Problém se stahováním součástí

Obecně o hře Trainz Railroad Simulator 2006. Proč si ji koupit? Problémy se stahováním objektů. Instalace objektů pomocí Správce součástí. První spuštění. O opravných balících hry.

Moderátor: Lugger

Problém se stahováním součástí

Příspěvekod MatezBelo » stř 05. říj 2011 19:07:12

Zdárek všichni. Mám docela problém: Asi před čtryřmi lety jsem si koupil TRS06 a nějak sem na hru časem zapomínal, až do teď. Hru jsem nainstaloval, spustil, zkusil a vše bylo podle mě v pořádku. Řekl jsem si, že se zaregistruji na Auran a pokusím se stáhnout nějaké doplňky. Bohužel, auran mi píše, že můj CD klíč už je registrován! To je divné, protože jako jedna z mála mých her je tato legální. :}> Zkusil jsem stáhnout nějakou tu lokomotivu v .cdp, ale když se ji snažím otevřít, otevře se Download Station, napíše chybovou hlášku, sekne se a hru musím znovu nainstalovat, protože jinak vždy zmrzne při načítání. Opravdu nevím co s tím a hra se základním "vybavením" mě opravdu nebaví. Díky všem :)
MatezBelo
Začátečník
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 05. říj 2011 18:56:05

Re: Problém se stahováním součástí

Příspěvekod jagg » stř 05. říj 2011 20:02:05

Pokud ti to hlásí, že tvůj klíč už je registrován, je tomu tak a musíš zalovit v paměti, jaké jsi kdysi tenkrát zvolil přihlašovací údaje. Ty ti pak ovšem budou sloužit pouze k přístupu do Auran fóra, protože pro majitele legálních TRS2006 Auran DLS znepřístupnil už před rokem, momentálně se vyžaduje pro možnost stahování z DLS nejméně TS2009 nebo dražší ale rychlejší FCT. Ovšem i bez DLS můžeš fungovat se spoustou českých vlaků a součástí, musíš je ovšem postahovat z patřičných stránek a nainstalovat, příp. ještě opravit. Existuje dost seznamů českých stránek o Trainz a je i katalog českých a slovenských vozidel, jen to chce pátrat, hledat a být trpělivý.
jagg
Připravuji se k odjezdu
Připravuji se k odjezdu
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát 14. bře 2008 21:53:22

Re: Problém se stahováním součástí

Příspěvekod alesino62 » čtv 13. říj 2011 9:10:36

Budte zdraví přátelé Já mam trošku jiný problem ale pořád ten stejný.A myslím že nejsem sám.Neustále se potykam s tím, že po stahnuti nějake loko nebo vozu se nechtějí zobrazovat a fungovat. Já vím že se o tom už psalo,ale zatím nikdo neví jaký to má důvod. Samozřejmě s předpokladem, že to má všechny závislosti v pořádku.Já už to nějaký čas konzultuju s některýma kolegama,kteří jsou v TRS už celkem zkušení ale na nic jsme nepřišli co by to nějak vyřešilo.A jetli se nám to někdy podařilo, tak třeba jenom na nějakou dobu.Potom zase po nainstalovani nějake loko,přestala fungovat částečně nebo uplně některá jiná lokomotiva.Je například zajímave,že 110 od Lukášex funguje pořád a bez problému a 110 od Raba ani jedna. Co řikáte na to.
alesino62
Rozhlížím se
Rozhlížím se
 
Příspěvky: 41
Registrován: úte 11. led 2011 17:07:03

Re: Problém se stahováním součástí

Příspěvekod ajabaja » čtv 13. říj 2011 11:18:35

No,mně to přijde trošku jako "Jedna paní povídala a tak to tedy je",bez urážky.Píšeš velmi všeobecně a napadáš tady konkrétní autory,kteří třeba ani za to nemohou.Vždy je na začátku nějaká příčina a na konci důsledek.
Například-jestli Ti jedna loko funguje normálně a používá stejné součásti,jako loko druhá,při importu druhé loko už nikdy nenechávej v ssp přepisovat opravené součásti.Až na vyjímky(např. opravy meshů od Jendy a Mikitrainze,kdy je nutno přepsat,kvůli správné funkčnosti),sdílejí obě loko stejné součásti.Chyby jsou většinou v configu součásti a pokud si v něm místo oprav něco umažeš,co je podstatné pro chod modelu,je jasné,že se Ti buď nezobrazí nebo nebude funkční.
Už se to tady probíralo mnohokrát.Je třeba si uvědomit,že Trainz není GTA nebo Mafie,kde člověk kupuje hru s uzavřeným enginem a kromě pár vzhledových módů nemůže nic upravovat a měnit.Trainz je plnohodnotný simulátor s otevřeným enginem,kde se předpokládá,že každý uživatel hry si přizpůsobí mapy i objekty pro své účely.
Tato strategie umožňuje,že se na simulátoru a jeho objektech podílí velké množství autorů a hra má svůj vývoj a není to nuda.Samozřejmě u takového počtu autorů je nutno předpokládat,že se chyby vždycky najdou.Ale od toho má každá verze Trainz svého správce součástí a další utilitky,díky kterým můžeme tyto chyby opravit.
Místo lamentování bych tedy doporučil si více nastudovat věci kolem TRS,TS,je to docela i zábava a fungující,opravený objekt přináší i větší radost. ;)
ajabaja
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 433
Registrován: sob 10. kvě 2008 0:32:36
Trainz UID: 173649
Jezdím v: TS12

Re: Problém se stahováním součástí

Příspěvekod alesino62 » čtv 13. říj 2011 16:18:32

Omlouvám se nikomu nechci ublížit nebo se někoho dotknout. Já vím že je ten problem u mě, ale já na to nemůžu příjt.Tak jak píšeš, že něco vytvoříš nebo opravíš a pak máš o to větší radost.To máš pravdu. Je vidět že máš pro železnici a pro tu hru srdce.To je hezké.O to více mě chápeš, když si nějakou loko. přizpůsobím, opravím,obarvim novy interier to je opravdu radost. Jenom že ja si z webu stáhnu další loko. a ta upravena se mi nějak změní nebo přestane fungovat uplně. To tě opravdu náštve.Nemyslíš.
alesino62
Rozhlížím se
Rozhlížím se
 
Příspěvky: 41
Registrován: úte 11. led 2011 17:07:03

Re: Problém se stahováním součástí

Příspěvekod Atkins » pát 14. říj 2011 13:25:17

Jednoduše Ti přepíše upravený KUID, KUIDem původním - velmi prosté. Načti si něco o klonování objektů a objekt, který si chceš upravit si naklonuj, pak Ti jej nic nepřepíše.
A trochu čti...
Uživatelský avatar
Atkins
Plnou parou vpřed
Plnou parou vpřed
 
Příspěvky: 3176
Registrován: stř 12. bře 2008 15:39:25
Bydliště: Úplně jinde
Trainz UID: 71716
Jezdím v: TS10
Hardware: Core2Duo 3,00 GHz - 4GB DDR3, ATI HD3850, WXP-SP2, LCD-TV 37"

Re: Problém se stahováním součástí

Příspěvekod gadstorm » úte 10. čer 2014 11:29:08

Ahoj ,mam stejny problem jako MatezBelo akorat si nepamatuji heslo na Auran a ani na zmenu hesla mi z Auranu žadny email nepřisel. To už na to opravdu tak kašlou? |D:
gadstorm
Začátečník
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 07. čer 2014 19:37:20
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: Problém se stahováním součástí

Příspěvekod misoft » stř 11. čer 2014 14:16:31

Mimo témy.
Ja teda neviem, ale pokiaľ si nepamätáš heslá (alebo si ich nepamätá prehliadač) - tak si ich zapisuj.... Ja som na Aurane nebol 5 rokov - ale keď zadám svoj nick (prihlasovacie meno) tak prehliadač mi heslo nájde. A prihlási ma.
Prišiel som,videl som,nechápem,odchádzam
Uživatelský avatar
misoft
Plnou parou vpřed
Plnou parou vpřed
 
Příspěvky: 1072
Registrován: čtv 03. dub 2008 20:50:02
Bydliště: Michalovce-Slovakia-EÚ-Earth-Milky Way
Trainz UID: 332403
Jezdím v: TRS2004 + SP4
Hardware: W10, i5-9300HF, RAM 16GB, GPU nVidia GTx 1650 4GB, 256GB SSD+ 1TB HDD

Re: Problém se stahováním součástí

Příspěvekod gadstorm » úte 24. čer 2014 15:53:30

to me normalne taky,ale u TRS mi to proste nejde.Ale jestli je reseni koupě třeba TRS 2009 tak je to asi v poho. ;)Už je to přeci jen 8 let :)
gadstorm
Začátečník
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 07. čer 2014 19:37:20
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRS06

Re: Problém se stahováním součástí

Příspěvekod jagg » úte 24. čer 2014 17:59:56

S TRS starším než 2009 nestáhneš z DLS nic, s TS2009 můžeš stahovat do letošního Září, pak ušrum.
jagg
Připravuji se k odjezdu
Připravuji se k odjezdu
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát 14. bře 2008 21:53:22

Re: Problém se stahováním součástí

Příspěvekod misoft » stř 25. čer 2014 16:34:16

Teraz u nás dávajú TS 2012 za 17,99€..... (cca 494 CZK)
Prišiel som,videl som,nechápem,odchádzam
Uživatelský avatar
misoft
Plnou parou vpřed
Plnou parou vpřed
 
Příspěvky: 1072
Registrován: čtv 03. dub 2008 20:50:02
Bydliště: Michalovce-Slovakia-EÚ-Earth-Milky Way
Trainz UID: 332403
Jezdím v: TRS2004 + SP4
Hardware: W10, i5-9300HF, RAM 16GB, GPU nVidia GTx 1650 4GB, 256GB SSD+ 1TB HDD

Re: Problém se stahováním součástí

Příspěvekod ogarm » stř 25. čer 2014 19:07:49

Já myslím, že to taková tragédie není. Jak sleduju auranskej download, nic zajímavého tam poslední dobou není a co je zajímavější, tak je většinou k sosnutí jinde. Ale že to jsou vychcánci, mi je jasné. Sleduju že tam někdo dává modely od zdejších modelářů pod vlastním kuidem a jménem. Naposledy Vojtíkovi modely a Bumbrdlíkovo.
Uživatelský avatar
ogarm
Zatápím pod kotlem
Zatápím pod kotlem
 
Příspěvky: 686
Registrován: sob 15. bře 2008 8:20:41
Bydliště: Šumperk
Trainz UID: 202075
Jezdím v: TRS06 + SP1

Re: Problém se stahováním součástí

Příspěvekod misoft » čtv 26. čer 2014 11:08:26

Tiež som už pár rokov na Aurane nebol - už aj preto, lebo som konzerva :D - teda "zakonzervovaný" v starej verzii - jednoducho -Auran už nie je to, čo kedysi! Omnoho viacej toho sa najde na Cz, Sk, Pl, Hu, Es, It, Fr, De stránkach - a sú to dobré veci.....
Jednoducho - Auran zaspal dobu.......
Prišiel som,videl som,nechápem,odchádzam
Uživatelský avatar
misoft
Plnou parou vpřed
Plnou parou vpřed
 
Příspěvky: 1072
Registrován: čtv 03. dub 2008 20:50:02
Bydliště: Michalovce-Slovakia-EÚ-Earth-Milky Way
Trainz UID: 332403
Jezdím v: TRS2004 + SP4
Hardware: W10, i5-9300HF, RAM 16GB, GPU nVidia GTx 1650 4GB, 256GB SSD+ 1TB HDD

Re: Problém se stahováním součástí

Příspěvekod bumbrdlik » čtv 26. čer 2014 16:23:05

ogarm píše: Ale že to jsou vychcánci, mi je jasné. Sleduju že tam někdo dává modely od zdejších modelářů pod vlastním kuidem a jménem. Naposledy Vojtíkovi modely a Bumbrdlíkovo.

Já osobně jsem dával svolení na cesty rusákům do těch jejich map přes iPortál, ale po kolapsu PC se mi ty svolení ztratily.
Jinak já mám na konzervě TRS2004, ale mám i novější hry, které však jsou dalo by se říct v šuplíku a TS 12 není ani zaregestrivanána na Auraně, kam také nemusím pokud mi tam nezavede zájem administrátora downloadu.
Těžký je život dobrodruha v Trainz
Uživatelský avatar
bumbrdlik
JTT: Electrification
JTT: Electrification
 
Příspěvky: 2407
Registrován: stř 12. bře 2008 19:30:27
Bydliště: Litvínov
Trainz UID: 147484
Jezdím v: TS09
Hardware: ASRock B450M Pro4, AMD Ryzen 7 2700, AMD Radeon RX 5500 8 GB, DDR4 16 GB, HDD SSD, Win 10 64 Home


Zpět na Trainz Railroad Simulator 2006

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron