Chybějící objekty

Často kladené otázky. Nevíte si s něčím rady? Možná na vaši otázku již někdo odpovědel... / Frequently asked questions. If you don't know how to do it. Someone maybe replied your question already...
Pravidla fóra
Pouze pro čtění / Len pre čítanie / Read only

Chybějící objekty

Příspěvekod Supervisor » stř 12. bře 2008 12:09:35

Rodny píše:Nerad Vás zdržuji, ale mám dotaz, proč se mi objevuje při otevírání map v Editoru, někdy i ve Strojvůdci (her), hláška "Load the map anyway", když jsou instalovány normálně z cdp souborů. Jedná se o TRS 2004. Předem díky za odpověď.

Rodny píše:tato hláška se zobrazí v případě, že v mapě je použita součást, kterou nemáte nainstalovánu (chybí vám nainstalovaný některý z KUIDů použitých v mapě). Hláška znamená "Nahrát i tak" nebo "Přesto otevřít". Kliknutím na tuto hlášku potvrzujete, že chcete mapu otevřít nebo spustit a že berete na vědomí, že v mapě bude něco chybět (někdy to může být i něco podstatného, např. k mapě San Juan west mi chyběly použíté úzké koleje, ale mapa šla normálně pustit a dokonce místy, kde koleje měly být ale nebyly, mohl vlak jezdit - v mapě se v editoru ukazovaly jen křivkové body kolejí).
Pokud takovou mapu otevřete v Editoru, může se stát, že chybějící objekty podstatně brzdí pohyb po mapě. Stačí použít v menu funkci "odstranit chybějící prvky" a pohyb v editoru se zrychlí, protože editor přestane chybějící prvky při každém pohybu hledat. Otázka je, jak důležité jsou to prvky a jestli je rozumné je odstranit anebo doinstalovat.
Pokud po odstranění chybějících prvků dáte Uložit mapu jako..... a zvolíte jiný název, původní mapa (i s chybějícími prvky) Vám zůstane nedotčena a upravená mapa se uloží pod novým názvem.
Sueneé - Supervisor
Uživatelský avatar
Supervisor
Supervisor
Supervisor
 
Příspěvky: 509
Registrován: sob 09. úno 2008 10:07:40
Bydliště: Mars
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRC
Hardware: Pentium 1,4GHz

Zpět na Nevím jak na to!?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron