Rychlostní limit

Vyhrazeno pro diskusi na téma nové verze hry: Trainz Simulator 2009

Moderátor: Lugger

Rychlostní limit

Příspěvekod geopas » čtv 07. dub 2016 16:05:47

Zdravím, mám problém s rychlostním limitem na daném úseku trati.
Na odbočce z hlavní trati, mám průmyslový komplex, kde vykládám zboží.
Hned za výhybkou z hlavní trati jsem na odbočku umístil značku na rychlost 40km.
Strojvůdce vjel na odbočku začal snižovat rychlost až na 40Km, načež začal zrychlovat a komplex, ač je hodně vzdálen od hlavní trati, přejel víc než polovinou soupravy, kterou nevyložil.
Dal jsem tedy na odbočku rychlostní značky, kterými snižuji rychlost až na 15km.
Odbočka je rovná trať, bez dalších odboček.
Strojvůdce podle rychlostních značek rychlost plynule snižuje, až na místo, kde mám značku 15km. Tam sníží rychlost na 15Km. To už je na dojezdu ke komplexu.
A pak jsem si všimnul, že na panelu strojvůdce, tam, kde je rychlostní limit tratě a aktuální rychlost soupravy se objeví nový rychlostní limit tratě 50Km a strojvůdce začne zrychlovat a opět projede průmyslový komplex více než třetinou soupravy.
Podotýkám, že v místě, kde se to děje jde o rovnou trať, bez výhybek, jakýchkoli objektů, nejsou tam ani křivkové body napojení kolejí.
A tak jsem do onoho místa, kde se rychlostní limit samovolně mění, vložil rychlostní značku 10Km.
Po této úpravě, strojvůdce u značky 15Km snížil rychlost na tuto hranici, hned za snížením se objeví nový limit 50Km. Strojvůdce začne zvyšovat rychlost, prakticky ihned dojede ke značce 10Km, kde strojvůdce sníží rychlost na 10km.
Jenže hned po té, se objeví nový limit 30Km a strojvůdce opět začne zvyšovat rychlost.
Jenže to už je tak blízko komplexu, že se mu nepodaří zrychlit a tak vyloží celou soupravu.
Zkusil jsem všechno možné, od výměny kolejí, kompletního smazání celé odbočky, včetně komplexu, a jejího postavení znovu, přes postavení nové soupravy, přepsání jízdního řádu jiné fungující soupravy. Ve vzteku jsem do daného místa, ani ne po pěti metrech, nasekal rychlostní značky 10km jednu za druhou. Většinu z nich strojvůdce ignoroval, protože rychlostní limit tratě nebyl 10, ale střídalo 50km, a 30km.
Problém se samovolnou změnou rychlostního limitu mají všechny soupravy. Paradoxem je, že na odbočce není nikde rychlostní značka ani 50, ani 30km.
Neví někdo, kde je chyba? Díky
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: Rychlostní limit

Příspěvekod misoft » čtv 07. dub 2016 20:46:04

Možno je to blbosť - ale zdá sa mi, že problémom je ten komplex - ako keby rušil ďaleko v predstihu speedlimit a nastavoval default - skús tesne za komplex dať skrytý rýchlostník, čo to urobí.
Prišiel som,videl som,nechápem,odchádzam
Uživatelský avatar
misoft
Plnou parou vpřed
Plnou parou vpřed
 
Příspěvky: 1072
Registrován: čtv 03. dub 2008 20:50:02
Bydliště: Michalovce-Slovakia-EÚ-Earth-Milky Way
Trainz UID: 332403
Jezdím v: TRS2004 + SP4
Hardware: W10, i5-9300HF, RAM 16GB, GPU nVidia GTx 1650 4GB, 256GB SSD+ 1TB HDD

Re: Rychlostní limit

Příspěvekod geopas » čtv 07. dub 2016 23:25:14

Dík za radu. Zkusil jsem a nepomohlo mi to.
Naštvanej jsem vyhodil semafory, výhybku z hlavní tratě, všechny rychlostní cedule, vyhodil jsem průmyslový komplex, místo něj jsem položil kolej. Jinak jsem na odbočce nechal původní koleje. Hodil na ně loko a postupně instaloval rychlostní cedule. Paráda. Žádný problém.
Dal jsem průmyslový komplex. Paráda.
Vložil jsem výhybku z hlavní trať a problém se vrátil.
Překopal jsem hlavní trať v místě odbočky v délce 300m vlevo a 300m vpravo od výhybky a vytvořil svou výhybku (předtím byla animovaná) a je po problému. Souprava zpomaluje podle rychlostníků, rychlostní limit je takový, jaký má v daném úseku být. Nechápu to, ale funguje to. :))
Takže ještě jednou díky za radu.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: Rychlostní limit

Příspěvekod ogarm » pát 08. dub 2016 15:15:59

Neměl si ten rychlostník blízko návěstidla? Já to tiž laboroval s podobným problémem. Na návěstidle máš nastavenu 50ku do odbočky, vlak zpomalí na 50 a pokračuje odbočkou, následuje rychlostník kde je např. 30ka. Zpomalí na 30, ale v zápětí konec vlaku mine návěstidlo s 50kou a tím pádem se vyruší ta 30ka a vlak zrychlí na 50. Nato je třeba dávat pozor.
Uživatelský avatar
ogarm
Zatápím pod kotlem
Zatápím pod kotlem
 
Příspěvky: 686
Registrován: sob 15. bře 2008 8:20:41
Bydliště: Šumperk
Trainz UID: 202075
Jezdím v: TRS06 + SP1

Re: Rychlostní limit

Příspěvekod geopas » pát 08. dub 2016 15:28:30

Díky za odpověď. Jo, když jsi to napsal, uvědomil jsem si, že jsem tam tak měl. Hned u semaforu značku na 10km.
Ale za semaforem byly další rychlostníky na 10km (nacpal jsem je tam, když už jsem si nevěděl rady) a ty strojvůdce projel, jako-by tam vůbec nebyly. To je to, jak jsem psal, že jsem značky nacpal snad po 5 metrech za sebou a bylo jim minimálně deset.
Teď už to funguje jak má. Říkal jsem si, že bych tam zkusil dát zpátky tu animovanou výhybku, co to bude dělat. Ale na to musím tu správnou náladu.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06


Zpět na Trainz Simulator 2009

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron