problém s mapou

Vyhrazeno pro diskusi na téma nové verze hry: Trainz Simulator 2009

Moderátor: Lugger

problém s mapou

Příspěvekod geopas » pon 13. říj 2014 11:47:35

Zdravím. Mám problém s mapou, kterou jsem vytvořil asi před rokem Teď jsem se k ní vrátil. Během týdne jsem přidal dvě soupravy, změnil dva jízdní řády, přidal tři objekty – budovy do města. Vše normálně fungovalo.
Dnes jsem o pár centimetrů posunul jednu kolej, a přidal na ni výhybku. Při pokusu uložit tuto změnu vyvolalo hlášku, že uložení není možné, protože mapa je otevřena pouze pro čtení.
Já nic nenastavoval a v nastavení se „nehrabal“
Dal jsem „uložit jako“ pojmenoval mapu jinak a uložil ji. To proběhlo bez problémů.
Pak jsem začal zjišťovat škody. Zmizely některé soupravy. U jiných souprav se samy „přepsaly“ jízdní řády. Z některých jízdních řádů zbyla jen asi třetinová torza, u jiných přibyly neexistující traťové značky nesmyslných názvů např „aáááííí“
Průmyslový objekt „Pila“ od počátku pojmenovaný „Pila 1“ který je na mapě normálně vidět, ve vyhledávání objektů je nalezen, soupravy tam normálně jezdily, není možné přidat do jízdního řádu, protože v seznamu není. Soupravy, které ho v jízdním řádu mají, tam nevjedou a strojvůdci tvrdí, že čekají na povolení k jízdě.
Když otevřu původní hru, je tam vše, jak bylo, vše funguje, ale změny nejdou uložit, protože mapa je otevřena jen pro čtení.
Poradí mi někdo, kde zrušit že mapa je jen pro čtení? Díky
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: problém s mapou

Příspěvekod Churchill » pon 13. říj 2014 16:55:14

Na ikonu (kterou máš na monitoru) klikni pravým myšátkem a tam v menu klikni na "spustit jako správce". Hned se ti objeví ta "správná" mapa, kde ovšem nebudeš mít ony poslední úpravy. A takhle to provozuj vždy.
Já mám tedy TRS_04, ale ten problém jsem měl naprosto stejný.
Na Win_XP nikdy v tomto ohledu žádný problém. Na Win_7 ten problém už nastal (to víš, paranoia vládne světem)
Uživatelský avatar
Churchill
Moderator
Moderator
 
Příspěvky: 2054
Registrován: pát 29. úno 2008 6:44:13
Trainz UID: 276055
Jezdím v: TS12
Hardware: Win_7 (64-bit verze)

Re: problém s mapou

Příspěvekod geopas » pon 13. říj 2014 22:42:49

Dík za radu, hned jsem to udělal.
Než jsem se šel podívat na fórum kvůli odpovědi, zjistil jsem náhodou zajímavou věc. Spustil jsem Trainz a ověřil si, že stále ještě nejde uložit. Vložil jsem objekt a uložit to nešlo. Tak nějak v roztržitosti jsem pohnul jedním z kdysi vložených domů a automaticky dal uložit. A ono se "to" bez problémů uložilo a od té doby funguju na původní mapě, kde je vše co má být a funguje mi. A ukládání funguje bez problémů, zatím.
Zlatý XP, s nimi jsem problémy neměl.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: problém s mapou

Příspěvekod geopas » pon 13. říj 2014 22:47:30

Jo, a ta mapa se uložila i s tím nově vloženým objektem.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: problém s mapou

Příspěvekod geopas » čtv 16. říj 2014 13:23:11

Tak problém s uložením se opakoval. Včera jsem posunul objekt, hra se normálně uložila. Dnes jsem ji spustil a chybí všechny soupravy, pryč jsou všechny jízdní řády. Ve spouštěcím menu strojvůdce je jak mapa, tak hra. V Editoru to samé, jenže chybí všechny soupravy i s jízdními řády. Zkusil jsem spustit jak správce ale nic se nezměnilo. Zálohu mám udělanou před čtyřmi dny, ale za to dobu jsem toho na mapě dost vybudoval. Takže se mi do instalace zálohy moc nechce. Dá se to nějak obnovit bez instalování zálohy?
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: problém s mapou

Příspěvekod geopas » ned 19. říj 2014 11:58:58

Nakonec jsem přeinstaloval Trainz. Hra nešla vůbec uložit. Mapu jsem si dal do CDP a když jsem ji chtěl otevřít v nově nainstalovaných Trainz, bylo mi sděleno že mám otevřít platnou mapu. Žádná mapa nebyla zvolena. Jde mapa ještě nějak "zachránit" Dík za radu
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: problém s mapou

Příspěvekod martin palenik » pon 14. zář 2015 22:39:18

Chcel by som sa opitať , vždy keď farbym plochu na ktorej su kolajnice tak mi zmiznu kolajnice, Nechapem prečo , su tam ale ich nevidno (dufam viete čo ) .
martin palenik
Začátečník
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 09. zář 2015 19:31:47
Bydliště: Slovensko Banska Bystrica
Trainz UID: 0

Re: problém s mapou

Příspěvekod geopas » úte 15. zář 2015 13:10:17

Zdravím, přesně tohle mi kdysi dělala mapa, kde jsem toho měl hodně nastavěno. Když jsem chvíli počkal, kolej se zviditelnila. Ve chvíli, kdy jsem na ni kliknul, opět zmizela. Když jsem použil jinou kolej, problém se opakoval. Pomohlo mi tehdy odebrání části lesa, kterým kolej procházela.
Protože to byla taková moje "zkušební mapa" opustil jsem ji a neřešil to. Od té doby jsem tento problém neměl.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: problém s mapou

Příspěvekod misoft » stř 16. zář 2015 13:39:39

To sú problémy s textúrami podkladu. Každá textúra, ktorá sa použije, vyžaduje svoje. A pozor! Ak je na podklade jedna textúra a dá sa na ňu druhá, je to len pridanie - takže prvá je prekrytá tou druhou, ale obe si žiadajú svoje. A preto je i vykresľovanie buď pomalšie, alebo chybné. A tiež zaváži i počet objektov na danom mieste - tie sa tiež musia vykresľovať.
A na takéto "kúsky" už treba dosť silný stroj, dostatok RAM.
Prišiel som,videl som,nechápem,odchádzam
Uživatelský avatar
misoft
Plnou parou vpřed
Plnou parou vpřed
 
Příspěvky: 1072
Registrován: čtv 03. dub 2008 20:50:02
Bydliště: Michalovce-Slovakia-EÚ-Earth-Milky Way
Trainz UID: 332403
Jezdím v: TRS2004 + SP4
Hardware: W10, i5-9300HF, RAM 16GB, GPU nVidia GTx 1650 4GB, 256GB SSD+ 1TB HDD


Zpět na Trainz Simulator 2009

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron