Zmizení všech vytvořených map a nemožnost vytvořit novou

Obecně o hře Trainz Railroad Simulator 2004. Problémy se stahováním objektů. Instalace objektů. První spuštění. O opravných balících hry.

Moderátor: Lugger

Zmizení všech vytvořených map a nemožnost vytvořit novou

Příspěvekod vratikkt » pát 07. srp 2015 14:35:39

Po delší době jdu na trainz 04 na win 8.1 spustím editor, ale tam žádná z mích vytvořených map tam není. Například rád dělám předělání základních map do české verze, ale žádné tam nejsou. Taky zmizela zcela nová mapa. Jediné co zůstalo je Berlin U7 ale taky bez přidaných vlaků.

Zkoušel jsem i znovu vytvořit předělání ale napsalo: předělání je trainzem chráněno zkuste jiné jméno, ale vždyť jsem tam dal jiné i bez vlaků.

Jinak vše stažené tam mám jako: vlaky, objekty atd.

Prohledával jsem složky s trainzem ale na místě kdy by měli být mapy bylo čisto. Možná to způsobili dvě věci:
1. Když jsem jednou zapnul antivir (AVG 2015 free), dal jsem aby vyčistil soubory, které zpomalují pc, ale byli tam jen věci z appdata a temp ale bylo toho moc tak jsem dal vše vyčistit, takže nevím jestli tam bylo něco z trainzu
2. Bratrovy jsem na jeho profilu dal taky na plochu trainz ale bylo to čisté jen zase U7, ale když jsem šel hned k sobě ještě jsem to tam měl. Ještě když na XP jsem měl trainz tak ale vše se nám ukazovalo i mapy ze všech profilů.

Já to vidím abych to znovu nainstaloval.

Ještě jedna zajímavost na win 8.1 se Ažd 71 chová jako základní přejezdy (pořád cinká a červeně bliká) ale na XP Červená světla svítí Žlutě a bíle bliká taky žlutě vše v jednom.
Uživatelský avatar
vratikkt
Začátečník
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 25. úno 2014 15:50:19

Re: Zmizení všech vytvořených map a nemožnost vytvořit novou

Příspěvekod misoft » sob 08. srp 2015 21:14:21

Antivír s tým nemá nič spoločné.
Pôvodnú mapu keď upravíš, nemôžeš uložiť na pôvodné miesto, resp. prepísať pôvodný súbor, preto sa ukladá pod iným názvom
Mapy sa ukladajú do zložky Trainz/World/Custom/Maps. Hra do AppData nikdy nič neukladá (čo je jej výhoda).
Takto sa nikdy hry neinštalujú (na plochu)! Vždy sa buď inštalujú do prednastaveného adresára (hra vytvorí), alebo do zvoleného adresára.
Pokiaľ ukladáš "vytvorené dielo z Editora - ponúka možnosti - Uložiť mapu a Uložiť mapu a hru. Pokiaľ dáš uložiť mapu - uloží len mapu s objektami, bez vlakov, závislostí, pravidiel. Ak dáš druhú možnosť, uloží nielen mapu s objektami, ale i podmienky, vlaky, závislosti, nastavenia. To sa potom objaví v pravej časti zoznamu vedľa názvu mapy. A vstrede bude i označenie, že je to custom mapa.

Mimo témy: Farebne som to rozlíšil podľa tvojho štýlu. Ale toto sa na fórach nepoužíva. Nabudúce píš čiernym na biele. Niektoré farby sa ani prečítať nedajú....
Prišiel som,videl som,nechápem,odchádzam
Uživatelský avatar
misoft
Plnou parou vpřed
Plnou parou vpřed
 
Příspěvky: 1073
Registrován: čtv 03. dub 2008 20:50:02
Bydliště: Michalovce-Slovakia-EÚ-Earth-Milky Way
Trainz UID: 332403
Jezdím v: TRS2004 + SP4
Hardware: W10, i5-9300HF, RAM 16GB, GPU nVidia GTx 1650 4GB, 256GB SSD+ 1TB HDD


Zpět na Trainz Railroad Simulator 2004

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron