problém s instalací

Vyhrazeno pro diskusi na téma nové verze hry: Trainz Simulator 2009

Moderátor: Lugger

problém s instalací

Příspěvekod geopas » sob 20. zář 2014 19:11:23

Trainz 09 mi na sedmičkách normálně fungovaly. Pak jsem musel přeinstalovat OS a standardním způsobem jsem instaloval Trainz z CD a pak jsem nainstaloval Path SP2 , 3 a 4. Po instalaci „Path“ mi Trainz bez problémů šel.
Druhý den jsem instalovat kuid, které mám stažené, a v předchozí instalaci fungovaly. Po instalaci třetího kuid, jsem správce součástí zavřel.
Po opětovném spuštění mi vyběhla hláška: eror a informace že mám nainstalovat Direct X9, a ovladače pro svou grafickou kartu.
Jako třetí příkaz bylo: tried both OpenGL and DirektX seting (Trainz Laucher – Configure Trainz – Display settings
Po překladu jsem se dověděl: Zkoušel i OpenGL a DirectX nastavení (Trainz Launcher - Konfigurace Trainz - Nastavení displeje.
Nainstaloval jsem tedy znovu Direct X a ovladače grafické karty, ale nic se nezměnilo. Při spuštění Trainz mi naběhne úvodní obrazovka, kde volím, zda chci spustit hru, správce, nastavení. Při pokusu spustit hru mi opět naběhne ona hláška.
Neví někdo kde je problém? Díky
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: problém s instalací

Příspěvekod ajabaja » ned 21. zář 2014 2:16:00

Musí to být poslední verze directX End-user runtime, pak by to mělo zase šlapat:

http://www.microsoft.com/cs-cz/download ... aspx?id=35

Po instalaci doporučuji spustit znova test na funkčnost ze složky hry.
ajabaja
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 433
Registrován: sob 10. kvě 2008 0:32:36
Trainz UID: 173649
Jezdím v: TS12

Re: problém s instalací

Příspěvekod geopas » pon 22. zář 2014 0:26:55

Zabralo to. Jen nechápu, proč to před před instalací tří kuid bez problémů chodilo. Díky za radu.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: problém s instalací

Příspěvekod bumbrdlik » pon 22. zář 2014 8:25:23

geopas píše:Zabralo to. Jen nechápu, proč to před před instalací tří kuid bez problémů chodilo.

No, protože produkty Mrkvosoftu jsou nevyzpytatelné :D :D :D Je zajímavé, že já po opětovné instalaci Win 7 a následné instalaci TRS2009 žádné potíže neměl. Naopak mi občas zamrzávala TRS2004, ale po nastavení kompatibility na WinXP SP2, potíže zmizely.
Těžký je život dobrodruha v Trainz
Uživatelský avatar
bumbrdlik
JTT: Electrification
JTT: Electrification
 
Příspěvky: 2407
Registrován: stř 12. bře 2008 19:30:27
Bydliště: Litvínov
Trainz UID: 147484
Jezdím v: TS09
Hardware: ASRock B450M Pro4, AMD Ryzen 7 2700, AMD Radeon RX 5500 8 GB, DDR4 16 GB, HDD SSD, Win 10 64 Home


Zpět na Trainz Simulator 2009

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron