Správce součástí versus samotný simulátor?

Vyhrazeno pro diskusi na téma nové verze hry: Trainz Simulator 2010

Moderátor: Lugger

Pravidla fóra
Vkládejte pouze příspěvky, které se jednoznačně týkají verze hry TS10.

Re: Správce součástí versus samotný simulátor?

Příspěvekod Dikobraz64 » úte 24. kvě 2011 8:47:59

Tune Up je dobrá a opatrná volba, ale na můj vkus je příliš šetrný a nečistí důkladně. CCleaner po něm vždy najde ještě něco k dočištění ;;) .
Ještě používám jeden prográmek, který čistí brutálním způsobem dočasné soubory, jmenuje se TemFileCleaner a je k nalezení na http://software.addpcs.com . Nic nezkoumá, nedává na výběr, prostě vše co najde bez milosti vymaže.
Dikobraz64
Uživatelský avatar
Dikobraz64
Object Creator
Object Creator
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 26. bře 2008 15:22:26
Bydliště: N 49,877° E 18,439°
Trainz UID: 176028
Jezdím v: TS09
Hardware: Intel 2x 1.86GHz. 2GB RAM, ATi Radeon HD 4650, >>> TS09 Build 41844

Re: Správce součástí versus samotný simulátor?

Příspěvekod vinceblack » úte 24. kvě 2011 9:18:40

Spíš jde o to, aby mi ten CCleaner nevyčistil něco, co nechci. Na druhé straně když už mám přeinstalovávat obě verze, tak by se to vyčistit mělo pořádně, abych pak nezjistil, že to všechno bylo na nic... Zatím to tedy vypadá na Tune-up a ten prográmek...
Uživatelský avatar
vinceblack
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 213
Registrován: pát 22. srp 2008 14:57:06
Trainz UID: 108979
Jezdím v: TS12
Hardware: AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor (4 CPUs), ~2.8GHz, 4096MB RAM, ATI Radeon HD 5600 Series, 2167 MB

Re: Správce součástí versus samotný simulátor?

Příspěvekod ajabaja » úte 24. kvě 2011 12:11:37

U Tune up můžeš použít jakoukoliv verzi-pro XP-od r. 2004,všechny mají utilitu na čištění registrů v rozhraní nebo můžeš použít čištění jedním kliknutím.Pokud máš ale W7,raději se poohlídni po verzi od r.2010 a výše,předchozí verze mají problém s kompabilitou ve W7.Na vyčištění registrů pro reinstalaci TRS by Tune up měl stačit.
Regedit si můžeš následně otevřít i přímo v rozhraní Tune-upu a pokud zadáš nahoře v nabídkách do "najít" postupně Auran a Trainz,TS,TRS,tak by Ti to mělo najít všechny klíče,které v registru zbyly a můžeš je klidně smazat.Tedy při předpokladu,že máš instalačku na DVD a ne na některém disku.Jinak by jsi musel být s ručním čištěním opatrnější. ;)
ajabaja
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 433
Registrován: sob 10. kvě 2008 0:32:36
Trainz UID: 173649
Jezdím v: TS12

Re: Správce součástí versus samotný simulátor?

Příspěvekod janlady » úte 24. kvě 2011 12:45:37

Voni Vinceblack zkus Advanced System Care 4 je zdarma a s Tune Up pracuje spolehlivě a s Auranem se má rád,CCleaner mě dost v Tranzu zlobil,hezký den.
|D: grrr :)) :D :bomb: :boohoo: :)))) :-<

P.S.je v češtině
Uživatelský avatar
janlady
Plnou parou vpřed
Plnou parou vpřed
 
Příspěvky: 1085
Registrován: čtv 13. bře 2008 20:17:01
Bydliště: Neratovice
Trainz UID: 194719
Jezdím v: TS09
Hardware: AMD2-jadro +3-jadro

Re: Správce součástí versus samotný simulátor?

Příspěvekod vinceblack » úte 24. kvě 2011 19:28:53

ajabaja píše:Regedit si můžeš následně otevřít i přímo v rozhraní Tune-upu a pokud zadáš nahoře v nabídkách do "najít" postupně Auran a Trainz,TS,TRS,tak by Ti to mělo najít všechny klíče,které v registru zbyly a můžeš je klidně smazat.


Nainstaloval jsem Tune-up 2011 (anglicky). Dal jsem vyčištění a defragmentování registrů. Samozřejmě jsem předtím u zvolil doporučenou analýzu a následné odstranění problémů...

Pak jsem v obrazovce "Zobrazit všechny funkce" zvolil v sekci Registry "Edit" (otevřel se Tune-Up Registry Editor), dal "Search" a "Auran", ale to najde 1785 klíčů. Ty navíc nejdou hromadně vymazat, ale pouze odstranit jeden po druhým z toho seznamu. I kdybych to dělal u všech postupně, tak to není výmaz klíče jako takový, ne?
Uživatelský avatar
vinceblack
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 213
Registrován: pát 22. srp 2008 14:57:06
Trainz UID: 108979
Jezdím v: TS12
Hardware: AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor (4 CPUs), ~2.8GHz, 4096MB RAM, ATI Radeon HD 5600 Series, 2167 MB

Re: Správce součástí versus samotný simulátor?

Příspěvekod ajabaja » stř 25. kvě 2011 9:26:12

Zdá se mi to nějak moc,bůhví,po kolika instalacích to máš.Ale-ten počet je včetně všech podklíčů ke hře náležejících.V levém okně by jsi měl mít po hledání vždy modře označenu celou skupinu-tzn.,hledáš-li Auran,bude vlevo označen modře název složky Auran s podsložkami,ve kterých má své podklíče-při rozkliknutí.Klikni pravým myšítkem na modře označenou volbu a vymaž celou skupinu.Takhle Ti to bude rychle ubývat.Doporučuji po vyčištění dát názvy ještě jednou vyhledat.Občas se stane,že vyhledávač něco přeskočí a v registru ještě nějaké zbytky zůstanou. ;)
ajabaja
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 433
Registrován: sob 10. kvě 2008 0:32:36
Trainz UID: 173649
Jezdím v: TS12

Re: Správce součástí versus samotný simulátor?

Příspěvekod vinceblack » stř 25. kvě 2011 18:30:58

Asi to bylo tím, že jsem nechal předtím zaškrtnutá políčka VALUE a DATA. Když jsem dal pouze KEY, bylo na "Auran" jen 8 záznamů a 58 na "Trainz". TS se hledat nedá, to najde přes 500 záznamů, u TRS se nenašlo nic. Pro jistotu jsem dal alespoň TS2010 a TRS2006, ale také nic. Předpokládám tedy, že už nemusím hledat ve VALUE a DATA, protože tam to najde záznamy v mě naprosto neznámých klíčích, které se bojím mazat...
Uživatelský avatar
vinceblack
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 213
Registrován: pát 22. srp 2008 14:57:06
Trainz UID: 108979
Jezdím v: TS12
Hardware: AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor (4 CPUs), ~2.8GHz, 4096MB RAM, ATI Radeon HD 5600 Series, 2167 MB

Re: Správce součástí versus samotný simulátor?

Příspěvekod vinceblack » pát 27. kvě 2011 10:56:13

Takže jsem udělal vše dle zdejších rad - záloha Local a Cache obou verzí (TS2010 a TRS2006), odinstalace obou verzí, čištění registrů, výmaz složek programu, antivirák, instalace TS2010, patch, import součástí z Local, instalace TRS2006, import součástí z Local. Bohužel, se stejným výsledkem. Vozy, které nevykazují v SSP žádnou chybu a které jsem dříve běžně používal, jsou vidět v editoru, ale nejdou umístit.

Bohužel mě nenapadlo zálohovat složku Settings a soubor surveyorconsists.txt, takže jsem přišel o všechny uložené soupravy... :((

Ještě si dovolím zeptat se zkušenějších kolegů na pár věcí:
- V SSP TS2010 jsou u spousty vozů a map chybějící součásti z DLS. Měl jsem za to, že když importuji Local, nebudu muset vše stahovat znovu z DLS...? Mám pocit, že se to tu někde řešilo - zapomněl jsem předtím archivovat nějakou důležitou složku?
- V TRS2006 jsem importoval součásti z archivu Local, až teď jsem si uvědomil, že jsem neinstaloval Patche - vadí to?
- V SSP se neuložilo nastavení jména a hesla, takže se mi ukazuje, že nemám FCT, který jsem před časem nakonec zakoupil... Přestože jsem si změnil heslo na Auranu a to samé uložil i do SSP, je to stále stejné.
- Před reinstalací jsem archivoval i Cache - má cenu překopírovat ji z archivu namísto té aktuální?
- Bylo lepší dělat import součástí nebo raději nakopírovat Local do složky programu a někde něco změnit (podobné se tu řešilo u TRS2004, ale nevím jak to funguje ve 2006).
- V editoru tratí jsem musel znovu nastavit filtr na Českou republiku. U USA také, ale tam nejsou v tom spodním seznamu vidět společnosti (CSX, BNSF, UP), stejně tak ani u Česka (ČSD, ČD). Pamatuji se, že se to tehdy po instalaci také nedělilo, objevilo se to tuším až po instalaci dalších vozů... Pomohlo by natáhnout Cache z archivu?

Omlouvám se, že otravuji, ale jsem teď trochu zmatený z toho, co jsem měl archivovat a co je a není důležité obnovit ze zálohy... :}>
Uživatelský avatar
vinceblack
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 213
Registrován: pát 22. srp 2008 14:57:06
Trainz UID: 108979
Jezdím v: TS12
Hardware: AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor (4 CPUs), ~2.8GHz, 4096MB RAM, ATI Radeon HD 5600 Series, 2167 MB

Re: Správce součástí versus samotný simulátor?

Příspěvekod jm252485 » pon 23. led 2012 18:55:38

Dovolím si ještě se vrátit k naprosto půvofnímu dotazu - proč nejsou některé vozy vidět, i když nehlásí žádnou chybu. Je třeba si zkontrolovat, zda se nedjná o vozy typu "alias" - tedy vlastně jen odlišné textury, které se "nalepí" na model, který je umístěn někde jinde. Pokud se nějak poruší ta vazba mezi původním modelem a texturami, tak se nezobrazí nic, i když je oboje v pořádku. Kdysi se mi osvědčilo pravidlo, že OBA soubory config byly identické, až na kuid tabulku, kdy přibyl alias a jeden řádek s tagem "alias". Toto lze vyřešit v zásadě jedině editací v exploreru, protože jinak se můžou tyts soubory rozejít a je zle.
Jiná metoda je (ale to už může být za hranicí autorských práv a v žádném případě bych takovou věc nikam nikdy nepodslal !) naklonovat původní model (ten, který slouží jako zdroj) a přemazat všechny textury novými ze skinu (tedy vozidla, které používá původní model jako alias)
jm252485
Začátečník
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 03. zář 2008 19:52:14
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06 + SP1
Hardware: Athlon 64X2 Dual 4600+ 2GB RAM

Re: Správce součástí versus samotný simulátor?

Příspěvekod ajabaja » úte 24. led 2012 0:05:37

Jiná metoda je (ale to už může být za hranicí autorských práv a v žádném případě bych takovou věc nikam nikdy nepodslal !) naklonovat původní model (ten, který slouží jako zdroj) a přemazat všechny textury novými ze skinu (tedy vozidla, které používá původní model jako alias)


Není to za hranicí autorských práv, pokud to děláš pro sebe ve své hře a nikde jinde to neposkytuješ a nedistribuješ. Ve vyšších verzích od TS2009 je naopak jediná možnost, jak bezchybně opravit reskin, který díky tagům "alias" a vázaností na originál háže chybu (i když ve hře funguje i tak), překopírovat do složky kuidu soubory s meshem z originálu, nechat přepsat texturami z reskinu a následně odstranit tagy "alias" z configu.

Dnes už spíše tiše v duchu nadávám, když jeden autor udělá pro vyšší verze pár jednoduchých objektů a aby si ulehčil práci, dělá na stejné objekty následně jen aliasy. Sobě sice práci ulehčí, ale majitelům vyšších verzí TS potom dělá pěknou "pakču" poněvadž ti musí vše dost pracně dohledávat a opravovat, aby to bylo bez chyb. A opravovat několik desítek takových objektů je fakt o nervy. ;)
ajabaja
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 433
Registrován: sob 10. kvě 2008 0:32:36
Trainz UID: 173649
Jezdím v: TS12

Předchozí

Zpět na Trainz Simulator 2010

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron