Jak vytvořit config?

Často kladené otázky. Nevíte si s něčím rady? Možná na vaši otázku již někdo odpovědel... / Frequently asked questions. If you don't know how to do it. Someone maybe replied your question already...
Pravidla fóra
Pouze pro čtění / Len pre čítanie / Read only

Jak vytvořit config?

Příspěvekod Supervisor » stř 12. bře 2008 12:00:35

dav7 píše:Ahoj všem, ohledně psaní configu jsem náhodou našel na těchto stránkách http://www.worldoftrainz.com/Pages/Soft ... reator.htm program
na psaní configu. Na to málo co jsem udělal, jsem všechny configy napsal přes tento program a všechno fungovalo. Čau, dav7
Žádný Setup.exe tam neni. Musíš si stáhnout "ConfigCreator.msi". Musíš mít nainstalovaný "Microsoft .NET Framework Redistributable" (je tam odkaz = cca 25MB - něco pro modemisty :-) ) a pokud mas NT 4.0 nebo W98 musíš si stáhnout z Microsoftu "Windows Installer redistributable for Windows 98" (NT4) (taky je tam odkaz * 2MB). Když ten ".NET" a
"WinInstaler nainstaluješ, můžeš spustit ten "ConfigCreator.msi". Ale ten program, jak tam autor píše, byl dělaný pro UTC, podporu pro TRS tam autor dolepil zřejmě dodatečně a podle toho to taky vypadá.
Zjistil jsem, ze v něm již vytvořený konfig.txt nejde otevřít protože mu vadi:
a) tabulátory mezi položkami a hodnotami,
b) uvozovky, což je zase průser pro TrainzObject. Takže pro editaci a opravy je zcela nevhodný. A to jsem zkoušel jen jednoduchý config, žádnou lokomotivu.
Pro tvorbu nového configu to použít jde, ale jen jako šablona, protože jsou tam roletky (např. region) a on tam má jen asi 5 zemi. Takže pokud tam chceš mít třeba CZ, musíš použít notepad a editovat. Cely program je podle mě tak akorát dobrý, jako hrubá šablona, pokud víš, že domeček je scenery objekt a semafor je trackside. Pokud použiješ češtinu, je to domrvený stejně, jako configy některých CZ autoru :-).
Nic víc to neumí. Na 6MB program trochu málo.
Přesně jak píše Miragl, musí byt nainstalovaný "Microsoft NET Framework" a teprve potom jde nainstalovat "ConfigCreator.msi". Pak jsem použil Notepad, editoval texťáky a dopsal jsem si kategorie jako CZ atd. Diakritiku nepoužívám a šlape to.Pro začátečníka jako jsem já mi to hodně pomohlo.
dav7
Sueneé - Supervisor
Uživatelský avatar
Supervisor
Supervisor
Supervisor
 
Příspěvky: 509
Registrován: sob 09. úno 2008 10:07:40
Bydliště: Mars
Trainz UID: 0
Jezdím v: TRC
Hardware: Pentium 1,4GHz

Zpět na Nevím jak na to!?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron