Semafor

Vyhrazeno pro diskusi na téma nové verze hry: Trainz Simulator 2009

Moderátor: Lugger

Semafor

Příspěvekod StepanM » pon 14. led 2013 23:52:37

Ahoj.

Chci se zeptat. Proč se mi na některých semaforech rozsvěcují dvě žlutá světla? Používám semafory QR 05 BH. Prostě se mi líbí.

Štěpán
Štěpán Machač
StepanM
Rozhlížím se
Rozhlížím se
 
Příspěvky: 97
Registrován: úte 02. říj 2012 10:28:01

Re: Semafor

Příspěvekod azaren » úte 15. led 2013 6:52:13

Tento typ semaforu podle názvu neznám ale předpokládám, že je to něco jako u našich semaforů (AŽD). Dvě žlutá světla můžou znamenat něco ve smyslu pozor-odbočka vlevo, volný jeden blok, nedodržená zábrzdná vzdálenost a já nevím co ještě.

Radím, zjisti si z jaké země dané semafory jsou (podle vzhledu to poznáš na první pohled – kdybys ho ukázal a měl nějaké zkušenosti s železnicí) a pak si pročti významy jednotlivých signalizací dané země. Na googlu se to dozvíš a nejen v angličtině, existuje spousta českých manuálů na UK AUS USA i SSSR železnice (příp. jiné). Dvě žluté v SSSR můžou znamenat něco jiného než dvě žluté v jiné zemi. U nás myslím trvale návěstí dvě žluté např. AŽD cestové 40 (40 km v hod), ale taky si nejsem jistej a musel bych se podívat.
azaren
Rozhlížím se
Rozhlížím se
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 04. led 2013 21:01:11
Trainz UID: 0
Jezdím v: TS09
Hardware: RAM 8Gb je mi málo

Re: Semafor

Příspěvekod kvapca » úte 15. led 2013 14:47:39

Mně běhá mráz po zádech(výte proč) no jak říká tady kolega,bude nejlepší si přečist předpisy té které země.většina tady modeluje provoz ČR,nebo SR ale stejně musí znát návěstní předpisi,jinak by ten modelovej svět byl jenom kíč a podle mně k ničemu.Když už něco dělám,tak se vším všudy,no ne?
kvapca
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 19. bře 2008 18:46:14
Bydliště: Mohelnice trat 270


Zpět na Trainz Simulator 2009

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron