instalace hry

Vyhrazeno pro diskusi na téma nové verze hry: Trainz Simulator 2009

Moderátor: Lugger

instalace hry

Příspěvekod geopas » pát 30. lis 2012 14:05:36

Zdravím, minulý týden jsem musel po dlouhé době přeinstalovat windous (XP) a při té příležitosti jsem vyčistil HD. Abych si usnadnil novou instalaci Trainz, zkopíroval jsem celou plně funkční složku Trainz na jiný HD.
Po instalaci Wind jsem klasicky nainstaloval Trainz, a tuto instalaci jsem přepsal zkopírovanou složkou.
Nemusel jsem tak instalovat spustu kuidů, které jsem za ta léta postahoval a nemusel jsem hledat chybějící závislosti a řešit chyby.
Hru jsem spustil a jede bez problémů. Mapy jsou funkční, jde v nich jezdit i je upravovat a ukládat. Jde vytvářet nové. Ale na jeden problém jsem narazil. Nejde mi spustit ContentManagaer. Při pokusu spustit jej mi píše:
"Aplikace nemohla být spuštěna, protože součást d3dx9_42.dll nelze najít."
Trainz jsem odinstaloval, vyčistill registry - přitom jsem d3dx9_42.dll v registrech našel, a trainz jsem nainstaloval znovu. V nové instalaci ContenManager normálně šel, hra také.
Tuto instalaci jsem přepsal zálohou. Hra opět jde a content opět píše, že nebyla nalezena ona součást.
V tuto chvíli mi jde jen o mapu, kterou mám vytvořenou v původní zálohované hře. Dá se k ní nějak dostat, když v ní mohu jezdit, upravovat ji, ukládat ji? nevím jak to udělat když se nedostanu do ContentManager abych ji vyexpedoval jako CDP. Zkusil jsem zkopírovat jen některé části, ale to přestala hra jít zcela.
Díky za radu.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: instalace hry

Příspěvekod misoft » pát 30. lis 2012 16:21:49

Nemám 09, ale:
neukladaj celú "funkčnú zložku", len adresár, kde máš uložené mapy a objekty (v 04 je to World)
Prišiel som,videl som,nechápem,odchádzam
Uživatelský avatar
misoft
Plnou parou vpřed
Plnou parou vpřed
 
Příspěvky: 1073
Registrován: čtv 03. dub 2008 20:50:02
Bydliště: Michalovce-Slovakia-EÚ-Earth-Milky Way
Trainz UID: 332403
Jezdím v: TRS2004 + SP4
Hardware: W10, i5-9300HF, RAM 16GB, GPU nVidia GTx 1650 4GB, 256GB SSD+ 1TB HDD

Re: instalace hry

Příspěvekod geopas » sob 01. pro 2012 15:43:40

Celou složku Trainz jsem zálohoval ze dvou důvodů.
1) Mám v 09 nainstalováno velké množství dodatečných objektů, vlaků a "oprav" které se mi nechtělo znovu po nové instalaci doinstalovávat a dělat.
2) ještě v 06 bylo to, co jsem si vytvořil uloženo ve složce myslím že to byla World která šla zazálohovat.
V 09 jsem svou mapu ve složce WORLD nenašel a když jsem vznesl dotaz (asi před dvěma lety) u CDProjektu kde svou mapu najdu odpověděli mi, že v 09 je ukládání hry uděláno jinak než u 06, a že si hru mám uložit do CDP.
Od té doby jsem se hrou nemusel nic dělat, až teď kvůli windousům. Řekl jsem si že když zazálohuji celou hru, a pak novou instalaci zálohou přepíšu, ušeřím si spoustu práce. Což se i stalo. Ale potřeboval jsem spustit ContentManager a ten nejde.
Teď mi jde o to, jak hru, ze staré instalace dostat ven, nebo jak zprovoznit Contentmanager v původní instalaci.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: instalace hry

Příspěvekod Konecna » sob 01. pro 2012 17:27:00

u 2009 je to složka local,

jinak já to dělal tak, že jsem si udělal též kopii celé hry, ale po instalování nových trainzů a přepsání pouze složky local.... se nestalo nic (v databázi bebylo nic z mých ani jiných věcí)...

Což mne přivedlo na myšlenku otevřít správce a přes něj, importovat z původní složky local vše.

Takže můj návrh je: nová instalace trainzu a pak přes správce importovat z původní složky local vše co jsi tam měl uložené.

Jinak i ze zálohy jdou trainzy spustit, mám například kopii na síťovém externím disku a na druhém pc, kde instalovány trainz nejsou je klíďo pustím z toho ext disku.
Uživatelský avatar
Konecna
Začátečník
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 28. říj 2011 8:05:04
Bydliště: Žatec
Trainz UID: 0
Jezdím v: TS09
Hardware: 4× 4,2 Ghz CPU, 8GB RAM, 4GB GTX 750Ti, 120GB+8TB HDD

Re: instalace hry

Příspěvekod Pifrnec » sob 01. pro 2012 20:35:33

U TC nebo 06(už nevím přesně) jsem přes Ovládací panel-přidat nebo odebrat programy hru odinstaloval - nechal jsem si po dotazu instalované součásti a do té samé složky jsem hru nainstaloval znovu.Vše fungovalo - bez záloh.
PS:Instaluješ i na DVD přiložené DirectX ?
Uživatelský avatar
Pifrnec
Object Creator
Object Creator
 
Příspěvky: 1710
Registrován: úte 18. bře 2008 18:48:19
Trainz UID: 257731
Hardware: Didaktik Gama+pár novějších strojů

Re: instalace hry

Příspěvekod geopas » sob 01. pro 2012 21:27:06

Díky za rady. Napsal jsem dotaz na CD projekt a tam mi doporučili instalovat poslední DirectX. Měl jsem verzi 9c a tak jsem stáhnul poslední verzi a instaloval ji a ContentManager se spustil bez problémů.
Problém je vyřešen.
Uživatelský avatar
geopas
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06. dub 2008 16:11:52
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06


Zpět na Trainz Simulator 2009

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron