Směšné chování "strojvůdců" a scénářů

Vyhrazeno pro diskusi na téma nové verze hry: Trainz Simulator 2010

Moderátor: Lugger

Pravidla fóra
Vkládejte pouze příspěvky, které se jednoznačně týkají verze hry TS10.

Směšné chování "strojvůdců" a scénářů

Příspěvekod vinceblack » pát 20. led 2012 11:24:22

Opět na téma AI strojvedoucí - včera jsem dokončoval scénář v mapě Severozápadní Čechy. Jel jsem z Karlových Varů do Chomutova, cestou jsem měl potkat několik protijedoucích vlaků. Z nich jsem jeden vůbec nepotkal. Na konci jízdy jsem zjistil, že vykolejil, ještě spolu s tím, který jsem potkal jako první. Zaměřil jsem se tedy na ten první. Fíra tohoto vlaku měl jednoduchý úkol - čekat před stanicí Hájek do určité hodiny, pak jet to Karlových Varů. Příkazy: čekej do HH, MM, vyber trasu, dostaň se do... Když jsem ho sledoval, zjistil jsem, že ten pacholek, přestože měl jet přes Hájek přímo, si zkrátil cestu přes odstavnou kolej. Aby toho nebylo málo, když z ní zase najížděl na hlavní kolej, výhybky se pod posledními vozy samy přehodily a vlak vykolejil. Uvědomil si snad výpravčí, že byl měl dodržovat původně zvolenou cestu? Nicméně jsem fírovi zatnul tipec tím, že jsem mu ještě přidal příkaz "jeď přes traťovou značku". Tady už nemohl nic dělat a Hájky projel v pořádku a dostal se až do KV. Otázka za 1000 bodů tedy zní: k čemu je příkaz "Vybrat cestu" (Select Path)? Věděl, bych, ale nebudu sprostý. Závěr: čím více příkazů se natvrdlým strojvedoucím zadá, tím lépe. To ani nemluvím o tom, že jsem si netroufl nechat výhybky nastavené autorem, i když směr vyhovoval, ale raději jsem je zahrnul do Select Path...

Pak jsem se zaměřil na to, proč druhý vlak vyrazil dříve. Měl čekat na trigger tak, abych ho minul přes stanicí Málkov. Ač triggerem nikdo jiný projet nemohl (leda duch černokněžníka Zababy), milý fíra se asi nudil a vyrazil sám. Pomohlo mu jedině pár facek ve formě "čekat na trigger s vlakem 163xxx", tedy s mým.

Poslední výtečník měl v Chomutově příkazy čekej do HH, MM, vyber cestu, dostaň se do. Ale jak už kdysi říkal Nárožný "Na takovéhle ptáčky má železnice háčky" - posvítil jsem si na toho nezbedu a co byste řekli? Hra začala v 15:04. On měl vyrazit v 15:55. Hned po spuštění hry se odmazalo "čekej do 15 hodin", což je OK, ale vzápětí na to se odmazalo i těch "55", což už je na pěst! :) Opět pomohlo kárné opatření ve formě čekej 30 minut, 10 minut, 10 minut.

No, je to fuška. Ale jako vše u Auranu, funguje to napůl, něco vůbec ne a dělají to patrně lidé, co o železnici moc nevědí. To ani nemluvím o laškovném virtuálním výpravčím, který nechal odjezdové návěstidlo v Chomutově na Volno, aby ho pak změnil na Stůj v okamžiku, když je odjíždějící vlak cca 3 metry před ním. Samozřejmě následovalo "fíra projel návěst stůj" a "za 10 sekund dojde k obnově jízdního řádu".ˇBylo to sice v reálu asi 2-3 minuty, ale to už nemá cenu komentovat...
Uživatelský avatar
vinceblack
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 213
Registrován: pát 22. srp 2008 14:57:06
Trainz UID: 108979
Jezdím v: TS12
Hardware: AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor (4 CPUs), ~2.8GHz, 4096MB RAM, ATI Radeon HD 5600 Series, 2167 MB

Re: Směšné chování "strojvůdců" a scénářů

Příspěvekod bumbrdlik » pát 20. led 2012 23:07:18

No, tak to jsi ještě nenarazil na případ, že jsi měl cestu na výhybkách volnou až do příští stanice, ale na odjezdovém návěstidle svítí stále červená. Z mapy JTT železnice a jejího scénáře.
Další je, že se nelze připojit k vagónům souprav, které se vracejí z Portálu.
V některých případech blokují cestu atrapy seřazovacích návěstidel za cestovým návěstidlem, ukazují chybu scryptu a nepustí vlak do stanice.

Je to zkrátka velký nářez.
Těžký je život dobrodruha v Trainz
Uživatelský avatar
bumbrdlik
JTT: Electrification
JTT: Electrification
 
Příspěvky: 2406
Registrován: stř 12. bře 2008 19:30:27
Bydliště: Litvínov
Trainz UID: 147484
Jezdím v: TS09
Hardware: ASRock B450M Pro4, AMD Ryzen 7 2700, AMD Radeon RX 5500 8 GB, DDR4 16 GB, HDD SSD, Win 10 64 Home

Re: Směšné chování "strojvůdců" a scénářů

Příspěvekod forex » sob 21. led 2012 2:03:54

Bumbrdliku,ja teda portal vyuzivam mezi Jenci a Bubnama, a normalne pak na Masarycce, dam prikaz objet soupravu a pripoji se mi to...kde je tedy chyba,kterou popisujes?
forex
Připravuji se k odjezdu
Připravuji se k odjezdu
 
Příspěvky: 848
Registrován: čtv 12. čer 2008 0:12:17
Bydliště: Praha
Trainz UID: 107750
Jezdím v: TRS06 + SP1

Re: Směšné chování "strojvůdců" a scénářů

Příspěvekod bumbrdlik » sob 21. led 2012 10:13:32

Forex, tak já měl trochu složitější případ. Já jsem se odpojil s poštovním vagonem odlel na vedlejší kolej, nechal jsem přepřáhnout na druhou stranu stranu poštovního vagonu, to ještě šlo a pak mi to nešlo připojit ke konkrétnímu vagonu na druhé straně. Ono to vypadlo jako kdybych zastavil vlak, ale Pokračovat v jízdním řádu už zapnout nešlo. Je to už delší dobu a mě tyto věci řešit nebaví, jelikož na tom ztrácím hodně času, který můžu věnovat něčemu jinému.. Problém ale může být v kolejišti - složitější zhlaví - tudíž větší počet nechráněných výhybek.
Těžký je život dobrodruha v Trainz
Uživatelský avatar
bumbrdlik
JTT: Electrification
JTT: Electrification
 
Příspěvky: 2406
Registrován: stř 12. bře 2008 19:30:27
Bydliště: Litvínov
Trainz UID: 147484
Jezdím v: TS09
Hardware: ASRock B450M Pro4, AMD Ryzen 7 2700, AMD Radeon RX 5500 8 GB, DDR4 16 GB, HDD SSD, Win 10 64 Home

Re: Směšné chování "strojvůdců" a scénářů

Příspěvekod vinceblack » pon 23. led 2012 9:17:46

Dělal jsem si jednou scénář, kde jsem měl jet ze stanice A do B, dejme tomu s vozy v pořadí lokomotiva+Es+Eas+Falls, tam provést přepřažení. V okamžiku, kdy dojde k připojení lokomotivy k původně poslednímu vozu Falls jsem si nechal vypsat html hlášku. Divil jsem se, že se mi hláška vypisuje hned ve stanici A. Výpis hlášky (Zobrazit HTML) byl podřazeným pravidlem Kontrolní bod soupravy. Pak jsem zjistil, že tím, že jsem byl již připojen k vlaku, kde byl na konci i "sledovaný" vůz Falls, došlo k vyhodnocení ve smyslu, že jsem již k vozu vlastně připojen (přestože mezi námi bylo několik vagónů) a hláška se vypsala! :-O
Uživatelský avatar
vinceblack
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 213
Registrován: pát 22. srp 2008 14:57:06
Trainz UID: 108979
Jezdím v: TS12
Hardware: AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor (4 CPUs), ~2.8GHz, 4096MB RAM, ATI Radeon HD 5600 Series, 2167 MB


Zpět na Trainz Simulator 2010

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků

cron