Přijít najednou o 80% vozidel v TRS je tak snadné...

Obecně o hře Trainz Railroad Simulator 2006. Proč si ji koupit? Problémy se stahováním objektů. Instalace objektů pomocí Správce součástí. První spuštění. O opravných balících hry.

Moderátor: Lugger

Přijít najednou o 80% vozidel v TRS je tak snadné...

Příspěvekod vinceblack » úte 10. kvě 2011 10:35:42

Zdravím,

umisťuji sem problém, který se u mě objevoval i v TRS2010, ale teď ho řeším hlavně v TRS2006, protož tam mám daleko více tratí, vozidel a scénářů. Shrnu o co jde, snad se najde někdo, kdo mi poradí, pokud ne, bude to alespoň varování pro ty, co málo zálohují.

Před časem jsem zjistil, že mi padá TRS při otevírání některých scénářů. Přitom jiné scénáře téže mapy fungovaly. Posléze jsem zjistil, že je to soupravami, který simulátor díky chybám ve vozech neuměl zobrazit a tak mě prostě vykopl (Fatal Error). Projevilo se to, když jsem náhodou soupravu z "vadného" scénaře chtěl umístit v jiném scénáři. Šlo hlavně o americké kontejnerové vozy TTX. SPP však nehlásil u těchto vozů žádnou chybu. Přesto jsem je stáhl znovu, nainstaloval, přes SSP zkontroloval že tam není chyba, že nechybí žádná závislost a že ani žádná závislost nevykazuje chybu. Ani tak však vozy nejdou použít, pouze se v editoru objeví v seznamu vozidel, ale nezobrazí se náhled.

Postupem času jsem projížděl dříve uložené soupravy a pokoušel se je umístit do kolejiště. U každé druhé simulátor spadl (Fatal Error). Pak jsem začal projždět vozy a lokomotivy jednotlivých (amerických) společností. S hrůzou jsem zjistil, že skoro nic z toho, co jsem 100% používal dříve, nejde umístit do kolejí. Zkoušel jsem dokonce např. u nákladních vozů znovu naistnalovat všechny závislosti, pak všechny vozy, ale ani to nepomohlo.

Zajímavé je, že tohle se děje u amerických vozů, české jsou (až na výjimky všechny v pohodě). Docela by mě zajímalo, co jsem mohl zmršit. Chápal bych, kdyby to byly vozy, co jsem dříve nepoužíval - může být problém v tom, že jsou jen pro TRS2004 a nižší, že jsou špatně configy atd. - ale když už dříve fungovaly? Navíc včera jsem zkoušel i vozy, co jsou pro TRS 2006 a nic.

Proto bych chtěl zkonzultovat zdali nemůže být příčinou:
- odpojení od internetu před spuštěním TRS (zjistil jsem, že pokud není PC připojeno k netu, editor naběhne skoro hned, zatímco jindy to trvá 5-10 minut)
- nemůže vadit instalace TRS2010 (pochopitelně do jiné složky)
- neovlivnila to instalace a následné smazání nějaké mapy
- neovlivinilo to instalování jiných vozů
- pomohla by reinstalace TRS? Pokud ano, musím archivovat "local"?
- pomohlo by přemazání (bohužel hodně starého) "localu" z archivu? Třeba by to opravilo nějaký základní KUID, který je špatně a který to všechno způsobuje, ale to už je fakt spíš fantasmagorie... :)

Omlouvám se za dlouhý příspěvek, s problémy, které jsem se už snažil tady řešit, ale jsem z toho docela zoufalý. Měsíce práce na sestavování souprav a scénářů a najednou mám začít od začátku? Možná b mi to nevadilo, pokud by nehrozilo něco podobného v budoucnu. :-/ :-O
Uživatelský avatar
vinceblack
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 213
Registrován: pát 22. srp 2008 14:57:06
Trainz UID: 108979
Jezdím v: TS12
Hardware: AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor (4 CPUs), ~2.8GHz, 4096MB RAM, ATI Radeon HD 5600 Series, 2167 MB

Zpět na Trainz Railroad Simulator 2006

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron