Stránka 1 z 1

problém s výhybkou

PříspěvekNapsal: úte 14. čer 2016 14:23:49
od geopas
Zdravím, na kolejišti mám následující problém, se kterým si nevím rady.
Na rovné dvoukolejné trati, procházející stanicí, mám ve směru ven ze stanice dvě za sebou položené výhybky. První levou, která je propojkou s protijedoucí kolejí, a asi po 10 metrech následující výhybkou pravou.
Souprava jedoucí po pravé koleji, směrem ven ze stanice, projede rovně přes levou výhybku, a na pravé mi správně odbočí vpravo na odbočku, a pravidelně třetí vagon soupravy následně vykolejí, protože se pravá výhybka pod soupravou sama přehodí do přímého směru.
Levá i pravá výhybka jsou prioritně nastaveny do přímého směru.
Zkoušel jsem hýbat se semafory, zkoušel jsem vyměnit původně animované výhybky, za klasické, neanimované. Měnil jsem vzdálenost mezi výhybkami. Problém to neodstranilo.
Poradí mi někdo co s tím? Díky.

Re: problém s výhybkou

PříspěvekNapsal: čtv 23. čer 2016 22:06:29
od geopas
Zdravím, problém jsem asi vyřešil.
Vyměnil jsem koleje v celé stanici, včetně zhlaví. Stanici jsem měl namixovanou z kolejiva "betonový pražec" a "beton neprůhledný". Původně bylo celé kolejiště z pražce, ale pak jsem část kolejí vyměnil za "beton neprůhledný".
Díky výměně všech kolejí, jsem musel udělat komplet nové výhybky a musel jsem nově osadit semafory, a zdá se, že je po problému. Od té doby souprava nevykolejila ani jednou. Díky za váš zájem.