koupit Trainz asi tu 2019. Ale nejsem konstruktér, spíš bych si tam chtěl stáhnout české mapy a vozy. Ale všude je psáno že to je pro verzi 2004, 2006. Ale nikde nepíšou jak je to s novějšíma verzemi.
Otázka: Jak to tedy je?
A další otázka. Kdysi jsem měl verzi 2004 ale hrál jsem jen ty dodané mapy protože dohledat ty různé doplňky ze kterých se to skládá bylo téměř nereálné. Ale doba se změnila takže, pokud bych si např. stáhnul mapu Praha - Plzeň postahují se ty objekty sami a budou se sami aktualizovat? Tak nějak bych očekával že to bude samozřejmostí.
Taky jsem si všiml že je Trainz i na Steamu. Jak je to s češtinou?

Pokud pro mne máte ještě nějakou radu jako pro člověka co o tom nic neví tak můžete poradit.
Děkuji...
RDan
Začátečník
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 01. led 2019 23:53:00

Re: Koupit Trainz, rady ohledně kompatibility

Příspěvekod Churchill » pát 04. led 2019 8:47:59

TRS19 vlastním. Koupena elektronická veze z Auranu. Doporučuji právě tento nákup.
1) S českými objekty pro nové verze (TMR17, TANE, TRS19) moc nepočítej. Lze ještě použít (ale ne vždy) verze pro TS12. Objekty pro starší verze (většinou TRS04,06) jsou z 90 procent nekompatibilní (tam bys musel být tím "konstruktérem"). Česká komunita v tomhle zaspala, a to mohutně. československé objekty svého času byly žádané a měly dobrý zvuk. To už ovšem dávno není pravda. Vlak ujel hodně daleko, ani ta koncová světla už nejsou vidět. Je to velká škoda. Objekty pro nové verze dělají hodně francouzi a němci. Kdysi jsem dělal (pro TRS04) mapy z historického prostředí ČSR (především 20-té a 30-té roky, jednu mapu situovanou do 50-tých let). Dnes dělám mapy situované do předválečné doby ve Francii, Rakouska, ... Musel jsem si pro tenhle účel i sám vyrobit objekt "automobilový provoz" z vozidly té doby a levostranným provozem.
Další problém je, že spousta objektů byla na privátních webech mimo download z Auranu .... a značná spousta webů již dlouho neexistuje. Takže budeš vázaný na pomoc / nepomoc ostatních trainzáků, kteří mají ty již ztracené objekty na svých HDD.
2) Objekty se postahují sami pouze ty, které jsou na downloadu Auranu. To co je na privátech, to si musíš dohledat. Existuje na to tzv. trainzácký google, který se nazývá Trainz Kuid Index ( https://www.trainzkuidindex.com/ ). Není zdarma, je tam roční poplatek. Já ho dost často používám (jako tvůrci map mě ani nic jiného nezbývá).
3) Čeština je podporovaná dost mizerně (některé sekvence naprosto chybí). Nejlepší je anglická verze, která je po nainstalování prioritní.

TRS19 má tři verze. Gold, Silver a Bronze. Je to odlišné cenou a každá verze má nějaké bonusy. Nejvíce je jich v Gold. Tu mám i já (ovšem mě to stálo 140 dolarů). Pro člověka, který trainzem žije už od verze TRS04 a je aktivním tvůrcem asi není jiné zbytí.
Uživatelský avatar
Churchill
Moderator
Moderator
 
Příspěvky: 2054
Registrován: pát 29. úno 2008 6:44:13
Trainz UID: 276055
Jezdím v: TS12
Hardware: Win_7 (64-bit verze)

Re: Koupit Trainz, rady ohledně kompatibility

Příspěvekod RDan » pát 04. led 2019 19:04:10

Jééééé :(
Tak to mě mrzí, tak to asi počkám na Mashinky. Má v plánu dodělat ovládání a české vlaky prý taky budou.
Jinak děkuji za informace, tyhle jsem přesně potřeboval.
RDan
Začátečník
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 01. led 2019 23:53:00

Re: Koupit Trainz, rady ohledně kompatibility

Příspěvekod misoft » pon 04. úno 2019 15:26:23

Mashinky - to nie je Trainz. Základ je v Transport Tycoon Deluxe - podobné budovanie, manažovanie dopravy, dovoz tovarov. Je tam len pridané 3D zobrazovanie. A v lokomotíve si tam veľmi nezajazdíš - všetko je riadené príkazmi "od - do", "nalož - vylož".
S tým ovládaním by som veľmi nepočítal - je na to sám - a ten základ - TTD - ho proste nepustí.
Prišiel som,videl som,nechápem,odchádzam
Uživatelský avatar
misoft
Plnou parou vpřed
Plnou parou vpřed
 
Příspěvky: 1072
Registrován: čtv 03. dub 2008 20:50:02
Bydliště: Michalovce-Slovakia-EÚ-Earth-Milky Way
Trainz UID: 332403
Jezdím v: TRS2004 + SP4
Hardware: W10, i5-9300HF, RAM 16GB, GPU nVidia GTx 1650 4GB, 256GB SSD+ 1TB HDD


Zpět na Trainz Model Railroad 2017

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron