JAK VLOŽIT MÓD???

Vyhrazeno pro diskusi na téma nové verze hry: Trainz Simulator 2009

Moderátor: Lugger

JAK VLOŽIT MÓD???

Příspěvekod robin1 » ned 21. dub 2013 15:48:26

Nevím jestli už to tu bylo, ale chtěl bych se zeptat, jestli byste mi neporadili jak se vkládají módy např. vlaků ČD do 09-ky???
Dík :}>
robin1
Začátečník
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 21. dub 2013 15:45:09
Bydliště: Soběslav
Trainz UID: 0
Jezdím v: TS09

Re: JAK VLOŽIT MÓD???

Příspěvekod azaren » ned 21. dub 2013 18:06:54

jak to myslíš vkládat módy?

Jako že se ti automaticky vybere mód DCC? nechápu.

Popiš trošku víc, pokusím se ti poradit.
azaren
Rozhlížím se
Rozhlížím se
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 04. led 2013 21:01:11
Trainz UID: 0
Jezdím v: TS09
Hardware: RAM 8Gb je mi málo

Re: JAK VLOŽIT MÓD???

Příspěvekod robin1 » ned 21. dub 2013 19:21:42

Ok, omlouvám se za nepřesné info.
Já jsem to napsal špatně, myslel jsem tím vkládání vlaků a vagónů do samotné hry.(ne do mapy)
Jsem začátečník a moc o tom nevím a možná, že to tu už někde je, tak se omlouvám. :oops:
Dík
robin1
Začátečník
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 21. dub 2013 15:45:09
Bydliště: Soběslav
Trainz UID: 0
Jezdím v: TS09

Re: JAK VLOŽIT MÓD???

Příspěvekod Konecna » ned 21. dub 2013 22:12:48

Ahoj tohle není LS-ko nebo mafie. Tady nemusíš nic nikam kopírovat, jen klikni 2× na stažený soubor *.CDP samo se to nainstaluje.
Uživatelský avatar
Konecna
Začátečník
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 28. říj 2011 8:05:04
Bydliště: Žatec
Trainz UID: 0
Jezdím v: TS09
Hardware: 4× 4,2 Ghz CPU, 8GB RAM, 4GB GTX 750Ti, 120GB+8TB HDD

Re: JAK VLOŽIT MÓD???

Příspěvekod Fugess » ned 21. dub 2013 22:50:40

přikládám citaci od bumbrdlika

bumbrdlik píše:2. Taxtury s alfou vyžadují do texťáku pro texturu přidat řádky
Alphahint=masked
hint=dynamic
aby nezrcadlily.
- U vegetace ale vznikají v nativním módu zrůdy ve formě jedné půlky tmavé a jedné světlé podle toho odkud svítí slunce. Je to z toho důvodu, že nejde vypnout v configu tag light i když je tam nula.


bumbrdlik píše:Tak průhled myslím odstraní v Nastavení ve videu zapnutímm režimu zpětné kompatibility. Nebo přidat do xxx.texture.txt pro textury s alfou ty dva tagy co jsem uvedl výše.

Ty černé textury způsobuje v SSP v Nastavení v záložce Různé zapnutá Hardwarová comprese textur. Ne všechny grafické karty toto podporují. Po zrušení a uložení je třeba objekt otevřít pro úpravy a znovu potvrdit změny (Odeslat ..)


pokud ti nebude config házet chybu tak může nastat problém, že objekt bude průhledný, textura bude vypadat divně nebo se nezobrazí vůbec... a tohle je řešení ;)
gmrhosting.cz
Uživatelský avatar
Fugess
Správce webu
Správce webu
 
Příspěvky: 351
Registrován: stř 12. bře 2008 23:03:30
Bydliště: Břeclav
Trainz UID: 221520
Jezdím v: TRS2004 + SP4
Hardware: ASUS G751JY-T7035H

Re: JAK VLOŽIT MÓD???

Příspěvekod azaren » pon 22. dub 2013 6:17:40

Tak předchozí reply jsem moc nepochopil, tak přidám svůj.

Jednoduše se přihlas např. zde na stránkách a stáhni si libovolnou loco nebo vagon. Pak si rozjeď content manager (nebo česky SSP-správce součástí plus) a dej import CDP (nebo dvojklik na stažený soubor, pokud máš nastavený SSP 09ky jako primární). Nový objekt (ať je to lokomotiva, vagon, budova nebo cokoli jiného) se ti nainstaluje přesně tam kam má a nemusíš nic jiného řešit. Problém nastává, když ti SSP hlásí problémy. Tj. že u staženého kuidu je červený vykřičník nebo chybějící meshe (takový žlutý štítek s otazníkem). Tyto vagóny pak musíš eště upravit v configu, nebo doinstalovat chybějící součásti.
Pokud je vše bez chyb (nebo se žlutým vykřičníkem – což jsou menší chyby se kterými to bude fungovat), pak staženou součást budeš mít zařazenou mezi objekty v editoru tam, kam patří.

Z vlastní zkušenosti vím, že jak upravovat config se dá naučit jako samouk, ale i tak jsem se občas ptal jak co upravit a ušetřil jsem tím spoustu času díky pár ochotným lidem zde na fóru. Takže se kdyžtak ptej, ale zkoušej nejdříve věci sám.

Snad jsem pomohl.

Hodně štěstí s učením. :D :boohoo:
azaren
Rozhlížím se
Rozhlížím se
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 04. led 2013 21:01:11
Trainz UID: 0
Jezdím v: TS09
Hardware: RAM 8Gb je mi málo

Re: JAK VLOŽIT MÓD???

Příspěvekod robin1 » pon 22. dub 2013 7:43:14

Díky moc
robin1
Začátečník
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 21. dub 2013 15:45:09
Bydliště: Soběslav
Trainz UID: 0
Jezdím v: TS09

Re: JAK VLOŽIT MÓD???

Příspěvekod Fugess » pon 22. dub 2013 8:54:50

To co jsem napsal je jen řešení problému, když bude objekt průsvitný, textura zdeformovaná nebo neviditelná, ale to už jsem psal .. na tom není co nechápat ;)
gmrhosting.cz
Uživatelský avatar
Fugess
Správce webu
Správce webu
 
Příspěvky: 351
Registrován: stř 12. bře 2008 23:03:30
Bydliště: Břeclav
Trainz UID: 221520
Jezdím v: TRS2004 + SP4
Hardware: ASUS G751JY-T7035H

Re: JAK VLOŽIT MÓD???

Příspěvekod eextremm1 » čtv 13. srp 2015 22:24:43

1.Potřebujete cdp instaler.
2.Stáhněte si vlak.
3.Pokud máte stáhnutý cdp instaler tak rozklikněte vlak a dejte istal nebo něco takovýho.
4.Spustěte hru a najdete ten vlak.


Štastné hraní :CD:
eextremm1
Začátečník
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 13. srp 2015 22:18:20

Re: JAK VLOŽIT MÓD???

Příspěvekod martin palenik » stř 09. zář 2015 19:38:43

Nechapem ako dať reskin do 2009 prenejšie 754 čd ? :) :)
martin palenik
Začátečník
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 09. zář 2015 19:31:47
Bydliště: Slovensko Banska Bystrica
Trainz UID: 0

Re: JAK VLOŽIT MÓD???

Příspěvekod petr64 » čtv 10. zář 2015 5:39:10

Reskin dáš do hry stejně jako jiný původní model. Přes správce součástí.
Pokud se ale ptáš na to, jak si vlastní Reskin vytvořit (z toho co jsi napsal mi není jasné o co ti presně jde), tak čti dále.

Např. zde: http://www.trainz-moravia.eu/index.php/ ... l=&start=4
... je obecný tutoriál - dozvíš se tam další informace, důležité pro pochopení základních věcí.

Na té straně 4 (kam vede můj odkaz) je vidět menu. Kousek pod vyznačenou volbou je vidět volba:editovat v expoloreru. Ta ti otevře adresář se soubory tvořícími model lokomotivy.
Když si pred tím stáhneš program MeshViewer od PEVsoft a pak klikneš v exploreru na soubor s příponou *.im, tak se ti zobrazí drátovy model té zkoumané lokomotivy. Když pak kliknes pravým tlačítkem a vybereš volbu zobrazit textury (je to samozřejmě v angličtině), tak se ti v levém dolním rohu zobrazí v menu první název textury a na lokomotivě se zobrazí jen ta část modelu, kde se daná textura použila. V menu můžeš dal listovat texturami (pokud model používá víc než jednu) a pochopit tak, jak jsou jednotlivé textury a jejich obsah namapovány na drátový model. Pak se podiváš do adresáře a nějakým grafickým editorem si vybranou texturu (většinou jsou to soubory s příponou *.TGA) prohlidneš. Ke každé textuře je i textový soubor s dalšími parametry určujícími chování textury - taky prozkoumej. Povšimni si, že v jedné textuře je "hodně částí" lokomotivy. To je proto, že se šetří místem v rastrovém obrázku, který má někdy až několik jednotek ba i se desítek megabajtů.

Zatím nic neměň a neukládej, jen koukej. Až pochopiš jak to celé funguje, tak si vyfoť lokomotivu (nebo si fotky od někoho sežeň), udělej si klon modelu (hlavní menu spp vleno nahoře) aby SIS nezničil původní model a můžeš zkusit reskinovat (tj. změnit/vyměnit původní textury za svoje). No a po půl roce zkoušení a učení budeš mít svůj první model. Možná i dřív, podle toho jakou tomu dáš energii a množství času.
Abych nezapoměl, pro publikování tvého Reskinu potrebuješ souhlas autora původního modelu - těm šikovný klukům to dalo moc práce, je to jejich dítě, tak mají právo rozhodnout, zda může někdo jiný na jeho potomka navlíct nový " kabátek ".

A to jsme jen pootevřeli dvířka... Povidali jsme si o reskinovaní, mnohem složitější je vytvořit 3d drátový model, ale na to máš asi zatím čas. Je třeba krůček po krůčku postupovat a učit se nové věci, hodně číst a vše zkoušet a ověřovat. Od jednoduššího ke složitějšímu. Nejvíc jsem se naučil právě prozkoumáváním jak je model udělaný.

Výsledek ale stojí za to - až si postaviš svůj první objekt na ubrus nebo vagón na koleje, tak se dostaví zadostiučinění - takový zvláštní hřejivý pocit, že jsem tvůrce a ne jen shromažďovač toho, co vytvořili ostatní. Ti vnimavejší v tu chvíli pochpopí, že jsou teprve na začátku cesty.
Mimochodem: trainz není hra, ale simulátor, v kterém si můžeš vymyslet model terénu s objekty, jaký si jen dovedeš představit. Mnoho lidí přitahuje právě ta tvorba víc než samotné pasivní ježdění. Anebo mají dobrý pocit z toho, že mohli udělat něco pro ostatní. Bude to i tvůj cíl :) ?

Tož sa snaž chalan - první co doporučuji, je si přečíst kompletně celý obsah fóra, zde na trainz.cz , což ti zabere pár asi měsíců času - ale takový objem informací na jedno téma v žádné knize nenajdeš. A navíc je to zadarmo.

Budeš-li skromný a slušný, tak ti Ti co už ví poradí nebo řeknou, kde je na tvé otázky odpověď.
Naposledy upravil petr64 dne čtv 10. zář 2015 21:57:30, celkově upraveno 3
petr64
Začátečník
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 24. črc 2013 18:41:46
Trainz UID: 28841
Jezdím v: TS12
Hardware: W7 SP1, CPU i7-4770R 3.2 GHz, RAM 16 GB, GPU Intel Iris Pro Graphics 5200

Re: JAK VLOŽIT MÓD???

Příspěvekod martin palenik » čtv 10. zář 2015 15:13:08

Dakujem že si to cele napisal cenim si to dakujem :D
martin palenik
Začátečník
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 09. zář 2015 19:31:47
Bydliště: Slovensko Banska Bystrica
Trainz UID: 0

Re: JAK VLOŽIT MÓD???

Příspěvekod martin palenik » čtv 10. zář 2015 15:29:53

Ešte by som sa chcel opitať stiahol som si lokomotivy z trainz pl teda 1 neskôr som zistil že ich je viac a našiel som chybajuce sučasti vložil som ich aj z dvomi reskinmi (754 007, 754 068 ). Ked som si chcel stiahnut reskin 754 ale po stiahnuti mi ccp hlasi mising dependecies a reskin nefunguje presnejšie 754 075 . :(( :((
martin palenik
Začátečník
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 09. zář 2015 19:31:47
Bydliště: Slovensko Banska Bystrica
Trainz UID: 0

Re: JAK VLOŽIT MÓD???

Příspěvekod petr64 » čtv 10. zář 2015 16:00:43

Ještě jednou si prosím přečti pozozně můj příspěvek _ odpověď by mohla být v tom odkaze :)
Prošel SIS ten tutoriál Pro úplné začátečníky - jak nainstalovat lokomotivu(součást) z DLS Auranu pomocí SSP jak si ji následně upravit a opravit ?

Chápej, z toho co jsi napsal bych musel být děda vševěda abych na dálku řekl přesně kde je chyba.

Zkoušej hledat... Např. Hlásí model chybu nebo jen varování? Nebo Chybí jen další součástí? Které? Mám je nainstalované všechny? Součástí jsou bez chyb?
Vše se dá zjistit funkcemi v menu.

Dobrá rada pro začátek: četls manuál ? :) poctivě celý? Vyzkoušel SIS prakticky všechno co se v něm píše - ne první kapitolu jak se jezdí, ale například kapitoly o Správci součástí ?
petr64
Začátečník
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 24. črc 2013 18:41:46
Trainz UID: 28841
Jezdím v: TS12
Hardware: W7 SP1, CPU i7-4770R 3.2 GHz, RAM 16 GB, GPU Intel Iris Pro Graphics 5200

Re: JAK VLOŽIT MÓD???

Příspěvekod petr64 » čtv 10. zář 2015 16:10:13

martin palenik píše:Ešte by som sa chcel opitať stiahol som si lokomotivy z trainz pl teda 1 neskôr som zistil že ich je viac a našiel som chybajuce sučasti vložil som ich aj z dvomi reskinmi (754 007, 754 068 ). Ked som si chcel stiahnut reskin 754 ale po stiahnuti mi ccp hlasi mising dependecies a reskin nefunguje presnejšie 754 075 . :(( :((

Btw: všiml sis, že je tam na trainz.pl napsané, že jsou to modely určené pro TRS2006 a že stim asi tedy bude problém v TRS2009? A dál, 754.075 tam není, tu jsi vzal kde, na trainz-moravia ?

A finále: u těch polských je napsané: autor kilanziom reskin makaron. U 754.075 je autor #327649 což je úplně někdo jiný Hekl.

Závěr: ty polské s českou na trainz-moravia jakkoliv nesouvisí. A reskin určený na model někoho nelze chápatvtask, že je použitelný pro model někoho jiného.
A už jsme v kruhu ... Přečti si muj prvni příspěvek a začni prosim studovat.

Edit: tak jsem si to ověřil. Stáhl jsem obě 754 z trainz.pl, obsahují vše co je třeba. To samé u 754.075. Pravda, hlásí varování, že textury jsou uniform color, to by ale nemělo vadit. Znova stáhni, znova nainstaluj a přepíš model i všechny zavislé součástí.

Jinak, 1) mám trs12 a 2) obsah a stav tvé db nemůžu mít z principu stejný ... Takže víc nemůžu pomoct, chápeš? Musiš zablojovat sám.

Edit: tak mi to nedalo a opravil jsem všechna varování, doplnil chybějící stíny a náhledy. Všechny 3 loko mám bez chyb.
No jo, ale pro TRS12, což je ti jaksi k ničemu.
Naposledy upravil petr64 dne čtv 10. zář 2015 22:01:49, celkově upraveno 2
petr64
Začátečník
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 24. črc 2013 18:41:46
Trainz UID: 28841
Jezdím v: TS12
Hardware: W7 SP1, CPU i7-4770R 3.2 GHz, RAM 16 GB, GPU Intel Iris Pro Graphics 5200

Další

Zpět na Trainz Simulator 2009

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron