problém s mapou

Vyhrazeno pro diskusi na téma nové verze hry: Trainz Simulator 2009

Moderátor: Lugger

problém s mapou

Příspěvekod geopas » úte 17. úno 2015 13:16:48

Zdravím, mám dotaz ohledně fungování map v Trainz na Win.7.

V XP, kde jsem měl Trainz předtím, jsem níže uvedené problémy neměl a tak nevím, zda to není problém Win7.
V Trainz mám nainstalované všechny tři SP, tak jako jsem je měl i v XP.
Dělá to od okamžiku instalace.

Problém je, že některé mapy mi nejdou otevřít a jiné zase nejdou zavřít.
Když kliknu např. na „Okolí Peček“, „Kolejiště 5RCP“, „Kolejiště 7“ „Dam projekt“ a některé další, mapa se nespustí. Myší kroužek se točí a točí, (nechal jsem to jednou načítat hodinu), a když do okna kliknu, Trainz spadnou do Wind. Oznámí mi, že program Trainz přestal pracovat a nabídnou vyřešit problém na internetu nebo ukončit
Jiné mapy bez problémů spustím, procházím je, ale nezavřu je. Mapa se při zavírání „sekne“ a nejde s ní nic dělat. Když do ní kliknu, spadne Trainz do Wind. Se stejnou hláškou.

Když otevírám mapu „Zapomenutý kraj“ otevře se „bílá mlha“ kde vidím jen to, jak nahoře běží mraky a to je vše. Takto se mi otevírá víc map.

Jinak mi Trainz běží bez problémů, po té, co jsem nainstaloval SSD disk, jde plynule, netrhá. Poradí někdo kde je problém? Díky.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: problém s mapou

Příspěvekod geopas » pát 13. bře 2015 1:45:22

Problém se zhoršil. Když v editoru na své mapě cokoli změním a dám uložit a pak chci odtud spustit strojvůdce abych si ověřil co změna udělá, hra se kousne a když do mapy kliknu myšákem Tranz spadnou do Wind. které oznámí, že Trainz přestal pracovat.
Ve Wind ani v Trainz jsem se nehrabal, jediné co jsejm udělal je, že jsem do Wind instaloval aktualizace. Nevím co se děje. Poradí někdo. Jako poslední řešení vidím přeinstalaci Trainz, ale do toho se mi moc nechce. Díky za případnou radu.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: problém s mapou

Příspěvekod geopas » pon 16. bře 2015 16:25:55

Nakonec jsem musel Trainz přeinstalovat. Přestaly mi postupně fungovat některé pravidla, jako např. "kontrola aktivátoru". Než jsem Trainz odinstaloval uložil jsem svou mapu a hru do cdp. Teď po instalaci Path SP2 přemýšlím, zda instalovat sp 3 a sp4. Moc se mi do toho po předchozích problémech nechce. Teď je problém v tom, že když jsem importoval svou mapu a hru uložené v cdp z předchozí verze (sp 4), trainz je neotevře. Je mi sděleno, po kliknutí na mapu (i hru), že jsem nezvolil žádnou mapu, mám se vrátit zpět do hlavního menu a zvolit mapu. Mám někde problém já, nebo se to otevřít nedá a musím doinstalovat sp3 a sp4 ? Teď všechny ostatní mapy v nabídce otevřít jdou. (některé mi v sp4 nešly otevřít.) Díky za případnou radu
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: problém s mapou

Příspěvekod bumbrdlik » úte 17. bře 2015 20:34:14

Geopas, u té mapy si otevři config a pokud tam je trainz-build větší než 2.9, tak ho přepiš na toto číslo.

SP4. povyšuje mapu přibližně na úroveň TS 2010 a všeobecně se nedoporučuje.
Těžký je život dobrodruha v Trainz
Uživatelský avatar
bumbrdlik
JTT: Electrification
JTT: Electrification
 
Příspěvky: 2407
Registrován: stř 12. bře 2008 19:30:27
Bydliště: Litvínov
Trainz UID: 147484
Jezdím v: TS09
Hardware: ASRock B450M Pro4, AMD Ryzen 7 2700, AMD Radeon RX 5500 8 GB, DDR4 16 GB, HDD SSD, Win 10 64 Home

Re: problém s mapou

Příspěvekod geopas » stř 18. bře 2015 23:04:13

Problém jsem "zatím" vyřešil, zjistil jsem, že všechny problémy mi dělá jeden kuid, který se vzal neznámo kde. Je to "kuid_-12_526" nejsem si jist tím posledním trojčíslím.
Nainstaloval jsem novou hru. Nainstaloval SP2- SP4. (bez SP4 mi nešla spustit moje mapa) A instaloval postupně kuidy, které jsem měl uložené na HD.
Instaloval jsem po sloupcích po deseti a po každém "sloupci jsem hru zkontroloval zkontroloval a následně celou složku se hrou zkopíroval na záložní HD.
Až jsem narazil na tento kuid, který ihned po instalaci jednak "shodil" kontrolu aktivátoru který přestal fungovat a jednak se mi v mapě objevily předešlé problémy.
Zkoppíroval jsem zpět uloženou zálohu, tento kuid neinstaloval. Doinstaloval další kuid a od té doby hra běží jak z partesu.
Kuid jsem hledal na Auranu, kde nebyl. V Googlu mi ho to našlo na několika místech a všude se tvářil jako kuid Auranu. U jednoho odkazu jsem se pokusil pomocí googlu přeložit co u něj bylo napsáno. Má se instalovat spolu s několika dalšími (ty jsem měl v onom souboru taky ale ty nic nedělaly) pokud chci vytvářet historii, nebo tak něco. Všechny jsem je ihned smazal. Jak ale říkám, nejsem si jist tím posledním trojčíslím. Jak jsem měl radost, že jsem "škůdce" objevil, ihned jsem ho nerozumě smazal.
Hru teď honím jak to jde a nic nepadá a vše normálně funguje.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: problém s mapou

Příspěvekod geopas » stř 18. bře 2015 23:14:13

Díky za radu, ten Trainz - build byl 3.3, přepsal jsem ho teď na 2.9
Tak jsem se pokusil ho přepsat ve své mapě v config.txt. na verzi 2.9. Dám uložit a když okna poukládám a zavřu a pak se tam kouknu, je tam zpět 3.3 asi někde dělám chybu.
Tak jsem zmatenej jak beruška. Teď mám v config.txt trainz-build 2.9. Ale při spouštění se hlásí jako Train verzion 3.3 build44653
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: problém s mapou

Příspěvekod bumbrdlik » pát 20. bře 2015 21:51:24

No, jestli máš nainstalovány SP2 - SP4, tak nemá cenu přepisovat buid mapy, když píšeš v předchozím článku, že vše funguje.
Těžký je život dobrodruha v Trainz
Uživatelský avatar
bumbrdlik
JTT: Electrification
JTT: Electrification
 
Příspěvky: 2407
Registrován: stř 12. bře 2008 19:30:27
Bydliště: Litvínov
Trainz UID: 147484
Jezdím v: TS09
Hardware: ASRock B450M Pro4, AMD Ryzen 7 2700, AMD Radeon RX 5500 8 GB, DDR4 16 GB, HDD SSD, Win 10 64 Home

Re: problém s mapou

Příspěvekod geopas » sob 21. bře 2015 11:04:02

I po přeinstalaci se to stejně chová nestandardně. Uložil jsem jsem včera mapu i hru, zavřel to. Dnes po otevření mi strojvůdce začal hlásit, že do cíle nevedou koleje. Včera tam normálně jel. Zjistil jsem, že mi zmizel tunel. Přitom v nabídce editoru jsem ho našel a znovu postavil. Domnívám se, že hra má asi problémy se sedmičkami.
Předtím jsem měl XP a tam jsem takovéto problémy neměl. Pak jsem přešel na Win 7 a TS 12. Jenže ve 12 to byly víc galeje než hraní si, a tak jsem se vrátil k TS9. K XP se vracet nechci. Uvidím jak se to bude dál chovat.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06


Zpět na Trainz Simulator 2009

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron