Problém se semafory

Obecně o hře Trainz Railroad Simulator 2004. Problémy se stahováním objektů. Instalace objektů. První spuštění. O opravných balících hry.

Moderátor: Lugger

Problém se semafory

Příspěvekod Reginald » stř 09. led 2013 22:31:48

Dobrý den,

mám problém, postavil jsem si mapu a asi jsem to trochu pokazil. Koleje jsem stavěl na přeskáčku a ne stejným směrem (od severu k jihu ale od severu k jihu, pak zase kus opačně apod.) a teď když dám semafory tak nepracují tak jak bych čekal. Postavím na volnou kolej traŤovou cestu pomocí výhybek a všechny semafory na cestě svítí červeně. A ani při průjezdu vlaku ereagují. Vlastně ani vlaky na ně nereagují. Můžete mi někdo poradit jak na to, aby vlaky reagovaly na semafory? A ještě otázka proč vlak nereaguje na značkou předepsanou rychlost? V nádraží má jet 15 mph a jede klidně i 60mph. Díky. TRS 2004 mám jen týden.
Reginald
Začátečník
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř 09. led 2013 22:27:15

Re: Problém se semafory

Příspěvekod otur » stř 09. led 2013 23:45:46

Hezkou noc...,
Mohu ti poradit jen tohle precti si zde forum o hre TRS 2004 a semaforech zde bylo hodne napsano.

Obsah fóra,(musis se prihlasit),Trainz Railroad Simulator 2004.
otur
Rozhlížím se
Rozhlížím se
 
Příspěvky: 188
Registrován: čtv 22. kvě 2008 19:41:25

Re: Problém se semafory

Příspěvekod seml » čtv 10. led 2013 6:13:18

http://limbonic.wz.cz/
...tady se o "semaforech" hodně píše. =;
Uživatelský avatar
seml
Plnou parou vpřed
Plnou parou vpřed
 
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 18. bře 2008 20:57:08
Bydliště: Liberec
Trainz UID: 239637
Jezdím v: TRS2004 + SP4
Hardware: Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @ 3.10GHz 3.10GHz 4,00GB RAM LCD 19"

Re: Problém se semafory

Příspěvekod Reginald » čtv 10. led 2013 18:49:27

Díky oběma za odpověď. Nakonec jsem díky oběma radám dal do kupy semaforovou síť a zákon schválnosti zapracoval. Odešel HDD na počítači. Takže mapa v háji. :D Ale nevadí už vím jak na to. :)
Reginald
Začátečník
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř 09. led 2013 22:27:15

Re: Problém se semafory

Příspěvekod misoft » čtv 10. led 2013 18:55:30

Je jedno, či koľaje ťaháš jedným smerom, alebo na preskačku - podstatné je potom, kde sa potom návestidlá (nie semafory - tie sú v cestnej doprave!) umiestnia podľa orientácie koľaje. Potom sa musia pracne otáčať ďalšou funkciou v editore. A aj umiestňovanie návestidiel sa nedeje len tak, hala-bala, majú svoje pravidlá, vyplývajúce z Návestných predpisov (či už ČD, alebo ŽSR).
Takže okrem "nahodenia semaforov :D " na trať, musíš sa ešte zdokonaliť v podmienkách, predpisoch a závislostiach. Pretože niektoré návestidlá sú závislé (spolupracujú) s inými návestidlami, výhybkami a pod.
A rýchlosť - existujú tzv. rychlostníky, ktoré sa viažu na koľaj a tie tiež určujú rýchlosť súpravy. A tiež sú aj neviditeľné rychlostníky (tie v hre nevidíš, len v editore) a určujú (šipkou, postavením) aj smer, pre ktorý platia - v protismere neplatí.
Prišiel som,videl som,nechápem,odchádzam
Uživatelský avatar
misoft
Plnou parou vpřed
Plnou parou vpřed
 
Příspěvky: 1073
Registrován: čtv 03. dub 2008 20:50:02
Bydliště: Michalovce-Slovakia-EÚ-Earth-Milky Way
Trainz UID: 332403
Jezdím v: TRS2004 + SP4
Hardware: W10, i5-9300HF, RAM 16GB, GPU nVidia GTx 1650 4GB, 256GB SSD+ 1TB HDD

Re: Problém se semafory

Příspěvekod azaren » sob 12. led 2013 12:30:07

Myslím že ta rychlost mohla být způsobena tím, že každá trať má přednastavenou rychlost na začátku a tu strojvedoucí dodržuje, dokud nenarazí na první rychlostník. Nvm kolik je to v mílích, ale u km/h je to 65. Nebo např. u trati, kde strojvedoucí jede bez signalizace dodržuje max. 37km/h. To se ti stane, pokud projede semaforem a změní následující vyhýbku, ale další semafor za vyhýbkou už "nevidí", a můžeš mít na trati předepsanou rychlost klidně 160km/h.

Poslední co mě ještě napadlo je: pokud má vlak dojíždět k nějakému vlaku nebo vagónům a spojit se. Neprojede-li mezi zadáním příkazu a spojením semaforem, dodržuje traťovou rychlost. Projede-li ale semaforem, jede něco kolem 8km/h celou cestu až k vagónům.
azaren
Rozhlížím se
Rozhlížím se
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 04. led 2013 21:01:11
Trainz UID: 0
Jezdím v: TS09
Hardware: RAM 8Gb je mi málo


Zpět na Trainz Railroad Simulator 2004

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron