Kolaps TRS 2006

Obecně o hře Trainz Railroad Simulator 2006. Proč si ji koupit? Problémy se stahováním objektů. Instalace objektů pomocí Správce součástí. První spuštění. O opravných balících hry.

Moderátor: Lugger

Re: Kolaps TRS 2006

Příspěvekod bumbrdlik » pát 08. dub 2011 18:02:16

Tak já jsem si myslel taky, že když rozšířím 2 GB na 4 GB, tak se to zlepší, ale skutek utek. Stejně ty TRS2004 a TRS2006 padaly v mapách na některých místech zase kolem těch 1,7 GB. sledoval jsem to ve správci úloh na záložce výkon.

U 64 bitových záleží také na základní desce, mě to ve Win 7 x64 hlásí že sice vidí 4 GB, ale je tam poznámka o využitelnosti pouze 3 GB, protože 1 GB je v CMOS věnován na podporu PCI slotů.

Jinak PhD jsi nám sem nenapsal jaký software ten FATAL ERROR dělá. Jestli to ve sdandardkernel.dll, tak to je právě ta paměť a jestli je to v traizn.exe, tak to dělá některý nekompletní prvek, např. mu chybí im soubor, který se třeba vlivem diakritiky nenainstaloval.
Těžký je život dobrodruha v Trainz
Uživatelský avatar
bumbrdlik
JTT: Electrification
JTT: Electrification
 
Příspěvky: 2406
Registrován: stř 12. bře 2008 19:30:27
Bydliště: Litvínov
Trainz UID: 147484
Jezdím v: TS09
Hardware: ASRock B450M Pro4, AMD Ryzen 7 2700, AMD Radeon RX 5500 8 GB, DDR4 16 GB, HDD SSD, Win 10 64 Home

Re: Kolaps TRS 2006

Příspěvekod vinceblack » pon 11. dub 2011 7:42:44

Omlouvám se, mělo to být samozřejmě 4 GB. Mám 64-bitovou verzi Win 7...
Uživatelský avatar
vinceblack
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 213
Registrován: pát 22. srp 2008 14:57:06
Trainz UID: 108979
Jezdím v: TS12
Hardware: AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor (4 CPUs), ~2.8GHz, 4096MB RAM, ATI Radeon HD 5600 Series, 2167 MB

Re: Kolaps TRS 2006

Příspěvekod jagg » pon 11. dub 2011 8:12:43

Zkus si pohrát s trainzoptions.txt, ten dokáže ovlivnit dost, právě jsem se na vlastní oči přesvědčil u svého TRS2006 na W7 64bit. Plátí to ovšem jen za předpokladu, že máš úplně všechny součásti OK.
jagg
Připravuji se k odjezdu
Připravuji se k odjezdu
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát 14. bře 2008 21:53:22

Re: Kolaps TRS 2006

Příspěvekod vinceblack » pon 11. dub 2011 10:12:53

Já si nechal PC sestavit v obchodě, včetně instalace Win7, tak snad vše OK mám...
Uživatelský avatar
vinceblack
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 213
Registrován: pát 22. srp 2008 14:57:06
Trainz UID: 108979
Jezdím v: TS12
Hardware: AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor (4 CPUs), ~2.8GHz, 4096MB RAM, ATI Radeon HD 5600 Series, 2167 MB

Re: Kolaps TRS 2006

Příspěvekod vinceblack » úte 12. dub 2011 8:21:42

jagg píše:Zkus si pohrát s trainzoptions.txt, ten dokáže ovlivnit dost, právě jsem se na vlastní oči přesvědčil u svého TRS2006 na W7 64bit. Plátí to ovšem jen za předpokladu, že máš úplně všechny součásti OK.


Koukal jsem na ten soubor, mohu se zeptat, cos tam měnil? Ty hodnoty mi moc neříkají (snad kromě -framerate, ale ten jsem zkopíroval ze stejného souboru pro TRS2010).
Uživatelský avatar
vinceblack
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 213
Registrován: pát 22. srp 2008 14:57:06
Trainz UID: 108979
Jezdím v: TS12
Hardware: AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor (4 CPUs), ~2.8GHz, 4096MB RAM, ATI Radeon HD 5600 Series, 2167 MB

Re: Kolaps TRS 2006

Příspěvekod vinceblack » úte 12. dub 2011 8:23:44

bumbrdlik píše:a jestli je to v traizn.exe, tak to dělá některý nekompletní prvek, např. mu chybí im soubor, který se třeba vlivem diakritiky nenainstaloval.


Já mám teď fatal error v trainz.exe pokud umístím do kolejiště některou uloženou (mnou vytvořenou) soupravu. Docela by mě zajímalo čím to je. K čemu mi je možnost uložení souprav, když pak nejdou použít?
Uživatelský avatar
vinceblack
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 213
Registrován: pát 22. srp 2008 14:57:06
Trainz UID: 108979
Jezdím v: TS12
Hardware: AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor (4 CPUs), ~2.8GHz, 4096MB RAM, ATI Radeon HD 5600 Series, 2167 MB

Re: Kolaps TRS 2006

Příspěvekod jagg » úte 12. dub 2011 11:16:47

vinceblack píše:
jagg píše:Zkus si pohrát s trainzoptions.txt, ten dokáže ovlivnit dost, právě jsem se na vlastní oči přesvědčil u svého TRS2006 na W7 64bit. Plátí to ovšem jen za předpokladu, že máš úplně všechny součásti OK.


Koukal jsem na ten soubor, mohu se zeptat, cos tam měnil? Ty hodnoty mi moc neříkají (snad kromě -framerate, ale ten jsem zkopíroval ze stejného souboru pro TRS2010).


Nemá smysl do toho zasahovat pokud nevíš co děláš, pro každé PC se může optimální nastavení lišit, zkus se podívat na http://en.wikibooks.org/wiki/Trainz/Trainzoptions.txt nebo na Auran forum kde najdeš podrobnosti ke každému příkazu. Ale opakuju, nejdříve bys měl mít jistotu, že máš všechny součásti (ale ne součásti PC ale součásti v TRS) v pořádku, což může být dost zdlouhavé, ale bez toho se nikam nepohneš.
jagg
Připravuji se k odjezdu
Připravuji se k odjezdu
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát 14. bře 2008 21:53:22

Re: Kolaps TRS 2006

Příspěvekod vinceblack » úte 12. dub 2011 12:27:34

Tak pokud myslíš součástmi TRS nainstalované add-ony, tak ty samozřejmě v pořádku všechny nejsou. Obvykle nainstaluji více lokomotiv než potřebuji, protože ty, co mají pak v SSP "structure error" a další červené hlášky, neřeším. Naprosto nehovím různým end-tagům apod. a kdybych to měl všechno řešit, tak se z toho zblázním. Takže potřebuji-li lokomotivu nějaké společnosti, naistaluji jich třeba 10 a když jich pak mohu používat alespoň 6, je to celkem úspěch... :)
Uživatelský avatar
vinceblack
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 213
Registrován: pát 22. srp 2008 14:57:06
Trainz UID: 108979
Jezdím v: TS12
Hardware: AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor (4 CPUs), ~2.8GHz, 4096MB RAM, ATI Radeon HD 5600 Series, 2167 MB

Re: Kolaps TRS 2006

Příspěvekod bumbrdlik » úte 12. dub 2011 13:42:57

vinceblack píše:Koukal jsem na ten soubor, mohu se zeptat, cos tam měnil? Ty hodnoty mi moc neříkají (snad kromě -framerate, ale ten jsem zkopíroval ze stejného souboru pro TRS2010).


Tak popis toho jak upravit trainzoptions.txt a co jednotlivé příkazové řádky znamenají, je v elektronickém manuálu na straně 11.

Jinak u těch souprav, tak ty jsou napsány ve složce Settings v souboru surveyorconsists.txt. Měla by tam být i ta tvoje zapsaná souprava, takže zkontrolovat jestli máš všechny kuidy do soupravy a pak jestli některému něco nechybí. Možná, že jsi něco z toho v SSP vymazal i sám a neuvědomil jsi si, že je to v soupravě.
Těžký je život dobrodruha v Trainz
Uživatelský avatar
bumbrdlik
JTT: Electrification
JTT: Electrification
 
Příspěvky: 2406
Registrován: stř 12. bře 2008 19:30:27
Bydliště: Litvínov
Trainz UID: 147484
Jezdím v: TS09
Hardware: ASRock B450M Pro4, AMD Ryzen 7 2700, AMD Radeon RX 5500 8 GB, DDR4 16 GB, HDD SSD, Win 10 64 Home

Re: Kolaps TRS 2006

Příspěvekod jagg » úte 12. dub 2011 13:43:39

V tom případě už víš, že nemá smysl řešit jako první cokoliv jiného...samozřejmě...
jagg
Připravuji se k odjezdu
Připravuji se k odjezdu
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát 14. bře 2008 21:53:22

Re: Kolaps TRS 2006

Příspěvekod vinceblack » stř 13. dub 2011 7:52:13

bumbrdlik píše:Jinak u těch souprav, tak ty jsou napsány ve složce Settings v souboru surveyorconsists.txt. Měla by tam být i ta tvoje zapsaná souprava, takže zkontrolovat jestli máš všechny kuidy do soupravy a pak jestli některému něco nechybí. Možná, že jsi něco z toho v SSP vymazal i sám a neuvědomil jsi si, že je to v soupravě.


To je právě to - včera jsem se rozhodl znovu udělat soupravu, u které mi při nasazení do mapy padal TRS. Šlo o 4 lokomotivy a vozy na kontejnery (americké TTX). Byl to trochu šok, když jsem zjistil, že dvě ze dvou mašin, které jsem předtím použil, už nasadit nejdou (jsou vidět v seznamu, ale už ne v tom minináhledu a samozřejmě nejdou ani usadit). Co bylo horší, že ani jeden z kontejnerových vozů nešel usadit, přitom jsem je ještě před pár dny používal!!!

Nainstaloval jsem je tedy znovu z archivního CD a podíval se na ně v SSP. U všech chyběl KUID podvozky, který nebyl na DLS, takže jsem přes Google našel, že jde nahradit jiným KUIDem, který jsem měl v pořádku v SSP. Udělal jsem to přes config.txt u všech vozů, a i když nebyly už žádné chybějící závislosti, tak stejně vozy nešly usadit. Zkusil jsem tedy opravit červený vykřičník, tedy chyby, kde se u jedné mj. psalo toto:

Chyba: Tag 'obsolete-table' neni v tomto zasobniku povolen. (Zasobnik typu 'kuid-table')

Tag "obsolete' jsem vyhodil a po uložení vykřičník zmizel. Totéž jsem udělal i u dalších vozů. Pak jsem z DLS stáhl chybějící součásti těch dvou mašin (jak to, že najednou chyběly??), ale BOHUŽEL SE STEJNÝM VÝSLEDKEM!

Tak se tedy ptám - proč nejdou nasadit mašiny a vozy, když SSP žádnou chybu nevykazuje? A znamená to, že mohu kdykoli přijít o jakýkoliv do té doby fungující vůz? Případně, kde bych mohl ještě vozy zkontrolovat?

Teď už je jasné, proč nešla nasadit souprava s těmito vozy (viz i moje další vlákno viewtopic.php?f=6&t=2732), proč padaly některé mapy, kde byly umístěny soupravy s chybnými vozy. Ale co s tím? :)

Jediné, co v TRS mažu, jsou některé mapy, ale to jsou ty, co jen vyzkouším a nelíbí se mi.
Uživatelský avatar
vinceblack
Ještě stojím na červenou
Ještě stojím na červenou
 
Příspěvky: 213
Registrován: pát 22. srp 2008 14:57:06
Trainz UID: 108979
Jezdím v: TS12
Hardware: AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor (4 CPUs), ~2.8GHz, 4096MB RAM, ATI Radeon HD 5600 Series, 2167 MB

Re: Kolaps TRS 2006

Příspěvekod PhD » pát 30. zář 2011 18:11:52

Omlouvám se, pánové, nebyl jsem tady hodně dlouho, takže to vezmu popořadě.

Pro "koslok": Nemůžu přejít na TRS 2009, protože jsem ji doma zkoušel a nebylo to nic platné. Jasně, mapa se načetla, mohl jsem pracovat, jak dlouho chtěl, ale mapu jsem neuložil. Dokonce ani pod jiným názvem. A přitom tam jsou tak pěkné objekty.

Pro "Ondra770": Nezbývá nic jiného, než si dát tu práci a azbuku přepsat. Nebo ruské objekty vyhodit úplně.

Pro "vinceblack": Mám obrovský nádraží, ale v tom problém není. Normálně ho elektrifikuju a nic se neděje. Hra pořád běží dál.

Pro "bumbrdlik": Pošlu obrázek s chybami.

Pro "jagg": Děkuju, vyzkouším.

Jak jsem psal výše, nebyl jsem tady téměř půl roku. Od té doby se hodně změnilo, mezitím jsem si vesele stavěl dál, ale zdá se, že jsem právě dnes dosáhl vrcholu. Mapa má necelých 91 MB, zabalené CDP něco přes 11 MB. Každou změnu ukládám pod jiným jménem, jinak to ani uložit nejde. Ale teď jsem udělal v poslední fázi pár obvyklých změn. Konkrétně jsem přidal nějaké koleje a zastávky typu CGM. Pak jsem "utekl" někam na prázdné místo, aby mi hra při načtení nezkolabovala, a mapu uložil. Při dalším načtení, které jsem zkoušel asi čtyřikrát, mi hra spadla už na začátku.
PhD
Začátečník
 
Příspěvky: 32
Registrován: pon 14. dub 2008 13:34:07
Bydliště: Dívčí Hrad/Pardubice/Praha
Trainz UID: 0
Jezdím v: TS09

Re: Kolaps TRS 2006

Příspěvekod bumbrdlik » pát 30. zář 2011 21:37:51

PhD, Tak podle těch chyb co jsi poslal, jsi tam zřejmě přidal nějaký chybný objekt a nezbývá ti vrátit se k některé předchozí verzi mapy. Odpovídá to té první chybě v trainz.exe, ty další jsou pak následné protože jsi zřejmě místo Terminate, mačkal tlačítko Continue, až to zkolabovalo vnakonec v té knihovně DLL kernel.... To většinou pak nemůže z disku načíst, protože to objektu chybí, třeba nenainstalovaný soubor im kvůli diakritice. Osataně jsem si všiml, že máš v SSP angličtinu. Ty nemáš česlou verzi TRS2006?

Jinak, jak tady píšeš, tak tu TRS2006 s tou mapou provozuješ na samé hranici hratelnosti a protože nemůžeš uložit mapu pod stejným jménem, tak to vypadá na zaplněnou paměť do které se nemůže zapsat přechodný soubor při ukládání. Mě se to občas stane třeba při úpravách velké mapy Praha - Brno od asrajera, když v ní něco upravuji. tak jí bohužel taky musím uložit pod jiným názvem.
Těžký je život dobrodruha v Trainz
Uživatelský avatar
bumbrdlik
JTT: Electrification
JTT: Electrification
 
Příspěvky: 2406
Registrován: stř 12. bře 2008 19:30:27
Bydliště: Litvínov
Trainz UID: 147484
Jezdím v: TS09
Hardware: ASRock B450M Pro4, AMD Ryzen 7 2700, AMD Radeon RX 5500 8 GB, DDR4 16 GB, HDD SSD, Win 10 64 Home

Re: Kolaps TRS 2006

Příspěvekod PhD » ned 02. říj 2011 12:29:41

Vrátit se k předchozí mapě nemůžu. Každých 45 minut vznikne de facto nová mapa a ty staré mažu. Zbytečně mi tam zabírají místo. Uchovávám si posledních 5 verzí, kdybych náhodou některou z nich nemohl rozjet. Takže se nabízí otázka: spravím to tak, že ten chybný objekt smažu? Já všude píšu názvy bez diakritiky, ale asi si s tím budu muset ještě pohrát, jinak to nikdy nedokončím. A do souborů ".im" se nedostanu, ty nemůžu otevřít ani editovat. A TRS 2006 v češtině mám, ale tohle jsou starší chyby a myslím si, že jsou pořád stejné. Jen se tam mění nějaká čísla a nevím, co znamenají.

Když mi to spadne, ono je jedno, na co kliknu, jestli na "Terminate" nebo "Continue", stejně se nic nestane. Ale spíš bych chtěl rozluštit, jaký je mezi těmi tlačítky rozdíl. Pokud budu pokračovat, do hry mě to zpátky nevrátí. Takže už automaticky mačkám "Terminate".

A jak jsi to myslel s tou zaplněnou pamětí? Trainz mi dosahuje ve správci úloh maximálně 1,8 GB a RAM jsem nechal navýšit na 4GB. Ale Windows XP 32 bit stejně dokážou zvládnout jen 3 GB RAM, takže mám ještě rezervu. Ale stejně mám při Trainzu téměř všechny aplikace vypnuté, aby měl prostor.
PhD
Začátečník
 
Příspěvky: 32
Registrován: pon 14. dub 2008 13:34:07
Bydliště: Dívčí Hrad/Pardubice/Praha
Trainz UID: 0
Jezdím v: TS09

Re: Kolaps TRS 2006

Příspěvekod bumbrdlik » ned 02. říj 2011 14:23:13

PhD,, když uchováváš 5 posledních uložení, tak se snad k některému z nich múžeš vrátit ne?.
Jinak si v SSP vyber do záložky všechny chybné a prozkoumej, jestli některým nechybí IM soubor a mají ho zapsaný v configu v asset-filename nebo v mesh-table (např: Chyba: MeshData::DatabaseLoad - nelze nacist sit: 'xxxxxxx.im'), tak ty zkrátka v SSP smaž.

Terminate hru okamžitě skončí, po Continue může hra prkračovat, ale s následnými chybami, po kterých též hra skončí.

No právě, proto že hra může obsadit asi těch 1,8 GB tak pokud na některém místě mapy je více objektů a přesahují tuto paměť, tak to skončí chybou v některé knihovně kernel....DLL. Já mám taky XP a paměť 4 GB, ale u mne už v CMOS na základní desce nemohu nastavit více jak 3 GB, protože 1 GB je rezervován pro práci na základní desce.
Těžký je život dobrodruha v Trainz
Uživatelský avatar
bumbrdlik
JTT: Electrification
JTT: Electrification
 
Příspěvky: 2406
Registrován: stř 12. bře 2008 19:30:27
Bydliště: Litvínov
Trainz UID: 147484
Jezdím v: TS09
Hardware: ASRock B450M Pro4, AMD Ryzen 7 2700, AMD Radeon RX 5500 8 GB, DDR4 16 GB, HDD SSD, Win 10 64 Home

PředchozíDalší

Zpět na Trainz Railroad Simulator 2006

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron